Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi szabályos ez a munkaidő...

Mennyi szabályos ez a munkaidő keretes elszámolás?

Figyelt kérdés

4 műszakban dolgozom.

A ledolgozott napjainkat nem a munkaidő beosztásunkhoz viszonyítják, hanem ahhoz, hogy a 3 műszakosok az adott hónapban hány napot dolgoznak.

Pl. mi áprilisban 19-et, a 3 műszakosok 20-at dolgoztak. Az egyenlőtlen beosztás miatt van ez.

Tehát nekünk a munkaidő keretben április hónapban -1 napunk van.

Ez év közben általában kiegyenlítődik.

DE!

Novemberben és decemberben -1 és -1 napunk van.

Ezek szerint nekem a 2 db "túlórám" elmegy a semmibe, még csúszóba sem vehetem ki?



2020. jún. 8. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:

kicsit kuszára sikeredett a kérdésed: ha jól értelmezem, akkor áprilisban kevesebbet dolgoztatok, tehát -1 napod van. Majd ezek után azt írod, hogy nov, dec-ben -1 és -1 napotok van - akkor ez nem túlóra, hanem szintén mínusznap - ezt hogy akarod kivenni?

Vagy rosszul írtad és +1 napotok van nov,dec-ben? És a tavalyi évről beszélünk?

Ezenkívül meg kellene nézned, hogy mi van a munkaszrződésedben, mert ott le kellene legyen írva, milyen munkaidő keretben dolgoztok. Van, ahol 3-4 haviban dolgoznak.

2020. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Idei év, 9 hónapos munkaidőkeret, áprilisban indult.

Jelenleg van 2 túlórám, mert pihenőnapomon is dolgoztam, ezt szeretném kivenni, nem az év végi -2 napot.


Eddig ilyen nem volt, mert mindig 1 haviban dolgoztunk, most bolondult meg a vezetőség, még azt is kihasználná, amit nem lehet.

Semmilyen formában nem érint bennünket a válság, rengeteg meló van, mégis bónuszmegvonás van, meg nem fizetik a túlórát...

2020. jún. 8. 08:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem bolondult meg a vezetőség - örülj neki, hogy csak 9 havi van, ugyanis a TÖRVÉNYILEG MEGSZAVAZOTT munkaidő keret 36 hónap !!!, azaz 3 év !!!


9 havi munkaidő keretben nem kötelesek kiadni a plusz napjaidat és rossz hírem van - kifizetni sem. Majd kiadják nyáéron, amikor kevesebb munka van vagy ősszel, stb.


Nem a főnöknél kell reklamálni, hanem a kormánynál, akik beletették a Munka Törvénykönyvébe a fenti szabályokat - a főnököd csak a megszavazott törvények szerint jár el (igen, ez bizony hátrányos a munkavállalókra nézve)

2020. jún. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as!

"Köszönöm" a kioktatást!


A kérdésemre mi a válaszod?

2020. jún. 8. 17:13
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Nos, már válaszoltam, az egyes is és a 3-as is én vagyok - reggel óta más nem válaszolt még Neked.

A kérdésedre pedig válaszoltam - mivel Te magad írtad, hogy 9 havi munkaidő keret van, teljesen szabályos - hányszor írjam még le?

És nem kioktatás volt, hanem ÉBRESZTŐ!, mert most már lassan a belét is kidolgozhatja az ember, olyan törvényeket hoznak.

2020. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!