Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez jó fizetésnek számít?

Ez jó fizetésnek számít?

Figyelt kérdés
Férj 40 órában kap 621ezer Ft-ot, feleség 25 órában pedig 290ezret keres. Ez jó? Mennyi idő alatt tudnának összegyűjteni egy saját házra elegendő összeget? 1 gyerek van, egy pici lakás (átlag 50ezer rezsi), 2 középkategóriás autó, hitel nincs.
2020. júl. 1. 13:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%

Az igazság az, hogy nem érzem, hogy nagy lábon élnénk. De sajnos, amikor egy kiló narancs 1000Ft és egy kiló kávé 3000, egy flakon mosószer 2500, akkor nagyon könnyen összejön a havi 100 ezres kiadás. Még úgy is, hogy nem mindenből a legfrágábba vesszük, nem kell gourmet üzletekre gondolni.. egy heti bevásárlás a Lidl-ben kb. 20 ezer forint és nem vettünk semmi extrát, ha csak két üveg bor kb. 3000Ft-ért nem számít annak. Nappal egy tálcás menzán ebédelek, 1000Ft/nap, ami megint csak nem sok, mások ennek a másfélszeresét költik.


A lakást 170 ezerért bérelük + rezsi, nem kell nagy luxusra gondolni, egy sima két szobás 53nm-es lakásról van szó.

A hitellel úgy vagyok, hogy amíg az albérletre évente kifizetett összeg kevesebb vagy közel annyi, mint amennyi a hitel kamata lenne, addig inkább a lakást bérelem és nem a pénzt. (A kamat tulajdonképpen a pénz kölcsönzésének a díja, nem sokban különbözik attól, mintha a lakást magát bérelném). Nekem egyelőre kényelmes ez így, ha elromlik valami, megjavíttatom és a számlát viszem a tulajnak, aki levonja a következő havi lakbérből. Saját lakásban ez is az én költségem lenne.


Ne értsetek félre, nem panaszkodni akarok, mert abszolút elégedett vagyok a helyzetemmel, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a 3-400 ezres fizetés 10 éve még óriási dolog volt, ma már kb. arra elég, hogy az ember egy kényelmes, európai színvonalon éljen és ne egy panelban nyomorogjon a munkásnegyedben.

2020. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Ma már a panel nem a nyomorgás szinonímája, sőt lassan az lesz a luxus, ha valaki megengedheti magának, hogy ne panelben éljen. Egy új építésű lakás vásárlása pedig egyértelműen messze átlag felett anyagi helyzetre vall.

Értem az érvelést a saját lakás vs bérlés között, de ilyen esetben furcsán hangzik, ha ezzel egyidejűleg meg a lakásárakra panaszkodik valaki.

2020. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
35%
A 170ezer+rezsi luxus kategória szerintem.
2020. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem, félreértesz, én nem panaszkodom, már csak azért sem, mert tényleg az átlag felett keresek, de az azért elég lesújtó, hogy egy normális lakás nekem majdnem 8 évnyi fizetésembe kerül. Megállapíthatjuk, hogy ingatlanárakban utolértük a nyugatot, de jövedelmek szintjén még mindig kullogunk.
2020. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
13-as: kinek mi a luxus. 53 négyzetméter szerintem nem az, ok, van hozzá egy garázshely, ami nem saját garázs, hanem két csík a betonon. A luxus szerintem nem itt kezdődik...
2020. júl. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
15: nem a mérete luxus, hanem az áram
2020. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Ára
2020. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem luxus, ha normál, alkalmazotti bérből élő emberek ki tudják fizetni. A luxus definíciójának megfelelő lakások 4-500e-től indulnak, de inkább millió körül (alsó hangon) vannak. Havonta.

Az, hogy minimálbérből nem lehet kifizetni 170+rezsit, az egy dolog, ne ez legyen a mérvadó.

2020. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
16%
Akkor nem az. De sajátja sosem lesz.
2020. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne sajátja? Nem mondom, hogy könnyű, de nem lehetetlen.
2020. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!