Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire fog hatni ez a...

Mennyire fog hatni ez a válság az építőiparra?

Figyelt kérdés

Főleg a kis fusis vállalkozókra, akik lakásfelújításokból élnek. Ugye az elmúlt pár évben minden jöttment vállalkozó lett, rengeteg szakma nagyon felhígult, trehány munkát végzők száma rendesen megnőtt.

Én is ilyen körökben dolgoztam, válságon kívüli problémák miatt abbahagytam, brutális milyen c.gány munkát végeznek a "mesterek", horror árakon.



2020. ápr. 14. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát pont arra nem. Akik egyedül vagy egy-kéet emberrel dolgoznak, azok most is dolgoznak.
2020. ápr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Befagyott az ingatlanpiac, emberek százezrei veszítették el munkahelyüket, szerinted ilyen időkben hányan állnak neki lakásfelújításnak?
2020. ápr. 14. 08:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Remélem fog, eleve már legyőztük minkadijban az osztrákokat , németeket , életszerűtlen. Ausztriában 20 euróért már burkolnak itthon 6000 Ft felett van számla nélkül :)

Estrich betonozás németeknél 1700 Ft per nm itthon 1800, és az ózdi romacsapat főnöke felhívta a figyelmem ha rossz munkát végeznek nem panaszkodhatok , ilyenre jogom nincs csak pénzt adni


A vakolast nem tudom de arra hívtunk lengyeleket rzesowbol 40 százalékot nyertünk :)

2020. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja bocs elírtam a vakolasnal szóltak az ozdiak hogy panaszom nem lehet. :) Azért lett lengyel
2020. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ki fog rostálódni egy jó részük, de félő, hogy nem csak a legrosszabbak. Kevés lesz a pénze az embereknek, megy majd a fillérb/szás és sokan inkább igénytelen szart csináltatnak, mert arra futja. De remélhetőleg a díjak csökkennek és több, jobb szakember marad talpon, mint kókler
2020. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hát igen, főleg az ilyen "egyszerűbb" szakmáknál szaladt el nagyon a ló, pl burkoló, festő, kőműves..


És általában tisztelet a kivételnek, ők kivitelezik a legrosszabb minőségben a munkákat.


Amúgy most nem azért, de kicsit hihetetlennek hangzik, hogy lengyelországból ideautóztak neked 1000km-t egy vakolásért, ráadásul 40%-ért olcsóbban.. :D

2020. ápr. 14. 12:16
 7/11 anonim ***** válasza:
ki fog hullani a maradék hozzáértő szaki
2020. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mivel nem csak az én kecom volt 1 telken volt több lakás így 1220nm vakolas volt.

Magyar vállakozó 1800ft nem áron vállalta azaz 2.2 millió forintért, a lengyel 1200as áron 1464e ftot kert, szamlasan.

Szállást én bereltem 80e Ft volt 4 főnek 7 munkanapra így 1.544e Ft lett.

1 főre 52e Ft per nap díj jutott a magyar 78e Ft helyett. Vagyis nem mert a lengyelnel én álltam a szállást így a lengyelek valamivel kevesebb mint 50e Ft napidíj per fő áron dolgoztak.a munka hibátlan lett a burkoló most melozik azt mondja ritka szép a vakolas.

2020. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És eltudod számolni a lengyel cégtől kapott számlát idehaza?
2020. ápr. 14. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Természetesen, mivel uniós tagállam legálisan dolgozhatnak itt. Ahogy te is dolgozhatsz Ausztriában és adsz szamlat. Logikusan ha folyamatosan Ausztriában dolgoznal magyar számlát nem adhatsz de alkalmi munkákat lehet. Pl jön a lengyel asztalos elvégzi a melót számlát ad és hazamegy. Ő csak egy munkára jött.

Az uniónak pont ez a lényege :)

2020. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!