Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fideszesek miért egy gyárban...

A fideszesek miért egy gyárban akarnak tönkremenni, miért nem értik meg, hogy az alapjövedelem a jövő, amit az ellenzék mond?

Figyelt kérdés

Ki akar pl. egy vasgyárban vagy kórházban ápolóként szívni, tönkremenni, 3 műszakban dolgozni mint a barom??


Vagy unalmas matekos szakmát tanulni, mert csak azzal lehet pénzt keresni?


Pont az ellenzék képvisel minket, fiatalokat, hogy ne kelljen így lealacsonyodni, aggódni a pénz miatt. Ha kapnánk alapból havonta 150-200 ezer forintot, nem a gyári, mezőgazdaságu munkának lenne az életcélnak lenni a 21.században, hanem megvalósítani magunkat, kiteljesedni, kiegészíteni ezt valami kreatív vállalkozással, pl. kézművesség, művészet, kávézó, ahol nem a pénz a fontos, hanem a kiteljesedés.


Lehetne jönni menni, utazgatni, világot látni, szórakozni, barátokkal lenni sokkal többet. Ez lenne egy igaz szabadság, ahol tiszteletben tartják a jogainkat az élethez.


2020. aug. 2. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Álmodik a lusta semmirekellő... Nyugi, ezt még szabad!
2020. aug. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Soha nem volt szó 200 ezres alapjövedelemről. Kb olyan lenne ez, mint a családi pótlék, elég alacsony összeg. És ettől még lennének, akik a gyárban robotolnak, hiszen ez az összeg nem elég a megélhetésre.


De nem megyek bele jobban, mert nyilvánvalóan fogalmad sincs a koncepcióról. Olvass utána, aztán lehet pro-kontra érvelni. Én személy szerint nem vagyok meggyőződve róla,hogy ez jó ötlet, mégse vagyok fideszes.

2020. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Persze, tartson el minden semmirekellőt az aki valamire vinni akarja az életben... Az alapjövedelemnek nem az a lényege, hogy ne kelljen dolgoznod.

Egyébként, ha ekkora alapjövedelem lenne és senki nem menne gyárba, meg ápolónak akkor mégis hogy lenne termelés és egészségügy mondjuk? Ki látna el, ha kórházba kerülsz?

2020. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Na most ha mindenki jól keresne akkor senki se keresne jól mert akkor ahhoz mérik majd az árakat. Tehát tegyük fel mindenkinek 1 millios fizetése lenne akkor a kenyér ára nem 200ft lenne hanem 10 ezer forint mondjuk vagy több. Tehát hiába tanul valaki és jó szakember akkor se kereshet mindenki több százezret mert nem fogja elbírni a gazdaság. Most ha mindenki milliárdos lenne és mindenki venne 300 nm házat ami képtelenség de ha világon mindenki ezt csinálná akkor már nem lenne bolygónk sem. Az embereknek semmi nem elég mindig több kell és ezért van ez a pénz rendszer kitalálva. Aki ügyes az gazdag lesz aki nem az meg sajnos így járt és termel tovább a gyárban alacsony fizetésért és ha nem dolgozik akkor meg éhenhal mert mást nem fog ügye találni.
2020. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ennek nem sok köze van a fidesz-ellenzék dologhoz, legtöbben (kormánypártiak és ellenzékiek is) még elleneznének egy feltétel nélküli alapjövedelmet, de mindkét oldalon azért van támogatottsága (ki az a hülye aki nem akarna egy kis ingyenpénzt?).


Amiben szerintem tévedsz, hogy akik meg akarják valósítani azok sem annyit akarnának adni, amiből mehetne a habzsidőzsi (mert akkor sokakat semmi sem motiválna a munkára), hanem csak valami olyan összeget, amiből pl kaját tudod fizetni magadnak.

2020. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Na én gyárban nettó 450 ezerért dolgozok havonta, de nem érzem, hogy tönkremennék pedig 3 műszakban vagyok. Ez hogy lehet?
2020. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

5.

Ennek semmi köze valóban a fidesz-ellenzék dologhoz. Nem is értem ezt a kérdező hogy keveri ide. Sosem voltam fideszes és nem is leszek, de az alapjövedelem szerintem is egy hatalmas hülyeség.

2020. aug. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Előre is leszögezném, hogy nem vagyok fidesz szimpatizáns.


Több sebtől is vérzik amit mondani akarsz. Ha szerinted lealacsonyító egy ápoló munkája, akkor szerinted mi lenne ha a kórházban nem lennének ápolónők. Például akkor mikor életmentő műtétet hajtanának végre rajtad és a műtét után lábadoznál. Nem akarsz három műszakban dolgozni, de 0-24 szolgáltatásokat elvárod.

Nem az egész ellenzék ért egyet az alapjövedelemmel és ráadásul nem 150-200 ezrekről beszéltek.

2020. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

2008-ban 24e-ről volt szó, akkor kerestem kezdő mérnökként nettó 97e-et. Alapjövedelmet csak annak adtak volna aki nem dolgozik, bár most sem kapok sokkal többet nettó 146e az alapjövedelem 60eFt lenne, így maradna a munka.


Egyedül annak érné meg az alapjövedelmes f***szságod, aki megélhetési szaporodásból él jelenleg is, 10-15 helyett minimum 30-at szülnének!

2020. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azért a baj, hogy a legtöbben elamradott prolik, azt hiszik csak a gyár, a termelés, az irodáskodás visz előre, ez a cél, de nem így van.


Nehogy már a munkapadban kelljen ülni a 21. században, dolgozzanak ott a robotok, a megélhetésről meg gondoskodjon az állam.

2020. aug. 2. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!