Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen feltételek mellé vállalj...

Ilyen feltételek mellé vállaljunk gyereket?

Figyelt kérdés
havi fizunk fejenként nettó 210-220e ft persze nem teljesen bejelentett. Budapesti albérletben élnénk. Kettőnk összes kiadása havi szinten(2Xnyugdíj,2Xfundamenta,2Xbkv bérlet,2Xfodrász= kb 90 eft).Ehhez jönne hozzá az albérlet ára+rezsi+kaja.Mi a véleményetek?

2020. szept. 22. 10:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%

Brutal, hogy az agymosas sikeres volt, és egy olyan élet, amiről a 8-as ír, elitnek meg luxusnak számít... döbbenet.


Emberek nyissatok ki a szemetek, ez egy normál középosztálybeli élet, amiben nincs semmi túlzó elvárás. Normális étkezés meg évente 1 nyaralás? Hát rabszolgák vagytok, vagy mi?

2020. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nincs középosztály!
2020. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11


a többségnek nem fér bele a nyaralás. Még az istenített Balatonon sem

2020. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Látom nem sikerült felfogni a kommentem.... igen, nem engedheti meg magának. Pont arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ez mennyire borzasztó, az meg még inkább az, hogy sokan már azt gondolják, hogy ez a luxuselet netovábbja, szomorú.


De nem offolok tovább, mindenki úgy él ahogy akar, meg ahogy tud.

2020. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#11: Tudod, az irígység. Az, hogy van egy panellakásom, egy kis városi kocsim és egy átlagon felüli (de azért nem fél milliós) fizetésem, amiatt már luxusban élek. És hogy mekkora elitista vagyok! Mert ez nekik nem adatott meg és a futószalag mellett güriznek havi nettó 120-ért. És dögöljön meg a szomszéd tehene, mert milyen szemét vagyok!

Ja, hogy ehhez én 20 éves korom óta dolgozok és végig csináltam egy egyetemet meg egy felső fokú nyelvvizsgát? Hogy addig, amíg ők elitták az agyukat, addig én képeztem magam és félre tettem a pénzt? Hát az már nem megy nekik. De mindegy. Köszönöm, én megvagyok. Nem vagyok milliomos, valszleg soha nem is leszek, de egy erős középosztálybeli életet tudok biztosítani magamnak és a feleségemnek és ez épp elég.


#12: Van középosztály, csak szétnyílt a rés a középosztály és csórók között és sokan lecsúsztak. Persze sokan nem önhibájukból, de ez van.


#13: Utoljára kb 20 éve voltam a Balatonnál. Iszonyat drága. Még Ausztriát is olcsóbban megúsztuk, mint amennyibe a Balaton került volna.

2020. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sok a nyitott kérdés hogy úton van-e már a gyerek vagy tervezitek, hány évesek vagytok? Nem tudom mik a lehetőségek, de valaki azt írta, hogy bevételnövelés először amivel egyetértek. Ha csak terv a gyerek én is ezt tenném. Ha van lehetőség a nem teljesen bejelentett munkát kéne lecserélni, de ahhoz lehet hogy be kellene fektetni tanulásba. Nyelvek, diploma stb.

15-el egyetértek csak abban nem hogy elitták az agyukat mert ezt nem tudhatod, meg abban hogy Ausztriát olcsóbban megúszom. Én is "elitista" vagyok és minden évben megyek a Balatonra meg Ausztriába néhány napra (kivétel az idén) és nem olcsóbb Ausztria. Nem állítom, hogy sokkal drágább de nem olcsóbb, ha ugyanolyan színvonalú szolgáltatásokat választasz mint itthon. (az "elitistaságomhoz" csak annyit, hogy én még érettségi után kezdtem dolgozni és munka mellett két diplomát és nyelvet tanultam. Napi 8-10 órát dolgoztam évekit. Dolgoztam és nem csak bent voltam a munkahelyemen. Ma már csak 8-at mert már nem bírtam, de azt is ledolgozom) A második diplomát most csinálom csak a szakdolgozat van hátra de az elmúlt két évem úgy telt hogy munka után suli heti kétszer a maradék három napban meg munka után tanulás)

Nem akarok politikát belevinni a dologba de az a nagy hiba itthon, hogy sokan gondolják úgy hogy aki így él, munka meg tanulás után mint én vagy 11-es az már gazdag és adóztassuk meg ahelyett, hogy az olyat mint a kérdező, (bár mondom sok a nyitott kérdés és sok mindent nem tudok róluk) ösztönözzék a tanulásra, meg az előre lépésre a munkában.

2020. szept. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!