Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez jó fizetésnek számít?

Ez jó fizetésnek számít?

Figyelt kérdés
Férj 40 órában kap 621ezer Ft-ot, feleség 25 órában pedig 290ezret keres. Ez jó? Mennyi idő alatt tudnának összegyűjteni egy saját házra elegendő összeget? 1 gyerek van, egy pici lakás (átlag 50ezer rezsi), 2 középkategóriás autó, hitel nincs.
2020. júl. 1. 13:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nem azért nem lesz neki, hanem azért, mert szerinte jobban megéri inkább bérletet fizetni, mint hitelt. Amíg valaki így gondolkozik és inkább hagyja folyni a pénzt a kényelemért, addig nem fog jobban takarékoskodni.
2020. júl. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
53%

Miért, ha a banknak fizetem a kamatot, akkor nem "folyik ki a pénz"? Az én nézőpontom szerint mind a hitelkamat, mind a bérleti díj olyan tényezők, amiket soha nem látsz viszont. Költség.

Ami miatt egyelőre kitartok a bérlet mellett, az a kiszámíthatóság. 170e havonta és nincs semmi meglepeté. Ha bedöglik a buditartály és szét kell verni a falat a cseréhez, az alsóhangon 2-300 ezer forint. Jelenlegi helyzetemben hívom a kivitelezőt, számláz és a tulaj kifizeti. Ha megnyikkan a hűtő vagy a sütő, ugyanez. (A lakás gépesített, de a bútorok sajátok).

Ha hitelt vennék fel és megvenném ugyanezt a lakást, fizethetném a banki induló költsgeket, a törlesztő hitelét és minden lakással kapcsolatos kiadás saját zsebből menne.

Megoldás: várok, amíg a családban felszabadul ingatlan (örökség) és az már elegendő önerő lesz ahhoz, hogy csak minimális hitelt kelljen felvenni. Nem az a célom, hogy albérletben öregedjek meg, de nem szeretné, a fizetésem felét életem végéig egy banknak fizetni...

2020. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

#22: Ez nem bántás volt, hanem a többi válaszoló figyelmét hívtam fel rá, hogy máshogy gondolkozol, mint az átlag.

Kérdés, hogy ez mennyire éri meg anyagilag (valójában hosszú távon ekkora bevétel mellett szerintem nem). Neked ez így jó, csináld. Azért ha átszámolnád, amiket írtunk az előző 10 válaszban, lehet leesne az állad, mennyire nem adósodnál el egy életre, ha vásárolnál. De ha van haldokló, akire érdemes várni, akkor nyilván megint egy másik megközelítés, és nincs értelme beszélni további opciókról.


#21

2020. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
31%
Hitel? Ki a franc vesz teljesen saját erőből lakást/házat. Ahhoz gyakrolatilag semmilyen fizrtés nem elég, "NER lovagnak" kell lenni. 620 ezres fizetéből bőven lehet venni házat/laksát, az önerő hamar összejön ha valaki nem szórja a pénzt a többit meg hitelből. MErt nem 10 és nem 20 év múlva kell az az ingatlan, hanem MOST. Vagyis akkor amikor az ember még fiatal építi a jövőjét. És amúgy is, a most felvett 10-20-30 millás hitelek pár éven belül már semmit se fognak jelenteni amilyen infláció van. Szóval addigra röhögve kifizieti szinte bárki a törlesztőjét egy-egy ilyen hitelnek. Most viszont lehet belőle venni házat, lakást és el lehet kezdeni élni, nem pedig albérletben nyomrogni és teletömni egy vadidegen zsebét. Aki 200 ezret kiad egy szaros lakásért az szerintem nem teljesen normális. Akkor már inkább vegyen hitelből egy SAJÁT ingatlant és fizesse a törlesztőjét. Aztán ha úgy hozza az élet, hogy elköltözik, máshol lesz munkája kiadja albérletbe és más fizeti helyette a törlesztőt.
2020. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen lakás és mekkora, ami havi szinten 200 ezerbe kerül. Debrecenben, a belvárosban, nem papírból épített panel, teljesen felújítva, szép és igényes lakás (igaz, csak 74 nm) 100 ezer +rezsi.

Gondolom bp, ahol ilyen magasak a bérleti díjak, de brutális.

2020. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"A lakást 170 ezerért bérelük + rezsi [...] A hitellel úgy vagyok, hogy amíg az albérletre évente kifizetett összeg kevesebb vagy közel annyi, mint amennyi a hitel kamata lenne, addig inkább a lakást bérelem és nem a pénzt."


Ahhoz hogy az első (!!) hónapban 170k legyen a hitel kamata, mondjuk egy átlagos 5%-os THM-mel számolva, 40 milliót kéne felvenned. De a hitel kamata hónapról hónapra csökken (ahogy a tartozásod csökken). Az infláció miatt egyre könnyebben fizeted a fix törlesztőt, a lakás átlag (azaz válság/fellendülés miatti kilengések nélküli) ára meg megy felfelé. Ezenkívül tudod, még mi megy felfelé az inflációval? A bérleti díj.


Van a bérlésnek is helye, nem azt mondom, pl. be lehet fektetni máshová a pénzt addig, de a te leírásodban kis ellentmondást tapasztalok az összegek miatt. Egy lakásnál a felújítás lehet nagyobb tétel. A többi ritkán jelentkezik vagy nem nagy tétel. Ha nem így lenne, nem érné meg a kiadás sem.

2020. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem is igazán éri meg a kiadás. Évi 4-5%ért tuti nem adnék ki lakást, inkább másba fektetnék, ami likvidebb.
2020. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ez egy provokatív kérdés. Ne ettesétek a trollt.
2020. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nem vagyok troll. Ausztriában keresünk ennyit, nem Magyarországon. A férjem csak 7 hónapja dolgozik kint, én 8 éve. A gyerek előtt 40 órás voltam. Mégis amikor egy kisebb hitelt akartam egy normális új kocsira, akkor nem kaptam mert az osztrák munkaviszony nem számít hitelképesnek. Pedig akkor már 3 éve ugyanott dolgoztam normálisan bejelentve. A férjem kb 250-280 ezret kapott Magyarországon ugyanezért a munkáért. Hitelmentesen vettünk egy icipici lakást (amit fel is kellett teljesen újítani, nem csak szimplán átfesteni) és 2 autót, és voltunk pár külföldi utazáson, erre gyűjtöttük a pénzünk. Nem terveztünk nagyobbat, mert azt mondta az orvosom, hogy nekem nem lehet gyerekem sohasem, így nem is ilyen életre készültünk. Azóta rengeteg banknál jártunk mert nagyon szeretnénk hármunknak egy normális méretű otthont, de itt 50 kmes körzetben úgy elszálltak az árak, hogy az nagyon durva és se magyar, sem osztrák (ide osztrák lakcím kellene, bizonyítva hogy tényleg itt lakunk) bank nem ad hitelt. Igen, egyszerű matekkal kiszámoltam de kíváncsi voltam anonim válaszokra is.
2020. júl. 6. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!