Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fenét érdemes mostanság...

Mi a fenét érdemes mostanság tanulni?

Figyelt kérdés

Amiből meg is lehet élni rendesen (semmi extra, de azért ne kelljen már hónap végén kuporgatni), nem is akasztja fel magát az ember tőle (tudom ez meg személyiség függő dolog, de mégis), valamint nincs rá hatással semmi hülyeség, mint most a vírus mánia.

Esküszöm már mindenen végig mentem, egyszerűen nem tudom manapság mibe érdemes fogni.

Néhány fontosabb infó, matekos és informatikai területek kilőve. Teljesen tehetségtelen vagyok ezekhez. Tényleg.

Úgy vettem észre csak azok érvényesülnek, akik az említettekben erősek. Én meg nem tudom mihez kezdjek.


2020. júl. 21. 22:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meglepődnétek, hogy hány bölcsész dolgozik multiknál elég izmos fizetésért! Saját tapasztalat: én mérnökök között dolgozom bölcsészként és meglepő, sőt, elkeserítő, hogy mennyire nem tudnak fogalmazni, még egy egyszerű hivatalos levelet sem. Ilyenkor jövök én, aki ugyan a mérnökszalmai részéhez nem ért, de a magyar nyelvvel elboldogul, ezért is kapok mérnök fizetést bölcsészként.

De volt olyan csoporttársam, aki reklámszövegíró lett meg PR-es, elég jól keresnek.

2020. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
Bármelyik építőipari szakmunka lehet jól fizető 1-2 év tapasztalattal saját vállalkozásban (festés, vízszerelés, gipszkarton stb stb)
2020. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
#11 Oké, akkor bölcsészként TALÁN van esély sikeres fizetést és minkát elérni, de a tanári és a jogi pálya továbbra is offos. A legjobb tényleg egy saját építőipari vállalkozás.
2020. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%

10es. Nem elég, hogy az árakkal nem vagy tisztában, de még olvasni sem tudsz. Nem 5ezer egy lámpa, hanem 3, és nem volt kiszállási díj.


A bölcsészlány, aki be tud kötni egy mosógépet.

2020. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én a jogi pályát sem vetném el, mert a jogász is sokféle van. Egy vállalati jogászt nagyon szépen megfizetnek, ahogyan egy befutott ügyvédet is. Hatósági területen is el lehet helyezkedni egész szép fizetésért (minisztériumok, háttérintézmények stb.)


De ez nyilván embertípustól is függ. Akinek humán vénája van és érdekli a jog vagy az irodalom, az nem fog felcsapni kőművesnek, csak mert azzal jól lehet keresni.

2020. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

14

És ki mondta, hogy a te 3 ezer forintodat olvastam 5-nek??? Szerinted egy szaki egy budai házban ugyan annyit kér el, mint egy szabolcsi panelben? Egy áron dolgozik az egész piac?

Autós oktatók közül is van aki 4000 és van aki 7000 forintot kér el óránként, és ez caak a pesten belüli különbségek.

Látszik, hogy bölcsész vagy

2020. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Írtam, hogy Pesten, te fogyatékos görény.
2020. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egyre jobban igazolod, hogy minden gyagyásnak adnak btk-s diplomát XDDD
2020. júl. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Olajkutató
2020. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azt ami érdekel. Mondhatjuk, hogy legyél idegsebész.. ha nincs hozzá affinitásod, elszántságod.
2020. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!