Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusként hogyan lehet...

Informatikusként hogyan lehet nagyon jó pénzt keresni? (Akár itthon, akár külföldön)

Figyelt kérdés

A kérdés főleg arra vonatkozik,hogy milyen irányba érdemes elmenni és mire érdemes figyelni már az egyetem alatt?

Érdemes-e külföldben gondolkozni, megéri-e kimenni vagy aránylag itthon is meglehet azt a pénzt keresni? Továbbá melyik biztosabb karrier: ráfeküdni egy konkrét területre (pl. IOS-re fejlesztés) vagy ha érdekel akkor elmenni kicsit gazdasági irányba és megpróbálkozni feljebb jutni pozícióban, tehát már az elején abban gondolkodni, hogy valami vezetőként dolgozzon az ember?

Természetesen nem csak a pénz érdekel, de most arra lennék kíváncsi, hogy a lehető “legkönnyebben” hogyan lehet az IT területen belül nagyon jól keresni? És hol? Szóval általános tapasztalatokat/véleményeket kérnék ezzel kapcsolatban azoktól, akik esetleg ebben dolgoznak, vagy ismerősüktől hallottak valamit stb., és mégegyszer: nem csak a pénz számít természetesen, de nagyon sok minden érdekelne és nyilván azt választja az ember akkor már, amit jobban megfizetnek és már próbál az elején abba az irányba elmenni :)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2019. aug. 30. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Full stack fejlesztőként külföldi távmunka főállásban (nyilván a jólfizető országok egyikében legyen a munkáltató, USA gazdagabb államai vagy Svájc pl.), mellette pedig mobil app írás (Android és iOS is) vagy vállalkozás.

Így nem csak jól keresel, de gyakorlatilag bárhonnan dolgozhatsz a világon.

2019. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Döntsd el mi érdekel, utána lépj tovább.

Milliós fizetést alkalmazottként az IT-ben vezetőként és jó szakemberkent is elérhetsz.

Ha meg önálló vállalkozásba fogsz egyedül akkor mindkettőhöz kell értened, cserébe még több pénz.

2019. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Én banki fejlesztéssel foglalkozom Svájcban. Megéri :)
2019. aug. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Elso: "de most arra lennék kíváncsi, hogy a lehető “legkönnyebben” hogyan lehet az IT területen belül nagyon jól keresni?"


Erre te leirod kb a legnehezebb utvonalat. :D

2019. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

A legnagyobb eséllyel programozóként tudsz nagy fizetést elérni. Olyan szempontból nem ez a legkönnyebb út, hogy ezt kell a legtöbbet tanulni IT területen belül, "munkásember" leszel az IT-n belül, de ebből van a legtöbb állás. Bármi mást nézel, legyen az üzemeltetés, business analyst, project manager, engineering manager, scrum master vagy akármi, drámaian visszaesik a nyitott állások száma. Ez különösen igaz a vezetői jellegű feladatkörökre, amit ritkán hirdetnek meg, mert a nagy cégek szeretik az ilyen pozikat belülről feltölteni és nem az utcáról felvenni rá embert. Ilyen emberből azért is kell kevés, mert ezek alá 15-100-200 másik embert is beosztanak.


Egy olyan cégnél dolgozom elég régóta, ahol a magyarországi irodákban összesen 1500+ embert foglalkoztatnak. A teljes IT üzemeltetést megoldja valami 20 fő, továbbá van kb 100 fő, akik nem IT feladatokat látnak el (HR, pénzügy, belső trainerek, ilyesmi). Valódi managerből, akinek saját irodája meg parkolóhelye van és menő kocsival jár, abból szintén ilyen 20-30 körül van, de korábban kevesebb is elvitte a hátán a céget. 5-6 éve jött egy nagy projekt és felvettünk sok fejlesztőt rövid idő alatt. Akkor a hirtelen növekedés miatt 4-5 új manageri pozi is nyílt, de sem előtte sem utána nem volt értelmezhető bővülés az ő területükön.


Ezenkívül van még érzésre mondjuk kb 100 fő himi-humi kisfőnök, akik az open spaceben krúzolnak és arra várnak 5 éve, hogy a felettük levő 20 igazi managerből valamelyik felmondjon végre. Ők egy átlag senior fejlesztő fizetését kapják maximum.

Tartunk még talán egy tucat business analystet, ők gyakorlatilag statisztikai hibaként jelentkeznek a létszám kimutatásban. Régen minden csapatban volt belőlük 1, de a válság után durván leépítették őket. Szerintem ez a vonal halott, nem érdemes ilyen irányba készülni.


Aztán van mellettük 1000+ fő szoftverfejlesztő és folyamatosan keres a cég még többet belőlük.


Ami még fut jelenleg, az az automata tesztelés, de nem hiszek abban, hogy megéri hosszútávon ilyen irányba indulni, mert az ő létszámuk is csökken és a programozók megcsinálják az ő munkájukat is. Az elmúlt években a csapatonként 2 tesztelő létszám lecsökkent 2-3 csapatonkénti 2 tesztelőre.


Ha nem szereted a programozást, de IT vonal érdekel, akkor szerintem csak a SAP az, amiben még van nagy pénz és van jövője is, bár itt is kevesebb a nyitott állás. Szakértőnek kell lenni és tudsz vállalkozni is ezen a területen + külföldön is brutál pénzeket vesznek fel ezek az emberek.

2019. aug. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De az SAP-nek mennyire biztos a jövője szerinted? Mert nyilván elég sok minden kell ahhoz,hogy valaki kitanulja és erre specializálódjon és ha mégse jön be vagy nem kell annyi szakember, akkor ugrott az egész, nem?


Ez a távmunkásként dolog jól hangzana amit előbb írtak, de azért gondolom ahhoz is kell egy 5-10 év tapasztalat meg valami plusz, nem fognak csak úgy felvenni egy ilyen munkára.

2019. aug. 31. 11:10
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

#6


A SAP poziciója elég biztos szerintem. Nagy cégek körében ez a standard és az egyetemen a diákok ezt tanulják, nem microsoft dynamicsot vagy a többi konkurrens terméket. Az, hogy mennyi szakember kell, azt tudod folyamatosan monitorozni linkedinen és álláskereső portálokon. Ha csökkenést látsz éveken át, akkor hagyni kell. Ha valamiért nem jön be neked, az szintén elég korán ki tud derülni.

Bevallom egyetemistaként megnéztem mivel lehet a legnagyobb lóvét szakítani és arra próbáltam menni. Ez volt a SAP, volt hozzá 3 félévnyi tárgy. 2 félévet megcsináltam, nem tetszett és hagytam a francba. Egytemen van 3-5 éved kitalálni, hogy mivel szeretnél foglalkozni, ha pedig fiatalabb vagy akkor a programozás területén még többet tudsz kísérletezni (SAP-hoz nem olyan egyszerű hozzájutni meg otthon nem sokat tudsz vele csinálni).


A távmunkás fejlesztési lehetőség is nagyon jó fizetés szempontjából, de ha váltani kell máshova, akkor nem lesz egyszerű másik állást találni távmunkában. A másik meg amit írtál is, hogy ez nem a kezdőknek szóló lehetőség, hanem inkább senior szinttől érhető el.

2019. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: a külföldi bérek mennyivel jobbak, ha belevesszük azt is,hogy mennyivel drágább kinnt az élet? (Nyilván vannak cégek amik fizetik a lakhatást is egy bizonyos pozícióban vagy nem tudom hogy van pontosan,de ha mondjuk párjával megy ki az ember akkor mindenképpen kell külön szállást is fizetni) És hova lenne érdemes kimenni, ha megérné? (Angolul beszélek csak jól, németül elég kezdő szinten, de ha lenne értelme akkor még meg tudnám tanulni azt is) Esetleg az északi országokban lenne érdemes gondolkodni? (Norvégia,Dánia) Vagy inkább Svájc/Hollandia. Csak Zürich is például elég drága, meg London is, ahol kb. legtöbb lehetőség meg munka lenne. (Ha kimennék akkor csak pár évre, szóval a nagy tömeg stb. nem nagyon zavarna, csak az anyagiak) Szóval megérné-e mondjuk emiatt megtanulni németül is vagy valami?
2019. aug. 31. 12:44
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyaltalan mi az a nagy pénz amit el akarsz érni?
2019. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
2019. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!