Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkanélkülinek ki kellett...

A munkanélkülinek ki kellett volna küldenie az 18m30-as nyomtatványt január 31-ig, vagy nekem kellett volna bemenni érte?

Figyelt kérdés
2019. febr. 1. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogják küldeni, de lehet, hogy a posta miatt később érkezik. Vagyis, ők elkészítik jan. 31-ig, fel is adhatják jan. 31-én, aztán majd megérkezik. Nyugi, ha a jövő héten sem - péntekig -, akkor a köv. héten érdeklődj!
2019. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Ha a cégnél nem voltál egész évben, akkor a munkaviszonyod megszűnésekor egy ADATLAP fejlécű nyomtatványt állítanak ki az ott megszerzett jövedelmedről, az abból levont SZJA-ról, valamint járulékigazolást is kell, hogy kapj. Leszámolási papírokhoz tartozik.


Ha ezek megvannak, akkor én nem várnék semmiféle 18M30-as nyomtatványra...

2019. febr. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor várok pár napot, hátha megjön, mielőtt bemennék.

A volt munkahelyemről megkaptam a szerződés lejárta után az adatlapot a többi kilépő papírral, az nem hiányzik. Utána kaptam álláskeresésit, amiről nem kaptam meg határidőre, ezért nem tudtam, hogy nem-e nekem kellett volna bemennem érte. Tisztább lenne, ha ott is kiadnák mikor lezárják a járadékot.

2019. febr. 2. 08:03
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Én sem kaptam még meg, ha ez megnyugtat. Viszont korábban emaileztem az ügyintézővel (más miatt), írtam neki a héten, és rendes volt, szó nélkül elküldte a papírt emailben. Szóval ha sürgős, meg se kell várni a postát.
2019. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha megkaptad az ADATLAP-ot a volt munkáltatótól, akkor nem szükséges, hogy legyen onnan 18M30-as nyomtatványod is. Minek? Hiszen az ADATLAP-pal azt kiváltotta. De van olyan cég, amelyik ettől függetlenül kiadja, hiszen semmi nem tiltja.


Az álláskeresési járadékról pedig biztosan meg fogod kapni rövid időn belül...

2019. febr. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös: a volt munkahelyemről semmit se várok, az megvan, csak az álláskeresési járadékról, lehet nem jól fogalmaztam a 18m30-al, de nem tudom onnan milyen megnevezésű papírt küldenek.
2019. febr. 3. 08:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!