Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan fenyegetőzik kirugássa...

Jogosan fenyegetőzik kirugással a főnök ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Egy szállodában vagyok recepciós szinte mindig éjszaka. Viszont néha a szabad időben képesek visszarendelni néven hogy csináljam meg ezt vagy azt. Tegnap eppen elmentem kirándulni és kivoltak akadva hogy mi az hogy más városba tartózkodók pedig nem szabadnapom volt csak egy szabad délelőttöm. Szabadnapról álmodni se merek mert arról még hallani sem akarnak.
2020. júl. 18. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

próbálj meg másik állást keresni


nem tudom a te eseted részleteit, de nem hívhatnak be állandóan, a törvény szerint biztosítani kell pihenőidőt a dolgozó számára


csak akkor hívhatnak be bármikor ha külön fizetnek neked rendelkezésre állásért, de ilyen nincs recepciósként

2020. júl. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy vacak állás, ne sajnáld, ha kirugnak. ;)


Egyébként meg nem rendelkezhet a szabadidőddel, csak akkor, ha a munkaszerződésed szerint készenléti időre vagy kötelezhető. Ilyenkor viszont erre az időre díjazás jár, és kell lennie ezen felül is olyan szabadidőnek amivel tényleg te rendelkezel.

2020. júl. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Olyan nincs, hogy megszabja, a szabad délelőttödön hol tartózkodhatsz, kivéve, ha erre vonatkozó kikötések vannak a szerződésedben. De az is a készenléti időre szokott lenni (pl. egy stewardess készenlétben kell álljon egy X időben, mert hívHATják, és akkor megvan, hogy mondjuk fél órán belül be kell érnie. De ez sem mindig, hanem van erre kijelölt időszak a szerződésében.)

Tehát, ha te ilyet aláírtál, és mondjuk az van, hogy munkakezdés előtt teszem azt két órával már elérhetőnek és ugrásra késznek kell lenned, akkor elvárhatja. Ha ilyen nincs, vagy csak úgy általánosságban bármikor, akkor meg természetesen nem.

2020. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez több sebből vérzik:

- beosztás szerint lehetsz állandó éjszakás, viszont a pihenőidő szabályait sérti, ha napközben visszahívkálnak indokolatlanul.

- a szabadnap alatt nem tudom mit értesz, de egyik verzió sem jogszerű: 7 nap szabadsággal Te rendelkezel, azt a munkáltató köteles 2 részletben kiadni neked, ha pedig a pihenőnapról beszélsz, még folyamatos munkarendben is jár pihenőnap meghatározott szabályok szerint

- a pihenőnapodon azt csinálsz amit akarsz, oda mész, ahova akarsz, ha a munkáltató mégis berendel, azt csak rendkívüli esetben, megalapozott indokkal teheti meg és ilyenkor minden felmerülő költség őt terheli (pl ha taxiznod kell, stb)


Szóval ezeket dörgöld az orruk alá, vagy ne mondj semmit és keress másik munkát attól függ, hogy mennyire akarod ezt a munkát és milyen a vérmérsékleted.

2020. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
utolso nagyon jol leirta
2020. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
készenléti idő nincs feltüntetve a szerződésbe. Pihenőnapom szintén csak papíron van kiírva. Néven hogy majd megkapom év végén.
2020. júl. 18. 10:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, munkaidőkeretben dolgozol? Ha igen, ha a fene fenét eszik, akkor is kell adniuk havi 1 vasárnapot, nemcsak papíron. 4-es vagyok, amiket ott leírtam, az mind szabályozva van az Mt-ben, és ezek súlyos jogszerűtlenségek, ne hagyd magad és hivatkozz a törvényre. Ha ez sem segít és nem fizetnek ki, fordulj nyugodtan a hatóságokhoz, ez már komoly büntetési tétel lesz nekik.
2020. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Heti 40 óra van előírva szerződésben. Viszont tudják jól, szükségem van a fizetésre. Ezért táncoltatnak majom módjára. Azt sem tudom hogy hol lehetne esetleg ezt jelenteni. És , hogy abban az esetben nekem lehet a bajom a dologból azon kívül hogy kirugnak.
2020. júl. 18. 11:13
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Szia, Balázska. Megint te vagy.
2020. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem Balázska vagyok. többieknek köszöntem a válaszokat.
2020. júl. 18. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!