Szerintetek könnyen találok majd munkát? Most egy képzettségemnek nem megfelelő munkát végzek. (túlképzett vagyok)
szeretnék váltani, mert nagyon rossz a helyzet.
már próbálkozom egy ideje, de nagyon nehéz megoldani az állásinterjúkat és mivel még megvan ez a helyem, kicsit el is lustultam a keresésben.
most arra gondoltam, hogy fölmondanék és nekiállnék az intenzív munkakeresésnek. (itt tényleg nincs semmi perspektívám)
főként adminisztratív munkákat keresek majd, egyetemi végzettséggel. számítógéphez felhasználói szinten elég jól értek. (és egy-egy különlegesebb programhoz is konyítok, pl. photoshop, acces, CAD-es programok)
nyelvtudásom alapszintű angol, de ezt mindenképp fejleszteni szeretném
mit gondoltok, sikerülni fog pár hónap alatt munkába állnom?
ti megkockáztatnátok a felmondást? (az a baj, ha ezt nem teszem meg, akkor már látom előre, hogy csak marad a szenvedés itt. ezen pedig szeretnék túllépni)
rendben: építőmérnöki végzettség.
tehát a kapcsolódó annyit tenne, hogy építőiparhoz kapcsolódó munkák.
az egyetemi végzettséget azért írtam oda, hogy nem hátrány-e, hogy én CSAK adminisztrációra jelentkezem és közben egyetemet végeztem. ez hátráltató-e a munkáltatóknak? erre vagyok kíváncsi. ha igen, eszerint kell majd az önéletrajzom is alakítani.
igen, ez is pont olyan szakma, ahol a pasikat preferálják.
kihagytam, hogy a cég döglődőben. talán pár hónapig húzza
nem értek sajnos az éptőmérnöki szakhoz, wiki-n kerestem rá, ott tlaáltam még benne 3 szakirányt:
Szerkezetépítő mérnök (régiesen statikus): Magas- és mélyépítési mérnöki létesítmények, mindennemű tartószerkezet, hidak, és műtárgyak tervezése, geotechnikai feladatok, épületek tervezése, építése és karbantartása.
Infrastruktúra- környezetmérnök (régiesen kulturmérnök): Utak, vasutak és más közlekedési létesítmények, a településfejlesztéssel, a vízépítéssel és vízgazdálkodással, közművesítéssel és környezetvédelemmel kapcsolatos építőmérnöki feladatok tervezési, kivitelezési, üzemeltetési, fenntartási stb. feladatok ellátása.
Földmérő és térinformatikai mérnök (másképpen geodéta): Földmérés, a mérnökgeodézia, a térinformatika, a távérzékelés és fotogrammetria, ingatlan-nyilvántartás és értékbecslés területekhez tartozó mindenféle mérnöki tevékenység.
ergó ettől is függ, hogy hol kereshetsz ehhez kapcsolódó melót és mennyire jöhet össze, de ezt nem kell megírnod itt, hogy melyik szakirány.
én javasolnám, hogy a szabadidődben készíts referenciákat hobbi-ból, pl autocad(vagy archicad)-ban tevezz dolgokat, építményeket, erre csinálj egy weblapot ahol publikálhatsz, stb. ez sokat számítana.
ez egyöntetű ne mondjak fel válaszok meggyőztek.
majd ügyeskedem meló mellett, remélem összejön.
nézd csak építész autocade-es:
írj nekik ha gondolod, kérdezd meg, h mennyi időre stb.. hátha jó neked.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!