Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudom pontosan kiszámolni?

Hogyan tudom pontosan kiszámolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


-Tudom, hogy mennyi a bruttó fizetésem egy hónapra.

-Tudom, hogy hány napot voltam táppénzen az adott hónapban. (Nem a munkáltató fizeti)


Hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyit kell hivatalosan kapnom így az adott hónapra és mennyit utal nekem az OEP?


2020. okt. 9. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A bruttódból kiszámolod a nettót, leosztod a munkanapok számával, majd felszorzod annyival, amennyit dolgoztál.

A táppénz meg függ attól, hogy mi miatt voltál táppénzen, mert nem mindre ugyanannyi jár.

2020. okt. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bruttoból nettó (bruttó x 66,5%-kal), majd osztva a havi munkanapok számával (szeptemberben 22). Ezt szorzod annyi nappal amennyit dolgoztál.

Biztos, hogy táppénzt kapsz? A betszab kereted már kimerítetted? Mióta dolgozol folyamatosan? Ha legalább 2 éve és nem kórházban voltál, se nem üb-n, akkor 60% lesz a táppénz mértéke. (Szeptember 1-től visszamenőleg 3 hónap kihagyásával 180 napi bérezett időszakot átlagolnak és ennek veszik a 60%-át, viszont csak adóköteles, vagyis nem 33,5%-ot hanem 15%-ot vonnak belőle.

2020. okt. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha koronapozitív, akkor meg 100% a tp.
2020. okt. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!