Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közel 25 millió ft hitel, és...

Közel 25 millió ft hitel, és halasztanom kell a tanulmányaimat pénzügyi gondok miatt. Hogyan tovább? Van kiút?

Figyelt kérdés

Fogorvosnak tanulok, 3 évem van még vissza. Fizetősön tanulok, tandíj évi 2.7 millió ft, már 3 évem benne van, illetve felvettem mellé évi 700.000ft szabadon elkölthető diákhitelt is, mert ebből fizetem a rezsim, kajám, mindent.


Nyaranta dolgozok, de 2 hónapot tudok max vállalni suli mellett, vendéglátózok, 500-600 körül sikerül félre tennem, így a maradék 10 hónapra amíg sulizok, 1.2 milliót kell beosztanom mindenre.


Épp hogy megélek, de nyomtam, ahogy tudtam, viszont most harmadjára sem sikerült az egyik tárgyam, ami miatt évet kell ismételnem 1 tantárgy miatt.

Újra 2.7 millió hitel, de mellette tudok dolgozni, mivel heti 1 napot kell bejárnom így fél évig, majd fél év teljesen üres, suli mentes.


Mindenképp dolgozni szeretnék, de most döbbentem rá, hogy mennyi tartozásom van, és még legalább jön emellé 2x2.7 millió+2x350.000 ft tehát kb 6.1M.


Arról nem is beszélve, hogy az utolsó éves tandíjat, 2.7 millió saját zsebből kell majd valahogyan fizessem, mert elfogynak a diákhitellel támogatott éveim.


Így 3 év után kb a 25M ft 31-re emelkedik, és elő kell rántanom közel 3 milliót az utolsó évemre.



Teljesen kifáradtam, belebetegedtem az egészbe, semmi motivációm, életerőm.


(A 25 millióban van 14 millió ft lakáshitel. Szüleim házára vették fel nekem a szüleim segítség képpen, amiből vettem lakást, így nem kell albérletet fizetnem havi 150 ezerért. A hitel havi 65.000kb 30 évig, amit ők fizetnek, de mellette nem tudnak támogatni semmivel)



Szóval most tudok dolgozni 1 évet, de ha nagyon keményen dolgozok és spórolok, akkor is félre kéne tennem mind, hogy az utolsó évem ki tudjam fizetni.



Mit tegyek mégis?


Azért vágtam bele ebbe, mert úgy volt, könnyű átkerülni állami támogatott képzésbe, viszont az átlagom miatt sosem vesznek át. Úgy indultunk neki, hogy max 1 évet kell felvenni.


A lakás is gazdaságosabb megoldásnak tűnt az elején. Bár most is kényszeres döntésnek tartom, muszáj volt.



31 éves leszek, mire végzek, és biztosan jó fizetésem lesz, és szépen vissza fogok fizetni mindent és soha többet hitel, de egyszerűen nem látom az alagút végét!


Hogyan lehet túllendűlni ezen az időszakon? És mi van, ha netán nem tudom befejezni az egyetemet?


Egy db érettségim lesz, 0 szakmai tapasztalattal, kb üres önéletrajzzal és 25-30M hitellel.


Nagyon szomorú vagyok, nem ismerek magamra, pár éve a legsikeresebb embernek éresztem magam, mára összetörtem.


Mit javasoltok? Folytassam a sulit? Adjam el a lakást és költözzek vissza a szüleimhez? Kezdjek valami okj-t vagy dolgozzak külföldön, hogy vissza tudjam fizetni a hitelt?


Egyszerűen tanácstalan vagyok.


Köszi mindenkinek, aki elmondja a véleményét!


2020. jún. 19. 23:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
Magán fogorvos rokonom havi 42 évesen havi 5,5 milliót keres átlagosan NETTÓban szóval nem hiszem, hogy probléma lesz a visszafizetéssel, még az állami fizetés is kiemelkedő a többihez képest magánban meg habzsi dőzsi..
2020. jún. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Röviden... Ha nem fejezed be, akkor 50 évesen is más sz@rát fogod lapátolni külföldön, hogy visszafizesd a pénzt, amit feleslegesen elégettél. Lakást, családot elfelejtheted!


Szép élet mondhatom.


Nem is tudom minek mentél fogorvosira, ha nem vettek fel államira, anyagilag meg nem engedheted meg magadnak. Illetve ha csak ezzel foglalkozol, akkor miért nem tanulsz a nap 24 órájában, hogy államira átvegyenek?


"viszont most harmadjára sem sikerült az egyik tárgyam"


Akit érdekel, annál ilyen nincs.

2020. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem vonom kétségbe, hogy jót akartál.Nehéz szakon tanulsz amely a legtehetségesebbeket is megizzasztja, így még azt sem mondhatom, hogy ha lóvé kell akkor takarodj dolgozni, mert simán elképzelhető, hogy minden rendelkezésre álló idődben tanulással vagy kénytelen foglalkozni és ennek ellenére sem sikerült harmadjára a vizsga ami miatt évet kell ismételned.A befektetett idő és az életkorod miatt sem aggódnék, továbbá a hitel miatt sem különösebben mert vannak tőled sokkal meggondolatlanabb és ostobább huszonévesek főleg a tengerentúlon, akik több százezer dolláros hitelt képesek felvenni gender studies-ra vagy puppetry-re, csak hogy legyen felsőfokú végzettségük.Te nem ez az ember vagy, viszont valamiért mégsem sikerült harmadjára sem a vizsga.Ez viszont felveti a kérdést, hogy tényleg ez-e a te pályád ha az ideális körülmények és a legjobb igyekezeted ellenére sem tudsz átmenni egy feltételezhetően gyakorlati, szakmaibb jellegű vizsgán.Mert igazából lehet, hogy átbukdácsolsz az előtted álló féléveken, de akkor miért ringatod magad abban az illúzióban, hogy leszel olyan jó a szakmádban, hogy magánpraxist nyithass és sok pénzt keresve könnyebben fizeted vissza az adósságaidat?
2020. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

A BME-n tapasztaltam meg, hogy a jó jegyek, a szakmai hozzáértés és az ész korántsem jár kéz a kézben. Simán lehet a kérdezőből jó fogorvos.

Nem sikerült egy tantárgy harmadszorra, na és? Majd sikerül jövőre (ha van aláírás, akkor csak vizsgakurzust kell felvenni), addig dobálj be más tárgyakat az órarendbe, minek ezért halasztani? Mindenképpen érettségizz újra, hogy felvegyenek államira újrajelentkezésnél!

Próbálj meg kollégiumba is jelentkezni, és akkor kiadhatod a kérót, amivel jelentős pénzt spórolsz.

Ha sikeres fogorvos leszel, se perc alatt visszafizeted a diákhitelt.

2020. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%

Tényleg nem függ össze a jó jegy meg a tudás az életben.

Én is bukdácsoltam, 2 évet kellett ráhúznom a mérnök info szakra. Most meg 3 év tapasztalattal nettó 550-et keresek vidéken.

2020. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%

De hogy a kérdésre is válaszoljak. Hát tényleg soknak hangzik ennyi hitel de az is igaz, hogy a fogorvosok van, hogy elkérnek egy foghúzásért 15 ezret ami 10 perc alatt megvan.

Szerintem már feladni nem kéne. Csináld meg és utána majd lesz valahogy. Ha most feladod akkor itt leszel ennyi hitellel és az életben nem fizeted vissza.

2020. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél kérdező?
2021. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!