Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közel 25 millió ft hitel, és...

Közel 25 millió ft hitel, és halasztanom kell a tanulmányaimat pénzügyi gondok miatt. Hogyan tovább? Van kiút?

Figyelt kérdés

Fogorvosnak tanulok, 3 évem van még vissza. Fizetősön tanulok, tandíj évi 2.7 millió ft, már 3 évem benne van, illetve felvettem mellé évi 700.000ft szabadon elkölthető diákhitelt is, mert ebből fizetem a rezsim, kajám, mindent.


Nyaranta dolgozok, de 2 hónapot tudok max vállalni suli mellett, vendéglátózok, 500-600 körül sikerül félre tennem, így a maradék 10 hónapra amíg sulizok, 1.2 milliót kell beosztanom mindenre.


Épp hogy megélek, de nyomtam, ahogy tudtam, viszont most harmadjára sem sikerült az egyik tárgyam, ami miatt évet kell ismételnem 1 tantárgy miatt.

Újra 2.7 millió hitel, de mellette tudok dolgozni, mivel heti 1 napot kell bejárnom így fél évig, majd fél év teljesen üres, suli mentes.


Mindenképp dolgozni szeretnék, de most döbbentem rá, hogy mennyi tartozásom van, és még legalább jön emellé 2x2.7 millió+2x350.000 ft tehát kb 6.1M.


Arról nem is beszélve, hogy az utolsó éves tandíjat, 2.7 millió saját zsebből kell majd valahogyan fizessem, mert elfogynak a diákhitellel támogatott éveim.


Így 3 év után kb a 25M ft 31-re emelkedik, és elő kell rántanom közel 3 milliót az utolsó évemre.



Teljesen kifáradtam, belebetegedtem az egészbe, semmi motivációm, életerőm.


(A 25 millióban van 14 millió ft lakáshitel. Szüleim házára vették fel nekem a szüleim segítség képpen, amiből vettem lakást, így nem kell albérletet fizetnem havi 150 ezerért. A hitel havi 65.000kb 30 évig, amit ők fizetnek, de mellette nem tudnak támogatni semmivel)



Szóval most tudok dolgozni 1 évet, de ha nagyon keményen dolgozok és spórolok, akkor is félre kéne tennem mind, hogy az utolsó évem ki tudjam fizetni.



Mit tegyek mégis?


Azért vágtam bele ebbe, mert úgy volt, könnyű átkerülni állami támogatott képzésbe, viszont az átlagom miatt sosem vesznek át. Úgy indultunk neki, hogy max 1 évet kell felvenni.


A lakás is gazdaságosabb megoldásnak tűnt az elején. Bár most is kényszeres döntésnek tartom, muszáj volt.



31 éves leszek, mire végzek, és biztosan jó fizetésem lesz, és szépen vissza fogok fizetni mindent és soha többet hitel, de egyszerűen nem látom az alagút végét!


Hogyan lehet túllendűlni ezen az időszakon? És mi van, ha netán nem tudom befejezni az egyetemet?


Egy db érettségim lesz, 0 szakmai tapasztalattal, kb üres önéletrajzzal és 25-30M hitellel.


Nagyon szomorú vagyok, nem ismerek magamra, pár éve a legsikeresebb embernek éresztem magam, mára összetörtem.


Mit javasoltok? Folytassam a sulit? Adjam el a lakást és költözzek vissza a szüleimhez? Kezdjek valami okj-t vagy dolgozzak külföldön, hogy vissza tudjam fizetni a hitelt?


Egyszerűen tanácstalan vagyok.


Köszi mindenkinek, aki elmondja a véleményét!


2020. jún. 19. 23:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Csinald meg az elmaradt targyat, aztan halassz, ha nem birod szusszal es kulfoldi munka.


Pl. live-in care = bentlakasos gondozas Angliaban. Heti £500-£700 a kereset es a szallas biztositva: sajat szoba a kliens hazaban + etkezes.


Kozben meg at is tudod nezni az eddigi tananyagot, mert nem az a non-stop melo, ahol folyamatosan dolgozni kell mint a gyorsetterem vagy barista.


Ha ezt a lehetoseget hamarabb ismertem volna akkor en most orvos lennek......... szoval totalisan aterzem a helyzetedet.

2020. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És nem őrültség, amit csinálok?

Úgy érzem ennyi pénzt sosem fogok látni életemben, és azt érzem túlvállaltam magam, és hiába volt minden.


Mások szerint meg dupla ennyi hitel sem lenne sok, mert 60-70 éves koromig ott lesz a szakmám, és jó esetben havi 1-1,5M körül lehet keresni a szakmában állítólag.


Viszont olyat is hallani, hogy csak 500-600.


Nem tudom mégis mikor lesz vége ennek az egésznek és megéri-e. És akkor családról, 2-3 szobás lakásról vagy házról ne is beszéljünk.

2020. jún. 19. 23:31
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Én passziváltatnék, és kimennék külföldre 1 évre (hajó, au pair, szálloda stb) , a lakást meg kiadnám addig is albérletbe.
2020. jún. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

En mar nem elek Magyarorszagon, kijottem nyari munkara es nem mentem vissza. Immaron 8 eve tart a “nyari munkam”


Nem tudom mennyit keres otthon egy fogorvos alkalmazottkent.

Jarj utana!

Vagy mennyibe kerul egy maganpraxis inditasa?


Ez a 2.7 milla evente egyebkent orbitalisan sok Magyarorszagon.

En ennyibol brit egyetemre jarok es a diakhitelem elevul egy ido utan. Meg alapbol nem sokat vonnak havonta a fizuhoz kepest.


Otthon nincs elevules?

25 millio iszonyat penz... nem tudom igazabol megeri-e vele gurcolni.


IT, penzugy/ business sokkal konnyebb es jol lehet vele keresni.

2020. jún. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%

"31 éves leszek, mire végzek, és biztosan jó fizetésem lesz, és szépen vissza fogok fizetni mindent és soha többet hitel"


Édesem, egy életre eladósodtál. 31 éves leszel végére, ha minden összejön és nem kell még halasztani. Saját praxist nem tudsz indítani, mert nem lesz rá pénzed. Lakásod nem lesz, mert miből vennél? Albérletben élsz majd, gyakorlatilag más zsebét tömöd. Ha nem szülőknél hesszelsz 40 évesen. Törleszted a hiteled is. Nem tudsz félretenni. Nagy dellát azok keresnek, akiknek magán rendelőjük van, te az 5-600-as kategória leszel.


Hagyd az egészet. Belekeseredtél, elintézted az életed, csak nem a jó irányba. Nézz más szak után, de közepes eredményekkel ne menj pl infósnak, mert abba is belebuksz. Menj el logisztikusnak, könyvelőnek, vendéglátósnak, stb OkJ-n, az még megfelel a képességeidnek.

2020. jún. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%

Ott rontottad el, hogy az első év után nem felvételiztél újra, államilag támogatott képzésre. Egy év alapozó orvosi képzés után nem lett volna nehéz egy javító érettségit tenni és akkor nem lenne tandíj. Ezt minden évben még lehet próbálni, ha nem sikerül, már az is nagy könnyebbség, ha 1-2 évnyi tandíjat nem kell fizetni. Ez fel sem merült? Átsorolásra várni nagy butaság.


1 évet hagyj ki, dolgozz, felvételizz újra, ha kell tegyél javító érettségit. Jövő szeptemberben meg újra kezded államin.


Több pénzt nem érdemes beleölni. Eleve 25 évesen kezdted, tehát 6-7 évvel később, mint a többség. Ez idő alatt mi történt veled? Dolgoztál, tanultál?

2020. jún. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Még az elején halasztani kellett volna egy évet, és csak akkor elkezdeni, ha bekerülsz államira vagy ha már fizetős, akkor levelező és melózni mellette (nem tudom, van-e fogorvosi levelezőn, ha nem, akkor mást kellett volna keresni). Gyakorlatilag teljesen rossz pénzügyi döntések sorozata. Eleve az államtól baromság, hogy mindkét diákhitelt fel lehet venni egyszerre, ez gyakorlatilag adósrabszolgaság. (Nem vagyok hitelellenes amúgy, nekem is van).


Most már azt tudod tenni, amit írtak fentebb. A lakást add ki, és vegyél ki egy szobát olcsóbban.

2020. jún. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
3%

Fentebb is írták, újraérettségi. Ha a tematika, tanár és tantárgy nem változik akkor akkreditálod a megszerzett krediteket és éveket, utána csinálod államin.

Diploma nélkül nehéz lesz visszafizetni a hitelt itthon, ezért ha külföldre mész akkor tudod majd a legtöbbet kihozni kb. mindenből, kérdés milyen nyelven beszélsz és mely országgal szemezgetsz.

A fogorvosi nem lesz könnyebb a képzés vége felé?

2020. jún. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosi 6 év, nem? Akkor hogyan lehetsz 31 mire végzel? 25 éves korodig mit csináltál?
2020. jún. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

"Azért vágtam bele ebbe, mert úgy volt, könnyű átkerülni állami támogatott képzésbe, viszont az átlagom miatt sosem vesznek át"


Biztos, hogy szükségünk van olyan fogorvosra, aki épphogy átbukdácsol a vizsgákon?


Lehet, be kellene látnod, hogy ez nem a te pályád. Ami ennyire nehezen megy, azt nem szívesen csinálja az ember.

2020. jún. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!