Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Légiutas kísérőnek csak...

Légiutas kísérőnek csak fiatal lányokat vesznek fel?

Figyelt kérdés
Van esélye 30-as 40-es nőnek is?
2020. febr. 27. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Utaztál már repülőn? Mármint rendes légitársaságnál, nem Wizz és társai. Vannak középkorú emberek, igen. A fapadosoknál azért olyan fiatalok, mert karrierjük elején járnak, így kevesebbet kell fizetni.
2020. febr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze utaztam, láttam középkorú nőket, de gondolom ők fiatal koruk óta ezt a munkát végzik. Azt olvastam, hogy a nőknél 35 a felső korhatár a felvételin. Érdekelne, hogy ez vajon igaz vagy sem?
2020. febr. 27. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol olvastad? Javaslom, hogy első kézből tájékozódj, ez esetben a légitársaságok weboldaláról. Az Emirates-nél pl. a betöltött 21. életév az egyetlen, korra vonatkozó előírás.
2020. febr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak 40 éves kifejezetten csinos stewardessek is, de ők már 20 éve vannak a pályán.
2020. febr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kezdőként általában igen, ezen nincs mit szépíteni. Esetleg úgy lehet esélyed, hogy mondjuk reptéren vagy hajón, szállodában esetleg kórházban dolgoztál, nagyon jól beszélsz angolul és még egy nyelven legalább társalgási szinten meg persze jól tartod magad, csinos vagy. Az is igaz, hogy a középkorú stuvik nem tegnap kezdték a munkát rendszerint.

30-32 évesen szerintem egyébként nem vagy nagyon nagy hátrányban, de afelett egyre inkább csökken, 40+ meg már a szinte lehetetlen kategória. Sajnos túl sok fiatal jelentkezik, akikben ugye több a potenciális év, amit a cégnél tölthetnek.

A helyedben a Ryanairt céloznám meg első körben, ott is a fiatalság dominál, de egyrészt több idősebbet (így se sokat) láttam már, mint pl a Wizznél, másrészt kevesebbet válogatnak ilyenek alapján. Viszont cserébe nem valami korrekt munkaadó hírében állnak.

Egyébként hány éves vagy, ha nem indiszkrét a kérdés?

Csak mert azért ahogy írtam, nem mindegy, hogy 32, 37 vagy épp 45.

2020. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!