Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Esküvőre fotósként mennyit...

Esküvőre fotósként mennyit kérhetek el?

Figyelt kérdés
Elsősorban most a fotósokhoz szól a kérdésem. Amatőr vagyok, nemrég vagyok benne a szakmában úgymond, barátokat, párokat, autókat már fotóztam, s van is tehetségem hozzá az emberek szerint. Egy pár kért fel, hogy vállalom e az esküvőjükön a fotózást, természetesen igent mondtam, de úgy, hogy az anyagiakat később beszéljük meg, gondolkodjak rajta. Amatőrként, de mégis számba véve azt, hogy sok munka van a szerkesztéssel, s egyebekkel, mennyi az az összeg, amit elkérhetek? Természetesen nem a profik 80-100k ft.- féle árra gondolok, de az alatt mégis mennyit?

2020. aug. 11. 00:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Persze húzd csak le őket minél több pénzzel. Rohadék esküvői fotósok képesek 80-100 ezreket elkérni néhány képért és videóért. Nem szabadna nekik ennyit kifizetni, hiéna az összes.
2020. aug. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
60%

Szerintem gondold át jól hogy nagyjából mennyi erőfeszítést és időt fogsz a dologba belefektetni, és az alapján határozza meg egy korrekt árat. De a jó képek fognak téged képviselni, és attól leszel jó fotós, és nem attól hogy olcsón dolgozol.

Én azt mondanám ha nem a barátaid kértek fel hogy orokitsd meg a nagy napjukat egy 50-60at mondj. Persze ez csak az én véleményem. De 40 a minimum.

2020. aug. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Amennyiben van róla papírod, végzett fotód vagy, 80 körül simán kérhetsz és ez baráti ár. Mondjuk attól is függ milyen motyóval mész és mennyire vagy felkészült. Akit én tudok több hatalmas tárhellyel jár, rengeteg akksival, vagy 3000 fotót lő, aztán abból válogatja a jobbakat, szóval szűkít nagyjából 800-1000 képre, amiből a párral válogat és leszűkül 300 igazán jóra, amit lehet szerkeszteni, utómunkázni.

Ha csak ilyen zöldfülű vagy 60 alá se menj, mert egy idő után eljezdenek kihasználni.

Jah és ha ebbe az irányba mennél és van végzettséged, akkor érdemes egyéni vállalkozóként csinálni, mert a NAV is szereti a zugfotósokat ellenőrizni, azt pedig addig míg nem tudsz számlát adni nem kéne reklámozni, hogy pénzért csinálod.

2020. aug. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
80-baráti a 150 a max neked kell tudni mennyire hajlandók tejelni!
2020. aug. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
130 000 korrekt.
2020. aug. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
66%
A profik nem 80-100k között dolgoznak, ebben az árszegmensben a kontárok találhatók. Dolgozni meg vagy ingyen vagy reális áron érdemes, de ehhez kellene esküvőre alkalmas redundáns technika és pár év szakmai gyakorlat. Szóval jobban jársz, ha elfogadod a vacsit és tanulsz.
2020. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Múlt héten volt az esküvőnk. Nem igazán találni fotóst 180-200 alatt. Aki alatta dolgozik, inkább hagyjuk. 250 az átlag, de határ a csillagos ég. Mondom ezt kb 10-15 árajánlattal a zsebemben. Igaz ez dunántúl viszonylag felkapott régiója, nyilván szabolcsban ennél olcsóbbak.
2020. aug. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk 20 ezerért megcsinálta az ismerősünk a fotókat, hülyék lettünk volna 80+ pénzt fizetni érte.
2020. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

ha mint mondod, eddig csak barátokat, meg autókat fotóztál, akkor amatőr vagy és egyáltalán nem vagy a szakmában. amíg soha nem fotóztál másodfotósként esküvőt, nincs megfelelő tapasztalatod a területen, nem tudod a géped nyomás alatt, gyorsan használni, nincs üzembiztos felszerelésed és tartalék eszközöd mindenből arra az esetre, ha a másik tönkremenne, addig inkább egyáltalán ne vállalj egyedül esküvőfotózást, mert egyáltalán nem tudod garantálni, hogy tudsz is leadható anyagot produkálni egész nap és nem fogsz semmi fontosról lemaradni akár a te félkészületlenséged miatt, akár a felszerelésed hiányosságai miatt, amit ilyen helyzetben még sosem használtàl.

pláne a barátaidnak ne árts ilyesmivel, akiket szeretsz és jót akarsz nekik. ne kockáztasd a nagy napjuk emlékeit egy felelőtlen vállalással.

te inkább fotózd őket ingyen, tapasztalatazerzésként és kérd meg őket, hogy fizessenek meg egy valóban tapasztalt, hozzáértő fotóst, aki képes garantálni, hogy minden megfelelő minőségben meglesz és aki mellett te kockázat nélkül kísérletezhetez, mert nem rajtad fog múlni, hogy lesz-e kép vagy sem.

2020. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg nekik, hogy nincs kellő szakmai tapasztalatod még és nem szeretnéd, hogy a nagy napjuk fotózása esetleg nem sikerülne tökéletesen. Fogadjanak fotóst, te pedig nászajándék gyanánt szintén fotózhatsz, egyrészt gyakorolhatsz, láthatod mit bír a felszerelésed, illetve tanulhatsz a másik fotóstól is.
2020. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!