Köteles vagyok ledolgozni a mai napot?
Próbaidő alatt bármelyik pillanatban felállhatsz és távozhatsz.
Ettől függetlenül a kiléptetést meg kell csinálni. Tehát el kell számolnod a kapott munkaruhával pl.
A valóság az, hogy a felmondás egy egyirányú jogi nyilatkozat - nem kell senkinek sem elfogadnia semmit. Te beadod a munkaadó meg tudomásul veszi - vagy nem, ez semmin nem változtat.
Csak a későbbi jogviták elkerülése végett érdemes egy felmondási papírt aláiratni, amúgy semmi sem kötelez rá, főleg nem próbaidő alatt.
Mindettől függetlenül gondolom azért nem akkora nagy gond aláírni egy formanyomtatványt, ha a cég ragaszkodik hozzá. Egyszerűbb és gyorsabb, mint vitatkozni...
#7: talán azért tartanak tőle, mert úgy van megfogalmazva, hogy egy átlagember nem feltétlenül érti.
Tehetnek bele olyan jogi csavart, ami később hátrányos lesz a munkavállalóra nézve.
Szóban persze azt mondják, hogy az semmiség, nem fontos, aztán később kiderül, hogy nem jár semmi, sőt még fizess.
Alapesetben persze az eredeti szerződés vagy az MTK szabályozza a dolgokat, de azért ne csináljunk már úgy, mintha még soha nem akarták volna átverni vagy lehúzni a munkavállalót...
Pl. ha a próbaidőt sem tölti ki, az sok helyen azzal jár, hogy a munkásruháját kifizettetik vele, hiszen a cégnek ez költség volt, a dolgozó már nem hoz hasznot, a ruhát meg nem adhatja oda a következőnek. Az unokatestvéremnek egy kezeslábas így került 30 ezerbe, ott is ő mondott fel. Nem nagyon tudsz mit csinálni, max perre vinni a dolgot, de 30 ezerért nem fogod, szóval igenis ki tudnak használni.
Tescoba 5 éve simán odaadták a régi ruhákat, sőt még a cipőt is. Kaptam is ajándékba egy jó kis szemölcsöt az előző gazdájától.
Ha saját nyomtatványt adnak azért érdemes figyelmesen átolvasni többször is és értelmezni,pl a leszámolásra vonatkozó részeket. Próbaidő alatt nincs nagy jelentősége, de mindenképpen szerepelnie kell rajta, hogy szabadakaratodból mész el vagy ők raktak ki, esetleg közös megegyezésről van szó. Pl azért mert ha 3 év után ők rúgnak ki, és te aláírod a közösmegegyezést, akkor nem jár végkielégítés.
Nem hiszem, hogy szabályos volt. Csak valószínüleg spórolni akartak, ami a Tescora elég jellemző.
Akiről írtam, pont azért fizettették ki vele, mert azt mondták, másnak nem szabad odaadni.
Így persze lett egy munkaruhája, amit otthon elnyűtt, csak mondjuk megvette volna 5000-ért, így meg azért volt többszöröse, mert rajta volt a cég neve.
Igen, próbaidő alatt szerintem sincs nagy jelentősége, inkább később. Hiába írunk 2020-at, ma is van, aki fel akar mondani, és mégis aláírja a közös megegyezést, mert nem tudja, hogy nem szabad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!