Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Női létemre festő, mázoló...

Női létemre festő, mázoló szakma megéri?

Figyelt kérdés
Elég nagy előnyöm van az építőipar terén, a családomnak saját cége van. 5 éve elköltöztem egy másik városba, más munkát kezdtem el, azóta felmondtam, visszaköltöztem abba a városba ahol a szüleim laknak, más a munkahelyem, de besegítek a vállalkozásba is. Mindig is erőltettek, hogy a cégbe dolgozzak, de félénk ember vagyok, nem szeretek másokkal foglalkozni, nem vagyok vezér egyéniség, mint a szüleim. Sokszor segítettem és most is segítek a festésben. Konkrétan nincsenek festő, mázoló emberek a cégnél, de a kapcsolatok alapján tudnak szerezni, ugyanígy fordítva. Ekkor jött az ötlet, hogy ha én leteszem ezt a szakmát, akkor tudnék vele dolgozni, hisz a kapcsolatok meg vannak, sokkal jobban szeretem a kétkezi munkát, mint, hogy bent üljek az irodában (jelenleg azt teszem és nem élvezem). Tudom mik a nehézségei, tisztában vagyok vele, hogy nem könnyű. Csak nem tudom elképzelni, hogy hosszú távon is nőként megéri-e. Inkább ez lenne a kérdésem. Ha vannak tapasztalataitok, esetleg ismertek női szakmabelit és mesélnétek róla, azt megköszönném.
2020. szept. 12. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha szereted csinalni, birod, es jo is vagy benne, miert ne?
2020. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Miért is lenne baj, ha nő vagy? Miben vagy más, mint egy férfi? El kell felejteni az ilyet, hogy hogy női meg férfi munka, mert ez nettó baromság.

Nyugodtan vágj bele!

2020. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

"Ekkor jött az ötlet, hogy ha én leteszem ezt a szakmát, akkor tudnék vele dolgozni, hisz a kapcsolatok meg vannak, "


Ha a kapcsolatok is megvannak, a szüleid vállalkozásában tudsz (van lehetőséged és bírod is) dolgozni, akkor mi a probléma?


Nálunk lakott a házban egy nő, kicsi alacsony volt és az építőiparban dolgozott, azt hiszem, kőműves volt, ha jól emlékszem :-)

A festés még valamivel "könnyebb" is.


Ne gondolkodj, csináld - jól fogsz keresni vele.

Ha elterjed, hogy jól dolgozol, akkor még később, egyedül sem lesz gond csinálni :-)

és igen, megéri, mert nehéz megbízható festőt találni.

2020. szept. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Minek a szakma hozzá, ha megvan a kapcsolat? Én nagyot csalódtam ezekben az OKJ-s képzésekben, igazából annyi haszna van, hogy lesz papírod.
2020. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp csináld, de arra sajnos készülj, hogy durva nemi sztereotípiák élnek, így amíg nem terjed ajánlással a neved, addig folyamatosan azzal fogsz szembesülni, hogy nem adnak annyit a szavadra szakmailag...
2020. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

5-ös, de jelenleg a szülei vállalkozásában dolgozik, megismerik, megtudják, hogy jól dolgozik, aztán már simán megél - sztereotípia ide-vagy oda.

Jó szakember csak az ismerősök ajánlásaiból is megél :-)


Van egy közös képviselő ismerősöm: nekem, ha szakember kell, csak hozzá fordulok, mert Ő megbízható emberekkel dolgozik: az meg baromira nem érdekel, hogy egy nő vagy férfi jön ki szerelni vagy festeni, csempénzi, stb.

Jó, lehet, meglepődnék, de ha jó, akkor jó... :-)

2020. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Magyarorszag elegge elmaradott. Usaban vannak no szakmunkasok, vannak koztuk vallalkozok is. Igaz itt sem gyakori de van.
2020. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Szoba festő már nem igen kell. Én is magamnak festek ki itthon.
2020. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8. Képzelem micsoda tákolmányt hoztál létre. 😆

Lehet hogy neked megfelel, vagy szebb lett mint előtte, de azért laikus szemmel is szembetűnő ha nem szakember végezte.

2020. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért lenne tilos ? Nálunk Mariann burkolgat, Rózsika ácsol, azok keményebb feladatok.
2020. szept. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!