Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfelejtettem megkérdezni az...

Elfelejtettem megkérdezni az interjún, h fizetnek-e?

Figyelt kérdés
Ma voltam egy interjún, ahol felvettek, de utána jöttem rá, hogy nem beszéltünk bérezésről. Szakmai gyakorlatra jelentkeztem. Tudtommal nincs a világon ingyen munka, eddig mindenhol a munkáltatók említették meg, ezért elfeledkeztem róla erről beszélni. Szerintetek most hogyan tudhatom meg? Csak a recepció/HR-nek van meg a száma.

2020. jún. 24. 15:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem véletlen nem volt szó a bérről, nem illik róla beszélni. Ha olyan a hely, akkor még úgyis küldenek egy ajánlatot, ha nem akkor meg a szerződésben meglátod.
2020. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

11-es válaszoló: Megszoktam, hogy a bért a munkavállaló veti fel, mert diszkréten meg kell beszélni. De gyanítom a szakmánk más, és más a szokás.


0%-os válaszolók: Loptok a gyakornokoktól, hogy még minimálbért sem fizettek nekik. Hiszen mindannyiunk ideje pénz, amiből valószínűleg ti kaszáltatok milliókat. Az a gyakornok ugyanúgy fizeti a bérletet, hogy odautazzon, ugyanúgy ebédet vesz jó drága pénzért a környéken. És helyette akár hasznosabb dolgokat is csinálhat.


Nézzük csak, 6 hetet számoljunk akkor, ha úgy tetszik. Az

2*3.450= 6.900 Ft (2 havi bérlet)

30*1650=49.500 Ft (30 munkanap ebéd)

Összesen: 56.400 Ft


Minimálbér nem tom mennyi, de sztem kb. 900 Ft.

30*900= 27.000 Ft

2020. jún. 24. 22:20
 13/22 anonim ***** válasza:
59%

A 6 hét "ingyenmunka" kreditet ér, azt kapja érte. Közben erőforrást vesz el a cégtől, hiszen valakinek foglalkozni kell a gyakornokkal.


Hosszabb, több hónapos gyakornokságért fizetni kell.

2020. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Te mégis miről beszélsz? Semmi kreditet nem ér, 0 kredites kötelező tárgy a kötelező szakmai gyakorlat. Az ember meg ott dolgozik, lehet figyelni kell rá, de attól még csinálja a dolgát.
2020. jún. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ez adminisztratív kérdés, a lényeg, hogy a diplomához kell.
2020. jún. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A gyakorlathoz szerződést kell kötni (szakképzési vagy képzési szerződést). A képzésben részt vevő személy a szerződés időtartama alatt a társadalombiztosítás ellátásaira való jogosultság szempontjából munkaviszonyban foglalkoztatott biztosítottnak minősül, a munkaviszony időtartama nyugellátásra jogosító szolgálati időnek, munkabére nyugdíjalapot képező jövedelemnek számít.

Fentiek okán legalább minimálbért biztosítani kell hozzá, mint munkabér...

2020. jún. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16os semmit nem bizonyít.


[link]


A hallgatót a duális képzés képzési ideje alatt külső gyakorlóhelyen, a képzési program keretében, illetve a képzés részeként megszervezett szakmai gyakorlat vagy gyakorlati képzés során az intézményben, az intézmény által alapított gazdálkodó szervezetben vagy külső gyakorlóhelyen teljesített szakmai gyakorlat ideje alatt díjazás illetheti meg, a hat hét időtartamot elérő egybefüggő gyakorlat ideje alatt, valamint a duális képzés képzési ideje alatt díjazás illeti meg, amelynek mértéke legalább a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) hatvanöt százaléka (korábban tizenöt százalék).

2020. jún. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Egyetem alatt a következő 2 és 6 hetes gyakorlatomat is kaptam fizut. Nem sokat, de kaptam.
2020. jún. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, h nem lehet fizetni. Csak azt, hogy nem kötelező, és, hogy 6 hét felett kell fizetni.
2020. jún. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Sokan keverik a gyakornoki munkát az önkéntességgel.
2020. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!