Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy cég tévedésből 2x utalta...

Egy cég tévedésből 2x utalta el az összeget, kötelességem visszafizetni?

Figyelt kérdés

itt az egész email amit kaptam cenzúrázva természetesen.


A ******** üzemeltető *** ******* Kft képviseletében ezúton tájékoztatunk, hogy a mai napon adminisztratív hiba okán kétszer került átutalásra az általad kért kifizetés összege.

Nyilvántartásunk szerint a mai napon, 2020. szeptember 4. napján a számodra tévesen átutalt összeg: 650 500 Ft

Ezért kérünk, hogy 2020. szeptember 10. napjáig a tévedésből, jogalap nélkül átutalt összeget maradéktalanul utald vissza az *** ******* Kft. *** Banknál vezetett *******-*******-******* számú bankszámlájára.

Kérjük, hogy az átutalás közlemény rovatába írd be a „téves utalás visszafizetése” megjegyzést is.

Társaságunk megtéríti részedre az átutalással felmerült igazolt költségeidet, amelynek összegéről erre az emailre válaszolva tudsz számunkra tájékoztatást adni.

Tájékoztatunk, hogy a hatályos jogszabályok alapján, aki a tévedésből hozzákerült dolgot nem adja vissza, annak összegétől függően, jogtalan elsajátítást, vagy tulajdon elleni szabálysértést követhet el.

A kellemetlenségért elnézést kérünk és az együttműködésedet előre is köszönjük.

Amennyiben a jelen levelünkkel kapcsolatban bármilyen kérdésed lenne, úgy fordulj bizalommal ügyfélszolgálatunkhoz.


Budapest, 2020. szeptember 4.



#utalás #dupla utalás
2020. szept. 5. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kötelességed.
2020. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

A második utalásra valószínűleg nem állítottál ki számlát és az ellenértékét sem teljesítetted elvégzett szolgáltatással vagy elkészített termékkel. De még kölcsönszerződésed sincs, ami alapján neked folyósítani kellett volna a dupla összeget. Ráadásul a másik fél erre fel is hívta a figyelmedet.

Tehát a második utalás összege nem illet meg téged. Nem vagy köteles visszautalni, a partner, aki utalta az összeget, nem hatóság, hogy bármire kötelezzen. De ha jogi útra tereli az ügyet, nem fogod tudni megvédeni azon álláspontodat, hogy te azt hitted, megillet a teljes összeg.

2020. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell
2020. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
#2: Ez egy jó nagy marhaság amit írsz ugyanis: Téves utalás az egyenlő a jogtalan haszonszerzéssel, azaz a lopással. Nem kell egy munkahelynek hatóságnak lenni, köteles vagy visszafizetni a jogtalanul eltulajdonított összeget. Pont.
2020. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a cég teljesen korrekt. Még a visszautalás költségét is magára vállalja, ami szerintem is teljesen természetes, de nem mindenkinek ilyen egyértelmű.


Ha nem utalod vissza, jogi úton behajthatják Rajtad. Én ezt nem kockáztatnám, jelentősebb költséggel jár ugyanis. Egy per esetén Te már eleve a veszesek padján ülsz. Megéri? NEM! Megillet az összeg? NEM! Így a kérdésed feleslegesen tetted fel. :)

2020. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
jogalap nélküli gazdagodásnak nevezik. add vissza és kérd el az utalás költségeit
2020. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kötelességed visszafizetni.

Ha nem teszed, fizetési meghagyást is kezdeményezhetnek ellened és akkor sokkal többet kell visszafizetned, mert a közjegyző díját is fizetni kell.


Idézet egy jogi oldalról:


"A téves utalás előnyösebbik oldalán álló harmadik fél nem örülhet sokáig a szerencséjének, ugyanis ha nem szolgáltatja vissza a kapott összeget, az büntetőjogi és polgári jogi következményekkel is jár.


A büntetőjog alapján aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen pénzt eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza, jogtalan elsajátítást követ el. 50 000 Forintot meg nem haladó összeg esetén szabálysértésnek minősül, azonban magasabb összeg már bűncselekmény, amely egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


A cselekménye polgári jogi szempontból jogalap nélküli gazdagodásnak minősül, azzal a következménnyel, hogy a „szerencsés” számlatulajdonos köteles a pénzt, mint jogalap nélkül szerzett vagyoni előnyt visszatéríteni. Megjegyezzük, hogy a visszafizetéssel nem éri meg várni, mivel az összeg után a jogosultnak késedelmi kamat is jár."

2020. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Igen köteles, volt már olyan hogy valaki nem adta vissza. Nyilván rendőrségi ügy lesz belőle.
2020. szept. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Köteles vagy visszaaadni.

Másrészt ha nem adnád vissza akkor rövidtávon repülhetsz is onnan plusz rendőrségi ügy.

2020. szept. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!