Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha tartozom, akkor kötelessége...

Ha tartozom, akkor kötelességem mindent megtenni, hogy a hitelemet minél hamarabb visszafizessem?

Figyelt kérdés

A behajtó cég nem tud mit kezdeni, mert nincs a nevemen semmi, illetve nincs bejelentett jövedelmem. Szerintetek érdemes alkudozni, ha csak 8-10 év alatt tudnám visszafizetni a tartozást? Vagy csak hagyjam had küldözgessék a felszólításokat?


Ha egy részét elengednék, akkor nagyobb hajlandóságot mutatnék a fizetésre, de reménytelennek érzem az egész összeg rendezését.


2018. máj. 9. 21:58
 1/5 anonim válasza:
81%
Apám példáját tudom felhozni neked. Kb 15 éve halmozza a tartozást, persze egy ideje már nincs bejelentett munkahelye mert vinnék a fizetését. Volt egy ezer éves parasztházunk falun ott lakott én amint tudtam mentem onnan. Na ezt a házat én örököltem anyu halálakor az én nevemen volt de sikerült 5 év alatt mig egyedül élt ott milliòs villanytartozást csinálni ki is kötötték, a vizet szintén. Mivel ilyen szarba került elköltözött a nőjéhez engem mint tulajdonost a saját gyerekét ott hagyott ennyi tartozással. Kénytelen voltam eladni a házat. Most itt van 50 éves, nincs semmije, ha a nője kirakja hova megy mit csinál? Bejelentett munkája nem lehet igy mi lesz? Igy akarsz járni? Meséltek a szomszédok mikor eladtam hogy milyen alakok jártak oda behajtani csak ugye nem találták ott... Amig tudod szeds össze magad ha nem akarsz ilyen életet!tönkretette a gyereke fiatal éveit mert fizethettem amint elkezdtem dolgozni az ő már behajtòs tartozásait! Ha esetleg nyugdijas leszel mi lesz veled? Nem lesz házad nem volt hivatalosan bevételed élj meg 30 ezerből... csak azt tudom mondani amig van rá esély dolgozz a jövődön, vannak tök jò munkahelyek már ahol szállást adnak ingyen meg kaját is ott ha viszik a fizud felét is vigan elélsz amig nem jössz rendbe! Remélem átgondolod ezt :(
2018. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet alkudozni, főleg ha látják, hogy egyébként esélytelen a megtérülés.
2018. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Ha van lehetőséged, menj ki külföldre dolgozni, az ottani keresetedből kényelmesen kifizeted. Több barátom is így rendezte az itteni jövedelméből reménytelenné vált hitelét. Amit itt fizethettek volna több évtizedig, azt onnan pár év alatt letudták.
2018. máj. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Lehet alkudozni, csak épp pont fordítva először látniuk kell a fizetési hajlandóságot, tehát be kell menned és megegyezésre kell törekedned - különben életed nagy részében a hitel "üldözöttje" leszel, bújkálnod kell, nem lehet normális munkahelyed, amiből vissza tudnád fizetni - nem jó úgy élni.
2018. máj. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak teljesen igaza van.

Ha így folytatod, 40 év múlva majd olyanokat fogsz kérdezni a gyakorin, hogy nincstelen és hajléktalan vagy, mert egész életedben egy hitel elől bujkáltál. És mit tegyél.

Ha így folytatod, soha nem lehet bejelentett állásod, így egészségbiztosításod sem lesz. Nem lesz semmi a neveden.

Mire megöregszel és kellene a jó orvosi ellátás - na pont akkor semmid nem lesz.

Szép kilátás.

Most még fiatal vagy.

De te is megöregszel, ez tutti...

2018. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!