Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak szerintem nincs sok...

Csak szerintem nincs sok létjogosultságuk a munkaügyi központoknak?

Figyelt kérdés

80%-a ezeknek az intézményeknek csak utcasöprőnek küldené az embert.

És magasról le.szarják, hogy rendelkezik az ember felsőfokú végzettséggel vagy diplomával.. Azon az alapon, hogy ha már beregisztrál az ember akkor az ilyen megalázó bért kínáló munkát is köteles elvállalni a csodálatos közmunka keretein belül. De kérdezem én ilyen nevetséges fizetésekből hogy lehet megélni nettó 50 ezerből most komolyan? És ezt azoktól is kérdezem akik nekiállnak itt majd prüszkölni hogy "biztos munka kerülő stb stb vagyok" Ti megtudnátok élni ilyen semmi pénzből? Szerencsére, nekem csak 2 hónapig kellett ebbe az értelmetlen rendszerbe lennem aztán sikerült szakmán belül elhelyezkedni. De nem tudom elképzelni, hogy azok a magyar állampolgárok akiknek nincs más választásuk, hogy jönnek ki egy hónapban ilyen röhejes fizetéssel.


2020. szept. 2. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
csak szerinted
2020. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

EGyrészt ők csak végrehajtják a törvényeket (tehát nem ők találják ki, hogy kinek mit köteles elfogadni), másrészt a sok feladatuk között csak egyetlen egy a közvetítés...

[link]


Amúgy nem kötelező igénybe venni a munkanélküli ellátást.

Pont azért olyan alacsony, hogy ne érje meg trükközve hosszú hónapokig ellébecolni a segélyen (mint a gyurcsányi időszakban volt).

2020. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Azért olyan alacsony, hogy a magyarok mindig érezzék, hogy nekik nincs lazsálás, ha nincs munkád, akkor éhen halsz. Nem Gyurcsány találta ki a szociális háló fogalmát, Nyugat-Európában is használják, de tőlünk meg csak a pénzt szedik be, vissza valahogy nem akarnak osztani semmit.
2020. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem a munkaügyi központ szabja meg a béreket. Amúgy akinek magasabb végzettsége van, azt igyekeznek nem gyomlálni küldeni, hanem irodai munkára, amennyiben van. Mert bizony a közszférában megtették azt, hogy emberek rúgták ki, majd közfogisként visszafoglalkoztatták csak nem 150 ezret kap, hanem 70et... De engem is diplomásként a vízügyhöz küldtek iktatni 70ért..

Jah az a fedősztori, hogy azért ilyen kevés a közmunkás bér, hogy arra ösztönözze a népeket, hogy a munkaerőpiacra mielőbb visszatérjenek. Mondjuk az értelmesebbje menne is, ha tudna.

2020. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
A vízügy kapja be. MSc odavaló diplomával nem vettek fel egy olyan állásra, ahol csak előny volt a diploma de jobban megfeleltem volna, mint egy érettségis.
2020. szept. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles semmit elfogadni, ez csak a te téveszméd!


A történet arról szól, ha nem fogadod ezeket el, akkor kikerülsz az álláskeresőkként nyilvántartottak közül, de ha semmit nem kaptál tőlük eleve nincs értelme a rendszerben lenni :)


Nekem is letelt az az idő amíg fizettek, többet nem is mentem be, 4 hónap után jött 1 levél, hogy ha nem megyek be 10 napon belül kikerülök a rendszerből.

A rendszerben maradás azoknak fontosabb, akik nem tudnak olvasni, vagy nincsen internetjük, mert ezen (nem ritka) ügyfeleknek felolvassák a listát és a hirdetőtáblán levő dolgokat.

2020. szept. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Annak fontos esetleg bent maradni, aki tartós állaskeresőnek szeretne minősülni. Vannak olyan cégek, akik ilyen embereket foglalkoztatnak, cserébe támogatást (járulékkedvezményt) kapnak, viszont aki ilyen helyre megy dolgozni az számoljon vele, hogy 1 éven belül megint munkanélküli lesz, mert ha lejár a támogatás, meg a következő pár hónap továbbfoglalkoztatás, már veszik is fel a következő új embert.
2020. szept. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!