Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Esküvőre fotósként mennyit...

Esküvőre fotósként mennyit kérhetek el?

Figyelt kérdés
Elsősorban most a fotósokhoz szól a kérdésem. Amatőr vagyok, nemrég vagyok benne a szakmában úgymond, barátokat, párokat, autókat már fotóztam, s van is tehetségem hozzá az emberek szerint. Egy pár kért fel, hogy vállalom e az esküvőjükön a fotózást, természetesen igent mondtam, de úgy, hogy az anyagiakat később beszéljük meg, gondolkodjak rajta. Amatőrként, de mégis számba véve azt, hogy sok munka van a szerkesztéssel, s egyebekkel, mennyi az az összeg, amit elkérhetek? Természetesen nem a profik 80-100k ft.- féle árra gondolok, de az alatt mégis mennyit?

2020. aug. 11. 00:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%
Mi 60 ezret fizettünk 1 éve Budapesten. Csodaszép képeknes videó lett. Nem 8s értem aki azt írja hogy 200 alatt hagyjuk... Erre csak annyit tudok mondani, amíg lóxar van... 😂
2020. aug. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%
Persze majd a másik fotós azzal lesz elfoglalva munka közben hogy tanítsa... -.-
2020. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mi is 60at fizettünk tavaly Dunakeszi. Teljesen meg voltunk elégedve, gyönyörű képeket csinált és a szertartásokrol es a vacsirol nem túl hosszú videót. (nem akartam hogy hosszú unalmas legyen). És nem kezdő volt, viszont egy nevesebb fotós fia, aki szintén fotós.


Szerintem durva árakat írtok itt.

2020. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem azt írtam, hogy kérje meg a másik fotóst, hogy tanítgassa, hanem hogy tanuljon tőle. Azt úgy is lehet hogy figyeli munka közben, mennyi, milyen cucca van, ilyesmi, illetve 2 átállás vagy program között beszélgethetnek is.
2020. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kérdezd a máltai lányoktól!
2020. aug. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
61%

14 év esküvői fotós tapasztalattal a hátam mögött azt ajánlom, hogy ne kérj pénzt az első néhány esküvőért, mert ezzel is tudatosítanod kell a párral, hogy nincs gyakorlatod ebben a műfajban. És mondd is meg nekik, hogy elvállalod - ha elvállalod -, de SEMMIT ne garantálj, és ők is csak úgy menjenek bele, hogy ne legyen sértődés, ha aztán sok minden nem úgy sikerül, ahogy várták. Az, hogy ügyesen fotózol autókat, embereket nyugodt körülmények között, meg tehetséges vagy, az önmagában egy esküvőre kevés. Az esküvő riportfotó műfaj leginkább, ott egyik pillanatban a félhomályos szobában fotózod a készülődést, a következő pillanatban kilép a menyasszony a fehér ruhájában a tűző napra, aztán odaáll az árnyékban lévő síró anyukája mellé, aztán bementek egy villanyfényes házasságkötő terembe, majd megint napfény, jön a félhomályos templom, de azután kint megint a tűző napon kell jól elkapnod és kiexponálnod, amikor megdobják rizzsel a párt (tudnod kell előre, hogy mi fog történni, mert 2 másodperc figyelmetlenség alatt lemaradhatsz valamiről), aztán a vacsora, tánc, gyertyafénykeringő full sötétben, gyertyafénynél... Őrületesen kell figyelni, folyamatosan ISO-t állítani, objektíveket cserélni, néha vakuzni (indirekt módon persze, akkor is, ha kiderül, hogy zöld a plafon), néha észrevenni, ha a vaku tönkreteszi a hangulatot. Mindeközben tisztában lenni az esküvői protokollokkal, előre tudni, hogy mikor mi következik, és mindezt úgy szépen lefotózni, hogy arra is odafigyelsz, hogy az örömszülők a legszebb pillanatokban ne a te hátadat lássák... Ez iszonyat koncentrációt, odafigyelést és tudást igényel. Az esküvői fotós nem véletlen kér el 150-200 ezer forintot alaphangon. Sokszor 12-14, vagy még több óra folyamatos figyelés és koncentráció, hogy aztán napokat, néha heteket dolgozzon utána a képekkel.

Esküvői fotózást úgy szabad vállalni, ha van ilyen jellegű fotózásban tapasztalatod. Ellenkező esetben addig ne vállald el, amíg a pár mindkét tagja legalább nem mondta ki, hogy nem bánják, ha nem lesz jó. Hiába mondják ugyanis könnyelműen, hogy nem baj, hogy nincs tapasztalatod, hidd el, a menyasszonynál veszélyesebb lény nincs, amikor valami nem olyan, ahogy ő elképzelte.

2020. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!