Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen feltételek mellé vállalj...

Ilyen feltételek mellé vállaljunk gyereket?

Figyelt kérdés
havi fizunk fejenként nettó 210-220e ft persze nem teljesen bejelentett. Budapesti albérletben élnénk. Kettőnk összes kiadása havi szinten(2Xnyugdíj,2Xfundamenta,2Xbkv bérlet,2Xfodrász= kb 90 eft).Ehhez jönne hozzá az albérlet ára+rezsi+kaja.Mi a véleményetek?

2020. szept. 22. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy ti tudjátok.

A nem teljesen bejelentett bérre a csed, gyed nem lesz sok, tehát minimum 100e mínusz ehhez képest a bevétel, és a gyerekre eső kiadások meg plsuz...

2020. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Ha jönni akar a babó, akkor csak jöjjön 🥰
2020. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Én nem vállalnám mert a gyerek fog szívni, de a ti döntésetek, nőként kiesel majd a keresetből, sokkal kevés pénzből számold ki 3an hogy jöttök majd ki, pelenka árakat nézd meg pl. meg a szülésért mennyit kérnek el, ha nem akarod orvos nélkül megszülni . 2es künnyelmű a hozzáállásod, akkor neked nagyon jól mehet.
2020. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon necces, az albérlet miatt kiszolgáltatottak vagytok, felesleges költésetek van (minek havonta fodrászhoz járni?), amellett, hogy nagyon kevés az összbevétel budapesti viszonylatban. Erre jönne még az, hogy egy fizetés kiesne. Én nem csinálnám, helyette továbbképzés és bevetelnoveles.
2020. szept. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Albérlet legalább 100, kaja két embernek havi 80, rezsi kb 45 havonta, az egyéb költségeitekkel együtt el is ment 315 ezer, marad 115. Nagyon necces! Plusz, ha gyes-re jössz, akkor alig kapsz valamit, tehát csökken is a bevételetek.

Én nem értem, hogy mernek emberek, ráadásul Budapesten ilyen fizuval gyereket vállalni? A havi 210 még itt is kevés fizunak számít, nemhogy Pesten. Mi a feleségemmel ettől jóval többet keresünk, mégsincs gyerek, mert úgy vagyunk vele, hogy vagy normálisan csináljuk, vagy sehogy. A normálishoz viszont nem lenne elég pénz.

2020. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Ugy vagyok vele, hogy penzt tud ra szanni egy szulo. En szuleim sem kerestek jol, megsem haltam ehen.



De alberletbe nem "csinalnek" gyereket akkor sem, ha a tulaj enged gyereket, kisallatot stb.

2020. szept. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

5.


Mert elitista vagy.

2020. szept. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
#7: Tehát az, hogy sem én nem akarok szemetet enni, sem a gyereknek nem adnék (a kutyának sem a 200 forintos "húst alig látott" konzervet veszem), az, hogy nagyon megnézném milyen iskolába adom a gyereket (tele vannak az iskolák hülyébbnél hülyébb kölykökkel), hogy évente egyszer mindenképpen elmegyek nyaralni, hogy kifújjam magam és hogy alapjában mindenben az ár/érték arányt nézem és soha nem veszem meg sem a legolcsóbb, sem a legdrágább cuccot, az elitista. Oké, értem.
2020. szept. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az
2020. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egészségedre! Én nem irígylem a tengődő életedet, ha neked ez elitista.
2020. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!