Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökként vagy más diplomával...

Mérnökként vagy más diplomával rendelkezők, ti se találtok állást január óta?

Figyelt kérdés
Eleve nem könnyű pályakezdőként, 0-1 év tapasztalattal elhelyezkedni, de a korona helyzet még rá is tett egy jó nagy lapáttal sajnos. Ki hogyan boldogul?

2020. aug. 2. 09:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem sajnos. Pedig msc-m van.

Vagy nem irnak vissza.

Vagy visszairnak hogy nem. Interju nelkul.


De a kedvenc amikor interju volt telefonon. Azt mondtak tuti frankon visszaszolnak majd. Erre behivtak ra par hetre a volt csoporttarsam es ot sem vettek fel nekem pedig nem szoltak. 😂

2020. aug. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát igen, ugyanez. A legjobb mikor válaszra se méltatnak. Volt egy pár online interjúm, jól is ment, aztán hetekkel később jön a sablon elutasító email :D gondolom addig kerestek valakit aki sokkal olcsóbban vállalta..
2020. aug. 3. 07:33
 3/17 anonim ***** válasza:
3%
Hol végeztetek? Az ország melyik részén keresgéltek? Milyen mérnök? Egyetem alatt valami extrát csináltatok? Hány állásra jelentkeztetek?
2020. aug. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Miskolci Egyetem anyagmérnök Bsc+Msc. Szinte országosan keresek, nagyjából 1 év gyakornoki tapasztalattal. Professionon és egyéb oldalakon már rengeteg állásra jelentkeztem (szerintem már 30 körül is van). Covid előtt volt 2 interjú, vírus miatt visszavonták a pozíciókat. Utána meg 3, egyikből 2 kör is volt, mást választottak, az egyikről még nincs hír, de gyanúsan régóta nem jeleztek vissza...
2020. aug. 3. 08:12
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

Újra kell értékelni. Pl. reális bérigényt határoztál-e meg? Mik a visszajelzések? Nem lenne-e érdemes lejjebb adni ezt az igényt, hogy bekerülj valahova, legyen tapasztalatod és szép lassan elkezdhesd felküzdeni?

Azokban a szektorokban, amiket érintett a járványhelyzet, visszaesett a termelés, ott az újraindulásnál nyilván újragondolják, hogy kire van szükség és kire nincs.

Sajnos egy pályakezdő mással nem igen tud a piacon labdába rúgni, minthogy érdeklődő és sokkal alacsonyabb a bérigénye, mint egy tapasztalt szakembernek. Ha valamelyik hibádzik, akkor nem téged fognak választani.

Amikor meg már tapasztalt vagy, az okoz fejtörést, hogy hogy lődd be a bérigényed, hogy az megérje neked a tapasztalatoddal és tudásoddal, mégis eltudd adni magad, hogy ne egy olcsóbb pályakezdőd válasszanak helyetted, akit majd kedvükre betanítanak.

2020. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Csak ugye ha nekem költözni kell, akkor számolni kell az alap megélhetési költségekkel(albérlet+rezsi+étkezés+bejárás). Tehát br. 400 alatt nem érné meg (mert ha ennyit mondtam se vettek fel). Egyébként meg az állásközvetítők mondták hogy reális a bérigény. A lakóhelyemhez közeli cégek meg vagy nem keresnek most embert, vagy ha igen akkor tapasztaltat.
2020. aug. 3. 10:21
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Én adtam be állami helyre is, ahol olyan a fizetési szint, hogy egy tapasztalt személy odamenjen, mert van több lehetősége. Ilyen helyen kötöttek bele abba, hogy pályakezdő vagyok.

Szóval marad a folyamatos próbálkozás. Pl. most van egy hirdetés a városban, ahol élek. Arra jó lenne, hogy gyűjtsek egy kicsit, de nem az a hely, ahol életem végéig lennék.

2020. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

5 vagyok. Természetesen tudom, én is voltam hasonló helyzetben. Úgy indultam neki, hogy nettó 180-200 ezer körül szeretnék keresni, csak akkoriban (5-6 éve) még sokszor a nettó 120 ezres bérigényemre is azt mondták Budapest környékén pályakezdőként, hogy nevetségesen sokat kérek, én meg csak pislogtam. Végül aztán amikor 150-et ajánlottak, szélsebes iramban költöztem a szüleimtől, vidékről. Nem mondom, piszkosul nehéz volt az első időszak. Kigazdálkodni is mindent, meg egyáltalán feldolgozni, hogy ennyit érek. Viszont tudtam, hogy ez csak átmeneti és szerencsére tényleg így lett. Ma alkalmazottként több, mint a háromszorosát keresem, így maximálisan megérte anno lejjebb adni az igényeimet.

Csak azért vázoltam fel az előzőeket, hogy lásd, hogy már ezek a döntések is megalapozhatják azt, hogy merre tovább, illetve hogy érdemben sosem lesz egyszerű belőni az értéked.

2020. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#5 Hát igen, nyilván ha már tapasztaltabb lesz az ember több lehetőség nyílik meg előtte, csak sajnos most szinte rosszul fizetőt is nehéz találni kezdőként. Aztán meg nettó 200-ból megélni egyedül, ha találsz egyáltalán valami értelmeset.... Ez a vírus most nagyon betett mindenkinek, csak reménykedni tudok, hogy nem lesz hasonló mint most tavasszal, mert akkor konkrétan még hirdetések se voltak :D
2020. aug. 3. 16:53
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én tény nem mérnök vagyok de hirdetést találtam még áprilisban is. Na ezek voltak azok, ahonnan nem írtak vissza se. :D
2020. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!