Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek könnyen találok...

Szerintetek könnyen találok majd munkát? Most egy képzettségemnek nem megfelelő munkát végzek. (túlképzett vagyok)

Figyelt kérdés

szeretnék váltani, mert nagyon rossz a helyzet.


már próbálkozom egy ideje, de nagyon nehéz megoldani az állásinterjúkat és mivel még megvan ez a helyem, kicsit el is lustultam a keresésben.


most arra gondoltam, hogy fölmondanék és nekiállnék az intenzív munkakeresésnek. (itt tényleg nincs semmi perspektívám)


főként adminisztratív munkákat keresek majd, egyetemi végzettséggel. számítógéphez felhasználói szinten elég jól értek. (és egy-egy különlegesebb programhoz is konyítok, pl. photoshop, acces, CAD-es programok)

nyelvtudásom alapszintű angol, de ezt mindenképp fejleszteni szeretném


mit gondoltok, sikerülni fog pár hónap alatt munkába állnom?

ti megkockáztatnátok a felmondást? (az a baj, ha ezt nem teszem meg, akkor már látom előre, hogy csak marad a szenvedés itt. ezen pedig szeretnék túllépni)


2010. aug. 5. 10:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

A mérnöki végzettség elég tág fogalom. Gépészmérnök, agrármérnök, vegyészmérnök?

A BSC szintű az nem egyetemi, hanem főiskolai végzettségnek felel meg. MSC-t nem próbáltad?

2010. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

az oldal anonimitása miatt nem neveztem meg a szakot. szeretnék msc-re menni, de az még több év és nekem most kell munkát találnom.


ha nem mondok itt föl, akkor marad ugyanez a helyzet, mert nem fogok tudni innen elmenni. nem tudom megoldani az interjúkat a kb. 8-10 nap maradék szabiból.

ellenben tudom vállalni, hogy munkanélküliből is megélek ha kell, pár hónapig.

itt nincs perspektívám, minek maradnék?

2010. aug. 5. 11:06
 13/28 anonim ***** válasza:

Ilyen adminisztrátorokat szerintem nemigen keresnek, mert bárki meg tudja csinálni. És akkor már sógor-koma-havert vesznek fel. Vagy ha keresnek, akkor minimálbérrel, azt' annyi. Hiszen még nyelvtudásod sincs (olyan nincs, hogy alapszintű angol, az nem nyelvtudás, hogy tudsz egy pár szót, meg elköszönni). A pár speckó program ismerete biztatóbb, de az meg ugye kevesebb helyre kell.


Szerintem célravezetőbb, hogyha a dokival haverkodsz össze, és megbeszéled vele, hogy mikor szólsz, akkor kiírjon táppénzre egy időre. Erre ráérsz akkor, mikor már összejött egypár ajánlat. Így nem kockáztatsz semmit.

2010. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

hát nem biztattok túl sok jóval.

pedig most padlón vagyok minden téren. legalább az állásom akartam rendbe tenni. de megerősítettetek abban, hogy patthelyzet...


diplomásként, kevés fizetési igénnyel és szerintetek nem túl könnyű. majd kitalálom mi legyen. a táppénz lehet, hogy szóba jön, mert nemsokára kiderül, de elképzelhető, hogy valóban van egészségügyi problémám :(

2010. aug. 5. 11:12
 15/28 anonim ***** válasza:
te vagy ennek a mérnöki szakmának az egyetlen végzettje az országban, hogy ennyire félsz megnevezni?
2010. aug. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
nem állítanám egyébként, hogy adminisztrátori feladatokat bárki el tud látni. elég sok embert ismerek, aki még kb. számítógépet sem látott, nemhogy excelt, power pointot, stb. kezeljen.
2010. aug. 5. 11:14
 17/28 anonim ***** válasza:

"ellenben tudom vállalni, hogy munkanélküliből is megélek ha kell, pár hónapig."


De ha te mondasz fel, akkor tudomásom szerint munkanélkülit se kapsz 3 hónapig. Ebben nem vagyok biztos, de úgy emlékszem. Ha közös megegyezés volt, vagy ők mondtak fel, akkor lehet kérni rögtön.

2010. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
nem lényeges a kérdés szempontjából. ugyanúgy, ahogy az egészségügyi probléma és a magánéleti okok sem.
2010. aug. 5. 11:15
 19/28 anonim ***** válasza:

ha nem akarnál a sajátodban akkor miért írod, hogy nem a képzettségednek megfelelő melóban vagy?


mindenesetre így totál nem tudunk neked mit mondani, a kérdés nem ad elég infót, ennyi, ne kérdezgess itt, ha annyira titkosak az opciók.

2010. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"főként adminisztratív munkákat keresek majd, egyetemi végzettséggel."

ez a mondatod is hülyeség akkor, mi közünk hozzá, hogy egyetemi végzettséggel keresel, ha nem tudjuk mi az? de tényleg?


én nem vonnék le semmi következtetést az itt kapott válaszokból ezek után a helyedben.

2010. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!