Miből áll az az információhalmaz, ami alapján egy multiban eldöntik, felvesznek-e (mérnöki pozícióra)?
Egyrészt megkapja az önéletrajzot, esetleg motivációs levelet. Telefonon felhív, interjú. Ezen felül milyen más forrásokból szerez még információt, ami kiegészíti az összképet és ami segítségével a döntést meghozták?
Olyan esetben, ahol nincs közös ismerős annál a cégnél, ahova az ember jelentkezik és interjún nem volt szó arról, hogy valamilyen kontaktot, referenciát adjon meg, akit felhívhatnak.
Kizárólag az interjús elbeszélgetés alapján döntenek, vagy sok nyomozást folytatnak még, felhívva előző munkahelyeket, és hasonlók? Esetleg utánanéznek az egyetemen, ott hogyan szerepelt (fiatalabb esetekben)? Hol néznek még utána az embernek? Mennyire gyakori ez?
A magyar cégeket nem ismerem, de az összes amerikai multi felhívja a jelenlegi munkahelyedet. Ez több ismerősnek is okozott elég kellemetlen beszélgetéseket még a felmondásuk előtt.
Ezzel együtt az elsődleges az interjú, a többi helyen csak red flageket keresnek, pl. hazugságot a CV-ben, vagy elmebeteg posztokat Facebookon. (Mindkettőre tudok példát.)
Ahogy az utolsó is írja, nálam meg akkor se adtak semmilyen információt rólam a következő munkáltatónak, amikor én engedélyeztem. A volt főnök azt mondta, hogy ő még nagyon jófej volt, mert megerősítette, hogy ettől addig ott dolgoztam, de egyébként senkiről semmit nem mondanak, tök mindegy, hogy engedélyezi-e az illető vagy sem.
A multiknál engedély nélkül nem (vagy még azzal sem néhol) adnak ki információt. A kisebb cégeknél persze azt csinálnak, amit akarnak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!