Munkáltató jogutód nélküli megszüntetése leállítása jelent bármit is a végkielégítésre nézve? Attól az még ugyanúgy jár?
Ha a fenntartó úgy dönt hogy egy munkahelyet leállít megszüntet, tehát nem csődbe megy a hely, csak épp nem úgy muzsikál anyagilag ahogy elvárt lenne-így megszüntetik-akkor mindenkinek mennie kell.
De ez jelent bármit is a végkielégítésre nézve? Tehát aki évek, akár 10 éve itt van, azt ebben a szituban elengedhetik végkielégítés nélkül? Vagy ez ugyanúgy jár ha jogutód nélkül áll le végleg a cég, akkor is?
Uis az a terv, hogy jan végén leállítják a helyet, a jan pénzét még mindenki megkapja és isten veled, mindenki mehet amerre akar.
Felmondási idő még egy dolog, na de végkielégítések?
Igen jár. A párom előző munkahelyét csődbe ment, a bért és a végkieget is megkapta, igaz volt amire várni kellett, de megkapott mindent.
Ha végelszámolással szűnik meg, akkor is minden bért és egyéb ilyen juttatást ki kell fizetni,prioritásban az elsők között szerepel.
Amennyiben kérdésed van az ügymenettel kapcsolatba, úgy a végelszámolót kell keresni. Ha már elindult a folyamat azt hiszem e-cégjegyzék oldalán a cégkivonatban szerepel az elérhetősége. Ugyanígy felszámolás esetén.
A gond az hogy a cég eleve simlizve tervezi a leállást. Vagyis semmiféle végelszámoló nem lesz,legalábbis még egy darabig nem.
Január végéig munka aztán leállás jan 10-ig mindenki megkapja az utolsó bért (de csak azt!) és kész. És leállt a cég gyakorlatilag, de jogi értelemben nem, létezik nem áll felszámolás alatt. Majd valamikor nyáron lesz felszámolva.
Pont azért megy ez a simli hogy ne kelljen végelszámolót belevonni mert akkor az még a végén korrekten kifizetné a melósokat.
Ez mondjuk így elég nagy hülyeség. Ha a cég mond fel a párodnak és nem a közös megegyezést iratják alá vele, akkor tök mindegy mi a szitu, ha jogosult a végkielégítésre, akkor jár ebben az esetben is. Végelszámolóként általában a cég ügyvezetőjét szokták kijelölni, nem kell külsőst bevonni. De ez csak akkor járható út, ha nincs tartozás sehová sem. Amennyiben van, akkor jön a felszámolás, és akkor a névjegyzékből sorsolják ki.
A lényeg a lényeg, ha a párod nem közös megegyezéses papírt ír alá, akkor minden esetben jár neki a végkielégítés (ha amúgy az évek számával jogosult rá mondjuk).
"akkor minden esetben jár neki a végkielégítés ("
És ha nem kapja meg akkor mehet a bíróságra pereskedni ki tudja meddig.
Nos, ha a cég mond fel neki, és a ledolgozott évek után jár neki, akkor meg kell kapnia, akkor is, ha januárban kezdik megszűntetni a céget, akkor is, ha júliusban.
Viszont, ha közös megegyezést ír alá, akkor bizony bukja a végkieget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!