Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek könnyen találok...

Szerintetek könnyen találok majd munkát? Most egy képzettségemnek nem megfelelő munkát végzek. (túlképzett vagyok)

Figyelt kérdés

szeretnék váltani, mert nagyon rossz a helyzet.


már próbálkozom egy ideje, de nagyon nehéz megoldani az állásinterjúkat és mivel még megvan ez a helyem, kicsit el is lustultam a keresésben.


most arra gondoltam, hogy fölmondanék és nekiállnék az intenzív munkakeresésnek. (itt tényleg nincs semmi perspektívám)


főként adminisztratív munkákat keresek majd, egyetemi végzettséggel. számítógéphez felhasználói szinten elég jól értek. (és egy-egy különlegesebb programhoz is konyítok, pl. photoshop, acces, CAD-es programok)

nyelvtudásom alapszintű angol, de ezt mindenképp fejleszteni szeretném


mit gondoltok, sikerülni fog pár hónap alatt munkába állnom?

ti megkockáztatnátok a felmondást? (az a baj, ha ezt nem teszem meg, akkor már látom előre, hogy csak marad a szenvedés itt. ezen pedig szeretnék túllépni)


2010. aug. 5. 10:07
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
mert valóban nem abban vagyok. a sajátomban is keresek, de azon kívül mást is, hogy biztosra menjek.
2010. aug. 5. 11:34
 22/28 A kérdező kommentje:

rendben: építőmérnöki végzettség.


tehát a kapcsolódó annyit tenne, hogy építőiparhoz kapcsolódó munkák.

az egyetemi végzettséget azért írtam oda, hogy nem hátrány-e, hogy én CSAK adminisztrációra jelentkezem és közben egyetemet végeztem. ez hátráltató-e a munkáltatóknak? erre vagyok kíváncsi. ha igen, eszerint kell majd az önéletrajzom is alakítani.

2010. aug. 5. 11:37
 23/28 anonim ***** válasza:
örülj neki, hogy van munkád, engem sehová nem vesznek fel, mert minden szarhoz túlképzett vagyok, a szakmámban meg kevés a lehetőség és általában pasikat vesznek fel....
2010. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

igen, ez is pont olyan szakma, ahol a pasikat preferálják.

kihagytam, hogy a cég döglődőben. talán pár hónapig húzza

2010. aug. 5. 11:41
 25/28 anonim ***** válasza:

nem értek sajnos az éptőmérnöki szakhoz, wiki-n kerestem rá, ott tlaáltam még benne 3 szakirányt:


Szerkezetépítő mérnök (régiesen statikus): Magas- és mélyépítési mérnöki létesítmények, mindennemű tartószerkezet, hidak, és műtárgyak tervezése, geotechnikai feladatok, épületek tervezése, építése és karbantartása.


Infrastruktúra- környezetmérnök (régiesen kulturmérnök): Utak, vasutak és más közlekedési létesítmények, a településfejlesztéssel, a vízépítéssel és vízgazdálkodással, közművesítéssel és környezetvédelemmel kapcsolatos építőmérnöki feladatok tervezési, kivitelezési, üzemeltetési, fenntartási stb. feladatok ellátása.


Földmérő és térinformatikai mérnök (másképpen geodéta): Földmérés, a mérnökgeodézia, a térinformatika, a távérzékelés és fotogrammetria, ingatlan-nyilvántartás és értékbecslés területekhez tartozó mindenféle mérnöki tevékenység.


ergó ettől is függ, hogy hol kereshetsz ehhez kapcsolódó melót és mennyire jöhet össze, de ezt nem kell megírnod itt, hogy melyik szakirány.


én javasolnám, hogy a szabadidődben készíts referenciákat hobbi-ból, pl autocad(vagy archicad)-ban tevezz dolgokat, építményeket, erre csinálj egy weblapot ahol publikálhatsz, stb. ez sokat számítana.

2010. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

ez egyöntetű ne mondjak fel válaszok meggyőztek.

majd ügyeskedem meló mellett, remélem összejön.

2010. aug. 5. 12:02
 27/28 anonim ***** válasza:

nézd csak építész autocade-es:


[link]


írj nekik ha gondolod, kérdezd meg, h mennyi időre stb.. hátha jó neked.

2010. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket. bár én nem vagyok építész, de ez szerencsére nem is kitétel. a követelményeknek megfelelek és helyileg is jó, megpróbálom.
2010. aug. 9. 12:41
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!