Miért alakult ki Magyarországon az a szokás hogy sokan nettó fizetést mondanak bruttó helyett?
Hol érdekel engem, hogy a cég meg az állam hogy számol el egymással? Az a fontos, hogy én mennyit kapok, amiből utána tejet meg kenyeret veszek.
Ez az egész bruttó, meg bruttón kívüli járulékok csak könyvelési baromságok. Külön jogcímen fizetünk TB-t meg nyugdíjat meg adót, aztán az egész úgyis megy egy közös kalapba. Semmi értelme nincs, csak arra jó, hogy az átlag ember ne lássa át a dolgokat.
15% az szja, közben meg a fizetés 45%-át levonják. Köszi.
Mert azáolás nélkül tudja, mennyiből kell megélnie. esetleg eltartani csládját.
A bruttó és a nettó kereset közötti különbségért is megdolgozol, de ez ez életminőségedben nem játszik szerepet.
# 7
Te hogy számolnád a bruttom ha nem kérdezhetsz rá családi állapotra gyerekekre stb ?
Szerintem azért terjedt el mert rengetegen dolgoznak szürkén. Bejelentik kevesebbre és mellette kap feketén. Ezért sokan azt az összeget mondták amit kézhez akkartak kapni.
A dolgozónak a nettó számít, mivel abból él, azt tudja elkölteni, neki azzal könnyebb számolni.
A munkáltatónak a bruttó, mert azt fizeti ki (plsz persze a rárakódó járulékokat), ezért neki meg ezzel könnyebb számolni.
Éppen ezért bármikor is szó van fizetésről, nem elég azt mondani, hogy 500, hanem hozzá kell tenni, hogy ez bruttó vagy nettó. Egy kicsit is értelmes dolgozó nagyjából ki tudja számolni, hogy ez mit jelent nettóban, egy kicsit is értelmes munkáltató ki tudja számolni, hogy ez mit jelent bérköltségben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!