Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Korrektül fizetett a főnököm?

Korrektül fizetett a főnököm?

Figyelt kérdés

Adott az alábbi munkaidő, amiben szellemi munkát végzek egy raklapgyártó cégnek "A" telephelyén 08:00-18:00-ig.

A cégnek van egy "B" telephelye is nem messze, ahol 0-24 nyitvatartás van.

Ott két kolléga váltásban látja el a teljes 0-24-et de van, hogy egyik sem tud bejönni (betegség, hirtelen dolgok stb.), és én az elmúlt pár hétben egy két ilyen csúsztatott napot vállaltam, mert nem volt más, nekem meg van egy amolyan "tulajdonosi szemléletem", és tudom, hogy meg kell oldani.

Ez merőben más munka mint amit végzek, koszos, sokszor fizikailag megterhelő, targoncázni kell, amit itt azért tanultam meg mert szükség törvényt bont.


Amikor a fizetéssel számoltunk el, akkor eléggé csalódott voltam, mert jóval kevesebbet kaptam mint amire számítottam.

Ez munkaidőben úgy néz ki, hogy a fent megemlített munkaidőm helyett dolgoztam hétfő 08:00-tól szerda 08:00-ig, tehát egyben kétszer 24 órát, ezután hazamentem és a szerdát otthon töltöttem (leginkább alvással), majd csütörtökön visszatértem az eredeti munkámhoz.

Viszont amikor elszámoltunk kiderült, hogy a főnök levonja azokat az órákat az eredeti fizetésemből, amiket kint töltöttem a "B" telepen, tehát nem 48 órát számol el nekem pluszban, hanem levonja a hétfői keddi és a szerdai napi 10 órámat, hiszen azokon a napokon nem dolgoztam.


Ez azt jelenti, hogy 48 órás extrém műszakomból, az alapbéren felül, csak 18 órát fizet.

Szerintetek ez így rendben van? 2 napot egyhuzamban szolgálatban vagy, és csak 18 plusz órát fizetnek ki? A szerdai nap nem járna amúgy is pihenőnek ennyi munka után?



2020. aug. 18. 09:53
 1/8 A kérdező kommentje:

Hülyeséget írtam.

Tehát azt a három napot vonja le, amit nem az irodában dolgoztam. Így von le 30 órát a 48ból amit a kinti telepen töltöttem.

2020. aug. 18. 09:59
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem von le.

X+48 órát dolgoztál a hónapban ténylegesen, nem x+30+48-at.


Miből gondoltad, hogy ezekre a napokra a rendes fizetés is jár, plusz a másik munkáért járó bér is?

2020. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez nem tulajdonosi szemlélet, hanem szimpla hülyeség.

Másrészt a pénzezést előre kellett volna tisztázni, mert így utólag már veszett fejsze nyele.

Az ő gondolatmenetével ok, hogy levonta a 30 órát (illetve nem levonta, hanem azt elszámolta a rendes fizetésednek), de nyilván neked az a 18 órányi fizetés marhára nem érte meg ott szenvedni 2 napig.

Legközelebb mielőtt elvállalod, beszéld meg hogy mennyi a plusz pénz és aszerint dönts.

2020. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korrekt, hiszen a másik helyen tényleg nem dolgoztál. Másrészt nem tudom, ki hiszi el neked, hogy 48 órát targoncáztál, főnökként én biztos nem venném be, tuti aludtál közben.
2020. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Csak hogy jól értem-e:

Júliusban volt 23 munkanap 23-szor 10 munkaóra

Ha végig irodázol, akkor a keresel 23x10.000=230.000.- forintot (a könnyebben számolhatóság miatt 1.000/óra)

Nem irodáztál végig, hanem 20 nap iroda (200 óra), 2x24 óra targonca (48 óra) 248x1.000=248.000.- forint

Ehhez képest te kaptál 200.000.- forintot az irodázásért és 18.000.- forintot a targoncázásért?

2020. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem, a 230 irodát ugyanúgy megkapta+ a 18 óra targoncára a túlórát. Csak gondolom kevesli, ezért írta, hogy előre kellett volna leszögezni a pénzt. #1es vagyok
2020. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valóban elszámolásilag korrekt volt így már látom én is.

A 6os/1esnek van igaza.


Nem is a targoncázással van bajom, csak nekem nem ér meg 18 órányi fizetést az, hogy 48 órát eltöltsek ilyen körülmények között, ahelyett, hogy a kényelmes otthonomban tölteném az időt.

2020. aug. 18. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Ezzel mind így vagyunk.
2020. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!