Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a kritériumai a bértámogat...

SzLevi90 kérdése:

Mik a kritériumai a bértámogatásnak?

Figyelt kérdés

Egy kisvállalkozásban dologozom, április elején kötelező szabadságolás volt, a hónapban kb. 10 napot nem dolgoztam. Amikor ki lettek adva a határozatlan idejű szabad napok a főnököm azt mondta a teljes évi szabad napokból lesz elvéve, tehát fizetett szabadságnak minősül.


Az áprilisi fizetésem mégis kevesebb lett annyival, a főnököm pedig azt mondta, csak az adott hónapig igénybe vehető szabadságokat tudja beszámítani, és a cégük nem esik abba a szektorba amiben pályázni lehet bértámogatásra.


Mik lehetnek azok a kritériumok amik hiányában ez a cég kiesik ebből?



2020. máj. 11. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A csökkentett munkaidős támigatás pl nincs tevékenységhez kötve.
2020. máj. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
8 órás munkaidőben vagyok bejelentve.
2020. máj. 11. 22:48
 3/11 A kérdező kommentje:

Vagy arra gondolsz, hogy a csökkentett munkaóra után járó 70%-os támogatást bármelyik cég igényelheti?


Velem nem az van, hogy egy hónapban napi 8 óránál kevesebbet dolgoztam, hanem több nap teljesen kiesett a hónapban. Ebben az esetben nem jár a támogatás?

2020. máj. 11. 22:56
 4/11 anonim ***** válasza:

A főnököd talán a járulékkedvezménye gondolhatott, mert az valóban tevékenységhez van kötve.

A szabi kiadásra és a béredre nincs rálátásom, ehhez ismerni kellene a részleteket.

2020. máj. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tevékenység alapjàn jàrulèkkedvezmèny tènyleg nem jàr a cègnek. De az független a bèrtàmogatàstól nem?
2020. máj. 12. 07:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha jol értem tobb szabid ment el mint idoaranyosqn lehetne, tehat aprilis vegeig tobb mint az egy harmada, de a fonok azt mondta, hogy azokat a szabikat, amik idoaranyosan tul lett kiadva, nem fizeti ki, mert nem tudja beszamitani?



Ha igy van, akkor ezt nem teheti meg. A szabadsagot ha ki lett veve/adva meg kell valtani(ki kell fizetni). Tehat ha te a 21munkanapbol 18at szabin voltal, akkor mind a 18at ki kell fizetnie.


At akar baszni. Azt fogja tenni hogy minden honapban olyan napokra fogja kiirni a szabikat amikor dolgoztal. Igy tulajdonkeppen megsporolja a szabadsagok kifizeteset. Hisz azokra a ledolgozott napokra eleve jar ber, tehat azzal hogy egy ledolgozott napra szabit iry te anyagilag nem jarsz jobban, de o igen.

2020. máj. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nimcs is az mtben olyan idoaranyos szabadsag. Ez csak azert van hogy ha elkuldenek, akkor ne jarjon ugy a ceg, hogy bebukja a szabikat. Mert ha idoaranyosan kevesebbet vettel ki akkor ki kell fizetnie, de ha tobbet akkor azt nem vonhatja le/veheti vissza.


A munkaltato barmikor tullepheti ezt az idoaranyos keretet, vagy te kerheted hogy engedjen el szabira..


Vegyunk egy alap peldat. 24napod van az evre, az 2nap/hó.


De te februarban elmesz egy hetre sielni meg januárban is voltal egy napot. Megteheted? Persze, ha a ceg elenged szabira. De te elhasznaltal 6napot ket honap alatt, pedig csak ugye 4db az idoaranyosan jaró. Ha március elsejevel kirugnak, nincs felmondasi ido, a ceg nem veheti vissza a 2napot amivel te tulmentel az időaranyosan jaro napokon. De ettol meg a ceg kifizeti azt a februarban kivett 5napot hiaba csak 4nap jarna idoaranyosan feb vegeig. Nem mondhatja hogy 2napot majd valamikor kifizetem, mert neked februwrig csak 4 jarna..

2020. máj. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bocs, lehet, hogy nem fogalmaztam érthetően.

Mielőtt elküldött volna kényszerszabira mondta azt, hogy az éves szabadnapokból fog lemenni, de így ugye ki lesznek fizetve azok a napok.


Fizetéskor pedig csak a ténylegesen ledolgozott munkaórákat fizette ki, de AZ ÉVES SZABADNAPJAIM MEGMARADTAK, tehát a megbeszéltekkel ellentétben fizetetlen szabadságon voltam.


A fizetésem így jóval kevesebb volt arra a hónapra, de pont ezt kompenzálná 70%-ban a bértámogatás.


Amikor rákérdeztem azt mondta hogy nem jogosult a cég bértámogatásra, de gyanítom hogy csak leszarta megpályázni.


Tehát mi alapján kaphatta ezt az infót, már ha? Honnan deríthetem ki hogy a cég jogosult lett-e volna megpályázni?


Napitender.hu-n kérvényeztem egy kalkulálást de olyan adatokat kell megadnom hozzá amiket én nem tudok, csak a főnököm. Nyilván nem fogom megpróbálni belevonni a saját lebuktatásába, de szeretném tudni, járt-e volna a támogatás csak volt fontosabb dolga is.


Esetleg a megyei kormányhivatalnál van értelme utána járni?

2020. máj. 12. 18:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazából nem lehet tudni, hogy megkapta volna-e, mert a Kormányhivatalok saját hatáskörben döntjetnek róla. De a támogatási nyomtatványok április 29-én kerültek közzétételre, és akkortól lehetett csak beadni, visszamenőlehes hatálya nincs. Szóval még ha be is lett volna adva, meg is nyerte volna, akkor sem lett volna érvényes áprilisra.
2020. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tehàt mèg ha pàlyàzott volna ès a cèg jogosult lett volna megkapni akkor se lett volna èrvényes àprilisra.

Köszi a vàlaszokat.

2020. máj. 14. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!