Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfelejtettem megkérdezni az...

Elfelejtettem megkérdezni az interjún, h fizetnek-e?

Figyelt kérdés
Ma voltam egy interjún, ahol felvettek, de utána jöttem rá, hogy nem beszéltünk bérezésről. Szakmai gyakorlatra jelentkeztem. Tudtommal nincs a világon ingyen munka, eddig mindenhol a munkáltatók említették meg, ezért elfeledkeztem róla erről beszélni. Szerintetek most hogyan tudhatom meg? Csak a recepció/HR-nek van meg a száma.

2020. jún. 24. 15:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Szakmai gyakorlat, ha nem beszéltetek bérről akkor de facto módon a legalacsonyabb bért fogod kapni. Nekem ez 20 órában olyan 40e körül volt tavaly.
2020. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

17-es!


Én a törvényben mást olvasok:


"25. A hallgatói munkavégzés szabályai


44. § (1) A hallgató hallgatói munkaszerződés alapján végezhet munkát:


a) a duális képzés képzési ideje alatt külső gyakorlóhelyen, a képzési program keretében, illetve a képzés részeként megszervezett szakmai gyakorlat vagy gyakorlati képzés során az intézményben, az intézmény által alapított gazdálkodó szervezetben vagy külső gyakorlóhelyen,


b)


(2) A hallgatói munkaszerződés alapján munkát végző hallgató foglalkoztatására a munka törvénykönyvének a rendelkezéseit megfelelően alkalmazni kell. A Kormány a hallgatói munkaszerződésre vonatkozó szabályok meghatározása során a munka törvénykönyvénél a hallgató számára kedvezőbb feltételeket állapíthat meg.


(3) A hallgatót a hallgatói munkaszerződésben részletezett módon


a) az (1) bekezdés a) pontja szerinti esetben díjazás illetheti, illetve a hat hét időtartamot elérő egybefüggő gyakorlat ideje alatt, valamint a duális képzés képzési ideje alatt díjazás illeti, amelynek mértéke legalább a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) hatvanöt százaléka, a díjat - eltérő megállapodás hiányában - a szakmai gyakorlóhely fizeti,

(3a) A képzési program keretében, illetve a képzés részeként - az (1) bekezdés a) pont szerint - megszervezett szakmai gyakorlatra - ide nem értve a duális képzést - költségvetési szervnél hallgatói munkaszerződés és díjazás nélkül is sor kerülhet. A hallgatót ez esetben is megilletik mindazon jogok, amelyeket a munka törvénykönyve biztosít a munkavállalók részére. A gyakorlati képzésben részt vevő hallgatóval e tevékenységére tekintettel a Kormány által meghatározott feltételekkel megállapodást kell kötni.


(3b) Azon munkáltatónál végzett szakmai gyakorlat esetén, amelynél a hallgató foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban áll, az (1) bekezdés a) pontja szerinti hallgatói munkaszerződést nem szükséges megkötni."


Ez most hatályos, nem 2018-ban. Költségvetési szervnél eltöltött szakmai gyakorlat esetén nem kell fizetni, minden más esetén kell!

2020. jún. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!