Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel jár pontosan ha a...

Mivel jár pontosan ha a főnököm fizeti a tanulmányaimat, cserébe aláíratja, hogy x évig ott dolgozzak?

Figyelt kérdés

Teljesen attól függ, hogy ő mit ír bele a szerződésbe vagy van ennek valami kerete, hogy általában mi szokott benne lenni?


Ha mégse dolgozom le az x évet akkor csak a képzés díjának az arányos részét kell kifizetnem, vagy van valami büntető pénz is?


Ha terhes leszek mielőtt ledolgoznám, de attól még a cégnél maradok csak gyeden leszek akkor az minek számít?


Ezalatt az idő alatt ő se rúghat ki csak úgy, vagy ő akkor rúg ki a amikor akar?



2020. okt. 6. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
azzal hogy x évig ott kell dolgoznod vagy fizetned kell
2020. okt. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És szerintetek mennyi a reális "ára" 230 000 Ft-nak? 1-1,5 év? A munkatársam azt mondta szerinte 230 000 Ft nem ér meg 1,5 évet.
2020. okt. 6. 08:45
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt tudtam, de pontosan mit? Ha terhes leszek akkor mi van?

Így ez nem egy hasznos válasz...

2020. okt. 6. 08:46
 4/10 anonim ***** válasza:
SSzerintem olyan fél nagyon max 1 év
2020. okt. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

230 ezerért én nem írnék alá egy évet, az annyira aprópénz ahhoz képest.

Ha terhes leszel és elmész szülési szabadság, akkor az nem számít bele az időbe, amit le kell dolgoznod.

2020. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Sajnos azt kell mondanom kinek mi az aprópénz... Nekem a bruttó fizetésem sincs ennyi.

2020. okt. 6. 09:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy értettem, hogy bárki bármikor kiránt ennyi pénzt a zsebéből. Ahhoz képest aprópénz, hogy egy évig vagy esetleg tovább lekösd magad miatta. Legyen 1,5-2 havi béred ez a pénz. Annyiért max fél évre kötném le magam, tovább biztosan nem. Meg azért nyilván kérdés, hogy milyen képzésről beszélünk egyébként, mennyire tudnád esetleg máshol használni, stb.
2020. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%

A képzési idő dupláját szokták aláíratni.

Tehát, ha te egy egy éves képzést csinálsz, akkor két évre kötelezed el magad.

Viszont azt írasd bele mindenképpen, hogy a képzettség megszerzése után vállalja a munkáltató, hogy az új végzettségnek megfelelő pozícióban foglalkoztat tovább. (Őt is kötelezze valami legalább formálisan, hogy előrejuss a plusz befektetett energiával).

A vállalt határidő előtt felmondasz, akkor arányosan kell kifizetned a tanulmányok összegét. Csak azt, amiről a cég nevére kiállított számlát kértél.

Azt nem tartom korrektnek, hogy a cég pénzén képezteted magad, aztán papírral a zsebedben elmész szülni. De ilyen világot élünk. Ez ellen nem tudnak tenni semmit. Azt nem tudom, hogy ilyenkor ez a szerződés szünetel-e, vagy megy tovább.

2020. okt. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tanulmányi szerződésbe szinte bármit bele lehet írni, közös megegyezésről van szó. Ha elmégy gyesre, akkor papíron a cégnél dolgozol, de ilyenkor úgy a fair, hogy annyival meghosszabbodik a röghöz kötés.

Mondjuk 230 ezer forintért én sem vállalnék pár hónapnál több röghöz kötést. Az szomorú, hogy olyan keveset keresel, hogy ezt a bruttó fizetésed sem éri el, de nyilván pont azért képzed magad, hogy többet keress.

Én munka mellett levelezőn végeztem egyetemet. Pénzt nem kaptam a cégtől, de plusz fizetett szabadnapokat igen, hogy ne a rendes szabim terhére kelljen bejárnom konzultációkra. Én 2 évi röghöz kötést kaptam (5 félévnyi képzésre kapott szabadnapokért cserébe), ez nekik kb. 3 havi fizetésembe került.

2020. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Szokásjog szerint" a képzési idő dupláját szokták kérni cserébe.

Nekem 4 év volt a képzés, amit fizettek, utána még 4 évet kellett maradnom ahhoz, hogy ne kelljen visszafizetnem a képzés díját.


Egyébként minden a tanulmányi szerződésben foglaltaktól függ, ami nagyon változó lehet.

2020. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!