Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fenét érdemes mostanság...

Mi a fenét érdemes mostanság tanulni?

Figyelt kérdés

Amiből meg is lehet élni rendesen (semmi extra, de azért ne kelljen már hónap végén kuporgatni), nem is akasztja fel magát az ember tőle (tudom ez meg személyiség függő dolog, de mégis), valamint nincs rá hatással semmi hülyeség, mint most a vírus mánia.

Esküszöm már mindenen végig mentem, egyszerűen nem tudom manapság mibe érdemes fogni.

Néhány fontosabb infó, matekos és informatikai területek kilőve. Teljesen tehetségtelen vagyok ezekhez. Tényleg.

Úgy vettem észre csak azok érvényesülnek, akik az említettekben erősek. Én meg nem tudom mihez kezdjek.


2020. júl. 21. 22:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Legyel egy jo viz/gaz/villany szerelo, budapesten szerintem ha jo munkat vegzel es nem hazudozol osszevissza szerintem lazan 500.000 felett fogsz keresni elobb utobb
2020. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Kőműves, burkoló, villanyszerelő, mindegy mi csak valami kétkezi szakma legyen.
2020. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

a szakik még mindig pofátlan pénzeket elkérnek

egy vízszerelő 20 ezret elkér egy mosógép bekötéséért (5 perces munka) és hetekre előre ad időpontot, úgy tele van munkával

egy kis lakáson 500-600 ezerért cserélnek ablakot

2-3 lámpát 30-40 ezerért dob fel egy villanyszerelő egy lakásra egy óra alatt

szobafestő, víz-gázszerelő, burkoló, lakatos, hegesztő, esztergályos... tudnám még sorolni..

nem egyet ismerek aki saját ház/szalonautót megengedheti magának

a koronavírus egy cseppet sem törte meg a bizniszt

2020. júl. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

"egy vízszerelő 20 ezret elkér egy mosógép bekötéséért (5 perces munka) és hetekre előre ad időpontot, úgy tele van munkával"


Hát ne haragudj, de aki olyan szerencsétlen, hogy egy mosógép bekötéséért vízszerelőt hív, az meg is érdemli, hogy a szakik rajta szedjék meg magukat...

2020. júl. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%

Nincs képben árakkal a 3as. Lámpa felrakása Pesten 3ezer/db, mosogatógép bekötés 13 ezer, és még aznap kijött a csóka. A klímaszerelés egy napos munka volt, 88 ezer, két szerelő volt, és ők is következő hétre már tudtak időpontot adni.


A mosógép bekötés én ingyen megcsináltam magunknak.


32N

2020. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
@4 Én ilyesmire tipikusan hívok szakit vagy megkérem apámat. Gyerekkorom óta gyűlölök mindenfajta bütykölést, kétkezi melót, háztartási ezt-azt, értek sok más dologhoz, viszont ezekhez jó béna is vagyok és semki kedvem eláztatni a csomó pénzért felújíttatott lakást, például. Még mindig jobb hozzáállás, mint a mindent maguk megoldani kívánó tesztoszteronbombák, akik aztán 40 óra szentségelés után szintén szakit hívnak (nem egy mosógépbekötés miatt, de komplexebb melóknál igen). Sosem szégyelltem, nem kell mindenben jónak lenni.
2020. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok egy MacGyver, nem kezdenék bele komolyabb szakértelmet igénylő munkákba, de a mosógépből konkrétan két cső jön ki: az egyiket be kell dugni egy falon lévő lyukba, a másikat meg menetes anyával rákötni a szintén falból kiálló csapra, majd meghúzni. Ez teljesen amatőr ember számára is 5 perc, erre írtam, hogy akinek ehhez szaki kell, azt jól le is fogják húzni, mert látják raja, hogy életképtelen.
2020. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Bármilyen szakmunka, vagy IT, mérnöki volnal. A humános minimálbéres bohóckodásokat (bölcsész, tanár, jogász) felejtsd el és jó messzire kerüld el.
2020. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%
@8 Amúgy bölcsészettudományok közül a nyelvszakok meg az elméleti nyelvészet (utóbbi csak akkor, ha társul hozzá megfelelő informatikai érdeklődés - a számítógépes nyelvészet elég menő terület mostanság) nem feltétlenül rosszak, teljesen jó multis meg startupos karriereket lehet velük építeni, csak nyilván nem konkrét szakterületen helyezkedik el velük az ember.
2020. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
az lehet hogy 5000 egy lámpa, de ahhoz hozzájön a kiszállási díj is.
2020. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!