Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnánk családi házat...

Hogyan tudnánk családi házat építeni minél kevesebb hitellel?

Figyelt kérdés

Én még nem dolgozok, jövőre végzek és utána kezdek dolgozni , szeretnék logisztika területén elhelyezkedni, angol nyelvtudással. Remélhetőleg a 130.000-at meg fogom keresni...


Párom már dolgozik egy ideje és elkezdte rakni a lakástakarékot havi 10 ezret


Én azt tervezem, hogy ha elkezdek dolgozni, akkor 4 évre szerződök le és addig rakom a lakástakarékot, majd ha le telik a 4 év, akkor kezdenénk építkezni. a kalkulátor szerint 3.5 millió lenne addigra a felvehető összeg, tehát ennyink már lenne az építkezéshez



Hogyan tudnánk még jobban előre lépni, hogy ne kelljen olyan sok hitel ?

Félre kéne rakni havonta még valamennyit lakástakarékon kívül?


Párom mostani fizetése 175 ezer forint. Én nem tudom mennyit fogok keresni. Most nincs félre rakva semmi ezen kívül, szülőknél vagyunk oda fizetünk havi 50-80 ezret



kb 100-120 m2-es családi házat terveztünk, telek megvan


2016. okt. 6. 21:10
 1/10 A kérdező kommentje:
esetleg CSOK? 2 gyereket tervezünk
2016. okt. 6. 21:28
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Ezt nagyon benézted sajnos.

Helytől független a kalkulációnál legalább 150e ft / m2

áron számolj (telek nélkül)!


Ház tervezés munkadíja, eljárások lefolytatása

Alap: kiásás, anyag, szállítás, munkadíjak

Falak: anyag, felépítés, hőszigetelés, burkolás, munkadíjak

Födém: anyag, megépítés, hőszigetelés, burkolás, munkadíjak

Tetőszerkezet: anyag, megépítés, munkadíjak, burkolat

Nyílászárók: anyag, belépítés (munkadíj)

Elektromos hálózat: anyag, csatlakozási pont, bekötés, beépítés, terv (ha kell), engedély (ha kell), munkadíj

Gáz(ha kell): anyag, csatlakozási pont, bekötés, beépítés, terv, engedély, munkadíj

Víz: anyag, csatlakozási pont, bekötés, beépítés, terv (ha kell), engedély (ha kell), munkadíj

Csatorna: anyag, csatlakozási pont, bekötés, beépítés, terv (ha kell), engedély (ha kell), munkadíj


És ekkor még csak szerkezetileg áll, illetve a falakban-

aljzatban bent vannak a közmű-összekötések. Belülre még

nem vettél semmit. Illetve millió dolog közbe fog jönni,

ami csak viszi a pénz.

Jobb egy kisebb befejezett ház, mint egy nagyobb félkész...


Ha mindenáron építkezni akartok, akkor szerintem pró-

bálkozzatok a nyeregtetős, bővíthető belső elrendezéssel,

így egy kis ház lenne, amire nem kell annyit gyűjteni, és

ha igény lesz rá (gyerekek pl), lehet bővíteni :)

2016. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Elég alap fizetésetek van. mégis saját házat akartok építeni, méghozzá néhány éven belül.


Nem akarlak elkeseríteni, de a mai világ már nem így működik.


Saját háza annak lesz, aki tehetős. A középosztálynak talán összejöhet egy lakás, a csórók meg bérelnek.

Én a ti helyetekben az öröklésben gondolkodnék, mint lehetséges alternatívában, esetleg eltartási szerződésben, ha van rá jelentkező...

2016. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

talán ha nem téglaházban gondolkodnátok, akkor még meg lehetne oldani.


Ajánlom nézelődjetek mobilházak témakörében. 4-5 millióért már fullra felszerelt, téliesített, elszállított mobilházat kapni. Ha netán kicsi, akkor meg lehet bővíteni.

2016. okt. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

18-30 éves korom közt én is gyárak rabszolgája voltam... a legkevesebb ez alatt 2004 ben 65000ft volt, a legtöbb 13 ban 230.000

Én is saját házról álmodoztam de csak nem lett meg...

2013 ban festetettem ki a szobámat anyáméknál 70.000ft ért...

Beszélgettem a festővel és mikor megtudtam mennyi a munkadíja nagyon szidtam anyukámat, hogy 14 évesen nem engedett olyan iskolát megjelölni ami nem ad érettségit...

14 -re megvolt a szobafestő papírom, a cég ami felvett csinál speciális festéseket is, én megtanultam a velencei vakolat alapjait és most főállásban az osztrákoknak csinálunk velencei vakolatokat, + mellékállásban hétvégente vállalok kis munkákat... 3 éve foglalkozom vele,de már sporoltam 4.5milliót... és nem havi fizetésem van, hanem heti és annyit keresek amennyit dolgozom... a főállásomat is tervezem kinőni 1-2 éven bellül.

Csak arra próbálok rávilágítani, hogy még tanulhatnátok valódi szakmát amiért valódi pénzt kaptok.. nem havi 1* éhbért...

2016. okt. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Irreális az elképzelésed, különösen úgy, hogy összesen csak havi 10.000Ft-ot rak félre a párod lakáscélra és ez az összes megtakarításotok.

Ha Te havi 20.000Ft-ot fogsz félretenni, abból is csak 1.3M Ft lesz 4 év múlva a megtakarításod, tehát sehogy nem jön össze így addigra a 3,5M Ft.


Első körben gondolkozzatok egy kicsi garzonban, amihez havonta sokkal többet rakjatok félre, mint 30.000Ft és csak ha azt ki tudtátok fizetni, utána szabad tovább lépni.

2016. okt. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, hogy ebből a pénzből építenénk házat, hanem hogy tegyük fel építenénk egy 20 milliós házat, de ebből minél kevesebb legyen a hitel.


A lakástakarékot pedig OTP oldalán számoltam ki, ez a félretett összeg+ állami hozzájárulás lenne ha havi 20at teszek félre , 3.5 millió a kivehető összeg 4 év múlva, azt már bele lehetne venni a házépítésbe, plusz saját kezűleg is raknék félre addig, de nem tudom mennyit kéne ... szülőknél lakva tegyük fel keresnék 130 000 ezret, akkor egy 100 000at havonta félre raknék...?!

2016. okt. 7. 20:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem jól számolod ki a lakástakarékot. 20.000*45hó = 900E Ft, ennek a 30%-a jön még támogatásként és van egy jelképes kamat is. Összességében csak kb 1.173E Ft. Ott tévedsz, hogy hozzáadod a hitelt is, ami benne van a szerződéses összegben.

[link]


Egy építkezés úgy kezdődik, hogy először megveszed a telket, nektek 4 év múlva még arra is nehezen jönne össze a pénz.


Megfelelő tőke nélkül és alacsony jövedelemmel manapság nem szabad belefogni egy építkezésbe.

2016. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
szomorú :( :( mit érdemes manapság tanulni egy férfinak, nőnek, ami nagyon jól fizet?
2016. okt. 7. 21:02
 10/10 anonim ***** válasza:
2016. okt. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!