Erről vitatkoztunk egy ismerőssel. Szerintetek egy érettségizett ember és egy diplomás ember tényleg ugyanolyan eséllyel indul ha saját vállalkozásba kezd?
A diplomásnak a több, összetettebb tudás nem fog előnyt jelenteni egy saját vállalkozás sikeressé tételében?
Láttam már többdiplomást is, aki 10-en x éve sem jut egyről a kettőre, nem érti a pénzügyeit , nem bírja fizetni a dolgait és kvázi alkalmatlan vállalkozónak, más meg mezei szakmunkásként vállalkozva előrébb jut.
Nem feltétlen iskolába tanulod meg az "öszetett tudást." Vállalkozóként kell, hogy legyen egy alap affinitásod a dologhoz, meg egy alap kompetencia, ami azon felül kell azt meg idővel nem iskolai keretek között is meg tudod tanulni.
2020. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
Ha az adott tevékenységhez nem kell a diploma, akkor nem releváns. Mondok egy példát a saját szakterületemről. Berendezés villamos tervezéséhez, üzembe helyezéséhez, ha az nem speciálisan minősített helyre megy, nem kell tervezői nyilatkozat. Egy lakóház elektromos tervezéséhez olyan tervező által elkészített tervdokumentáció kell a használatbavételi engedélyhez, aki rendelkezik mérnök kamarai tagsággal, és kiállít egy tervezői nyilatkozatot. Mind a kettő villamos tervezés, de más a követelmény. Ettől függetlenül lehet valakinek épületvillamosságban is teljes mértékben releváns szaktudása, de amíg nincs diplomája, nem tervezhet önállóan, mivel nem állíthat ki tervezői nyilatkozatot.
2020. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
Attól függ milyen diploma, egy üzleti diploma igenis jelent pluszt. Például már érted a könyvelőd nyelvét, nem kínai az adózás, sőt a gazdasági folyamatokat, ciklusokat is érted. Tudod, hogy a jegybank kamatemelése vagy csökkentése milyen hatással lesz a piacra és így a te vállalkozásodra. Vezetői tantárgyak keretében fontos tudást sajátíthatsz el a munkavállalók irányításával, motiválásával kapcsolatban. Később, ha a cég nő, akkor a vállalatszervezés, vállalatirányítás területén fontos a tudásod. Megkockáztatom világpiaci trendeket is jobban láthatsz. Garancia semmire sincs, de én úgy vélem, hogy használható tudás megszerzésével előrébb vagy egy vállalkozás vezetésében, mintha a fentiekről semmit sem tudnál.
2020. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
Ha kapcsolódik a vállalkozás szakterületéhez a diploma, akkor nyilván előny, egyébként nem feltétlenül.
2020. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Ez a mítosz szerintem azért terjedhetett el, mert az emberek a világ minden részén azt látják, hogy aki "rendes, becsületes szaktudásból" akar megélni, az szegény marad, mint a templom egere, miközben a "Mészáros Lőrinc-félék" halálra keresik magukat. Vizsgáljuk meg objektíven a kérdést! A Forbes magazin egyik felmérése szerint a világ milliárdosainak 60%-a rendelkezik mesterdiplomával. Sőt, a Shark tank nevű amerikai TV műsorban (ahol start-up cégek igyekeznek tőkét bevonni az ötleteikhez), a számok azt mutatják, hogy a befektetők sokkal szívesebben adják oda a pénzüket olyan vállalkozóknak, akik rendelkeznek diplomával.
Ettől függetlenül a diploma nem minden. Alacsonyabb szinteken a szaktudásból lehet a legjobban megélni - és a szaktudás egy nagyon jó alap lehet, amire vállalkozóként is építeni tudsz -, azonban minél magasabbra jutsz, annál nehezebb lesz a szaktudásodból több pénzt keresni. Magas szinteken más emberek tudását, idejét és pénzét kell tudnod hatékonyan használni és meg kell tanulnod jól értékesíteni. Ezeket a készségeket nem az iskolában tanulod meg.
2020. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 anonim válasza:
Nem a diploma vagy a lexikális tudás a lényeg, hanem az egyetemen elsajátított készségek és képességek. Ebben a mi oktatási rendszerünk nem erős sajnos.
Pl egy érettségizett ember nehezebben néz utána dolgoknak, szintetizál, rendszerez információkat. Ez mind olyan dolog, amit az egyemen elsajátít az ember - hangsúlyozom: elvileg.
2020. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 anonim válasza:
#3 Ez azért hülyeség (már bocs) mert hiába van üzleti diplomád, ha nem értesz máshoz, egy életképes vállalkozást nem tudsz indítani mert nem értesz semmilyen más területhez,csak érted a "könyvelő nyelvét". Kezdő vállakozóként nem sokra mész vele, hogy érted hogy a jegybanki alapkamat változása miben befolyásol ha még egy doboz ukrán cigit se tudsz nyereséggel eladni (csak példa). Egy átlag kezdővállalkozás semmit nem nyer az ilyen (az ő szempontjukból) büfészakos diplomákkal, csak elpazarolják az idejüket. Akinek meg számít az alapkamat akár egy százados változása is, meg a világpiaci trendek, az nagyon nem most kezdett bele saját vállalkozásba (márpedig a kérdésben erről volt szó). De neki meg valszeg van elég tapasztalata, tudása, enélkül a diploma nélkül is,ha már olyan pozicióig eljutott ahol ez is számít.
2020. okt. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Lényegtelen
2020. okt. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Hát ezen a kérdésen jót nevettem. Miért számítana egy papír?
2020. okt. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
Csak az gondolja, hogy a diploma csak egy papír, akinek nincs.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!