Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lopás a műszaki boltból? Vagy...

Lopás a műszaki boltból? Vagy meg van rendezve? Érzése a főnök és a bent levők?

Figyelt kérdés

Egyik műszaki áruházban dolgozok Budapesten. Elloptak egy 200 ezer forintos laptopot. Kamera felvétel is van az egészről. Úgy bukott le hogy a dobozán ott hagyta az üzletben, azt pedig megtaláltuk. De a főnököm nem tesz feljelentést. Csak szerintem fura ez az egész? Mondtak neki hogy tegyünk feljelentést. De azt mondta maszk van rajta ezért nem lehet. (a korona vírus miatt). Meg neki nincs kedve a rendőrségre járkálni. Kicsit olyan ez mintha meg lenne rendezve ez az egész. Illetve nem tesz feljelentést mert mi hibáztunk, mert szerinte könnyen jött le a pók a dobozrol. Ez az ember más áruházból is lopott, jött róla mail. De sehol nem tettek feljelentést? Illetve furcsa volt, mert a dobozt nézegette lent, nem pedig a fenti árakat. Ergo nem az ár alapján döntött. Főnök azt mondja megrendelésre dolgozik, mert a dobozokat nézegeti. Nekem fura. Nem tesznek feljelentést, pedig állítólag más boltból is lopott. Kb 30 percig keringett a laptoppal a kosarában. De egyik kolléga sem szólította le. Elméletileg nem láttak. Felkerült egy pók ami elméletileg “nem működött”.

Most komolyan. Nektek mi a véleményetek?



2020. jún. 23. 08:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
57%
Először is tegyél te feljelentést. És hát igen, ez elég furcsa, lehet ismerte a főnököd a srácot ezért nem akarja bajba keverni. Viszont neked mindenféleképpen be kéne jelenteni
2020. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Az is simán lehet, hogy "próbavásárló" volt, lehet, hogy titeket teszteltek ezzel, hogy mennyire könnyű lopni a boltból. Szoktak ilyet csinálni, nem is olyan ritka jelenség.
2020. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszem. Akkor szerintem jelezte volna amikor kivitte az üzletből. Hogy sikerült kivinnie. A dobozt a lopást követően 3 napra rá találtuk meg üresen. A felvételeken látszik hogy beletette a táskájába, majd kisétált vele.
2020. jún. 23. 11:42
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Valahol megértem. Gondolj csak bele:


a 200e-s laptop nettó 130e forintjába (sincs) a boltnak. Ezzel szemben feljelentést tenni, elmenni a rendőrségre, ott egy fél napot ülni, vallomást tenni, esetleg a rendőrség ha még nyomoz is akkor kijönnek a boltba, egy napig feltartják a dolgozókat, zavarják az üzletmenetet (én pl. biztos kifordulnék egy boltbol ahol rendőrök helyszínelnek...).


És a dolog vége 99.9% eséllyel az lenne, hogy elkövető ismeretlen aztán lezárják az ügyet. Egy maszkos embert felismerni lehetetlen, nyomot rögzíteni 3 nappal később egy működő boltban ahol mindneki mindent összefogdos szintén...


megértem, hogy nem akarnak ezzel pötsölni.

2020. jún. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Én csináltam régen próbavásárlásokat, tilos volt felfednünk magunkat (mivel így elég hamar elterjedt volna a kilétünk). Nem állítom 100%-ra, hogy így volt, de benne van a pakliban. Aztán persze az is lehet, hogy a főnök embere volt és osztoznak a szajrén.
2020. jún. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Mi az a pók?
2020. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pók az egy riasztó szerkezet. Ami rá van erősítve a dobozra.


Hat nem tudom. Ha három boltból lopott velünk együtt. Szerintem már pont ezért meg kellene tenni. Anno a 80 ezres telefon miatt is jöttek a rendőrök. Fura.

2020. jún. 23. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Van amikor a beszállítók / forgalmazók elvárják a feljelentést /, hogy pl letiltsak a telefon imei számát. Gondolom ott sem lett meg sem a tettes sem a telefon...
2020. jún. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a Te dolgod a feljelentés megtétele, mert nem tőled loptak. Ha a főnököd nem tartja fontosnak, legyen az Ő dolga.


Mi sem tettünk mindig feljelentést pontosan azért, mert egy felesleges tortúra. Mindenkinek be kellett vonulni a rendőrségre egyenként, vallomást tenni, stb.

Akkor tettük meg, ha a biztosító egyébként fizetett kárenyhítést, mert kérték hozzá a rendőrségi iratokat, csak úgy fizettek.


Viszont ennél az ügynél tudni lehet a tettes kilétét, éppen ezért kivételesen nem értem, hogy miért nem lépett a főnököd.

2020. jún. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hat ez az. Megvan a tettes. De az hogy maszk van rajta szerintem nem kifogás. Ennyi erővel bejárkal bárki maszkban a boltokba, majd köpködés a kezdhetne. Mert úgysem lesz következménye, mivel maszk van rajta.


Ez egy irteleváns kifogás. Ráadásul az elejétől a végéig megvan a felvétel.


Gyakorlatilag ha maszkos van (márpedig van mert másképpen nem lehet bemenni a boltba). Ha megvan a bizonyíték akkor sem lehet feljelenteni mert maszk van rajta. Itt valami nincs rendben.


Hangsúlyozom, több boltban is járt az elkövető.



Majd kiderül mi lesz.



Köszi a válaszokat.

2020. jún. 24. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!