Az ilyen "pénzügyi tanácsadó" munkahely, amire érettségi is elég szakképesítés nélkül az mi a bánat?
Többször belefutottam ilyen hirdetésbe, hogy "pénzügyi tanácsadó" munkakörbe keresnek embert, ez eddig oké volna, gondoltam minimum egy könyvelő szakképesítést kérnek, de nem, jelentkezési feltétel csak érettségi.
Az ilyen "pénzügyi tanácsadó", aki semmit nem tud ténylegesen a pénzügyekről az kinek és milyen tanácsot ad?
Félreértések elkerülése végett én nem akarok jelentkezni, csak kíváncsi volnék, hogy ezt lehet "betanított melósokkal" csinálni?? Mert ez így az, betanított munka.
A saját képzés amit emlitetten az Groupamas volt ( ők álltak anno össze a Coraval) nekem, de még az otp garancia előtti időkből.Azóta díjakban is mutatkozott pozitív változás, de az ugyfelszolis nő esetéből kiindulva még mindig túl sok lehet az eszkimó és ez a fajta jutalekvadàszat, ami jobban alacsonyítja a színvonalat mint a képzések minősége.
A 3 betűsnél is jön most egy tesztelés alatt lévő rendszer Ryze néven( pàr hete volt cateringünk vele egy általuk támogatott rendezvényen) , ami nem az alá kerül be majd hanem különálló tevékenység lesz, de a 3 betűs rendszerét fogja használni.
Felismerték a hibákat, majd kiderül jobb lesz e egyenlőre még azt látni hogy ugyanúgy lasszóval fogják a frissen érettségizetteket hozzá.
Ami meg ezzel a szűrő nélküli képzésbe vonással ugyanott tart akár kis cég akár nagy, hogy hiányoznak kompetenciák pénzügyi tapasztalatokról nem is beszélve.
Komolytalan amikor befektetést ajánl valaki, aki jutalékokból él hónapról hónapra. És ez visszahat a külső prban a cégre is.
Az az a bánat, hogy kefehajú huszonéves srácok meg komoly üzletasszonynak látszani próbáló lányok részt vesznek egy pár napos gyorstalpaló “pénzügyi képzésen”, utána vizsga, és ennyi. Mindez 30 ezer Ft, de erről ált. nem szeretnek előre szólni, és majdnem végig azt sulykolják beléd, hogy miért is lesz baromi jó neked, ha hozzájuk mész, mert dőlni fog a lé, te pedig fontos munkát végzel, embereken “segítesz”. Manipulátor szövegeket kell bemagolni+néhány bejáratott biztosítást, és mehetsz is felhajtani hiszékeny rokonokat, ismerősöket, mert ez a te dolgod lesz. Kifejezetten ajánlják, hogy a szeretteiden gyakorolj először. És természetesen hadd ne mondjam, hogy valahogy az esetek nagy részében azok a biztosítások köttetnek meg, amikért a legmagasabb jutalék jár.
A “válogatott dolgozókról” meg annyit, hogy én még le sem érettségiztem, mikor már be akartak rángatni ebbe a buliba. Még az sem zavarta őket, hogy 2-es-3-as voltam matekból végig, és hogy teljesen humán pályára készültem. Végül letettek rólam, mert látták, hogy én nem fogom bevenni a maszlagot. Barátnőm a képzést is elvégezte, na ő ott akadt ki, mikor meghallotta a szövegeket, amiket “oktattak”.
A munkatársakat és az ügyfeleket is úgy kell felhajtani. Ha kapsz egy évek óta nem látott emberkétől egyszer csak egy “Szia! Mi újság?” üzenetet, és netán mostanság gyanúsan sok öltönyös/csini rucis képet posztol az illető, na akkor már kezdhetsz gyanakodni, hogy vagy dolgozónak vagy ügyfélnek akar beszervezni. A “Van kedved összefutni egy kávéra, és beszélgetni az egyetemről (nagyon szeretik ám a csóró egyetemistákat is)/munkáról/PÉNZÜGYEKRŐL (sic!)/ akármiről?” Na erre már ne is reagálj, ha nem akarsz egy rögtönzött állásinterjún vagy ügyféltalálkozón részt venni. Kevésbé valószínű, hogy évek óta le se tojt téged, de most hirtelen elkezdte érdekelni az életed...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!