Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni jogilag ha a...

Mit lehet tenni jogilag ha a szerzodesben leirtak nem stimmelnek? Modellugynokseggel kapcsolatos

Figyelt kérdés
Az ugynokseg fiatalokat gyujtott elhitetve veluk hogy szepek es egy munkaert akar 80000 ft ot is kaphatnak. A lenyeg: a szerzodesben benne van higy ha nem tudnak lehetoseget biztositani akkor visszafizetik a tanfolyam, protfolio stb arat ami tobb szazezer forint es ez egy evre szol ha azon belul nincs. Egy even belul egy db munkat nem sikerult kapnom sot legtobbszor nem is valaszoltak, meglehet ilyenkor oket tamadni es visszaigenyelni a penzt vagy kijatszanák ezt azzal hogy ok adtak lehetoseget es ajanlatokat csak nem valasztottak ki a munkara? Segitsetek

2019. szept. 2. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Le van írva a szerződésben, hogy mekkora időtartamon belül kötelesek munkát biztosítani? Esetleg amíg a szerződés él? Ha nem, és te ezt így aláírtad, akkor nem tudsz mit kezdeni, önként írtad alá, hozzájárultál, elfogadtad a tartalmát. Ha benne van a kötelmi/teljesítési/akármilyen (határ)idő, és nem tartják magukat hozzá, akkor tudsz fellépni szerződésszegés miatt.


Ilyen komoly témában mindenképpen ügyvéddel kell konzultálni, nem egy anonim oldalon, ahol bárki bármit mondhat, és te esetleg egy téves, hibás válasz miatt csinálsz valami hülyeséget vagy épp nem csinálsz semmit. Férjen bele az a pár tízezres konzultációs díj, ha nincs aki ingyen megmondja.

2019. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A szerzodesben egy even keresztul van egy internetes oldal ahol munkakat raknak ki ( volt olyan amit azok kozul facebookon is megtalaltam mar csoportokban) egy evig van hozzaferesem elvileg bar mar az oldalt se talalni, de megvan a szolgaltato ceg neve. A szerzodesben ugy all, ha egy even belul nem kapok lehetoseget, akkor visszafizetik az osszeget.

Es probaltam eloszor itt segitseget kerni, mivel nem tudom hogyan mukodik ez, es hogy az ugyved mennyibe kerul, mit tud tenni, mert az is lehet hogy az ugyved ugyanannyiba kerulni mint amennyit visszakapnek.

(Meg diak vagyok)

2019. szept. 2. 18:01
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Profi ügynökség nem kér pénzt előre ezért. Szóval bukta.
2019. szept. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!