Computer science szak esetében jobban járok, hogyha egy viszonag neves külföldi egyetemre megyek, vagy ezen szak esetében mindegy az egyetem, úgyis a tudásomat tesztelik majd gyakornoki állásnál?
Köszi az eddigi válaszokat!
Tehát akkor az ilyen rangsorok mint a QS, THE rangsorai nem számítanak?
Ezeken a magyarként is elérhető egyetemek mint a ETH Zurich, École Polytechnique Fédérale de Lausanne, University of Edin Burgh, illetve a Technical University of Munich rendre nagyon jó helyezést érnek el (2.-40. helyezés a világon)...
Míg a magyar egyetemek vagy nagyont lent vannak (500 körül), vagy nincsenek is fent.
De akkor ezt nem kell olyan komolyan venni?
Én amúgy ismerőseimtől azt hallottam, hogy magyarországon ez a szak egyedül az eltén jó... Persze nem biztos, hogy igazuk van.
De pontosan mivel lennék előrébb, hogyha a fentiek közül az egyik egyetemen végeznék, mintha mondjuk az eltén?
Csak annyira, hogy kicsit többtudásom lenne és a munkaerőpiacon picivel jobban indúlnék, vagy sokkal több tudásom lenne (tehát sokkal nehezebb is)?
Például, hogyha átszenvednék egy BSc-t, majd MSc-t is mondjuk az egyik svájci, vagy német egyetemen és azt tapasztalnám közben, hogy megy is, stb., akkor ezekkel a diplomákkal (hogyha jók lesznek) nagyobb eséllyel tudnék majd mondjuk az Oxfordon doktorálni mint egy magyar egyetemről?
Természetesem jelenleg nem igazán vannak ilyen ambicióim, csak érdeklődöm.
Attól függ, hogy mik a preferenciáid és lehetőlegeid. A legtöbb neves egyetem elég borsos tandíjjal vesz csak fel, a legritkább esetben kapsz csak akkora ösztöndíjat, amiből fenn is tudod magad tartani.
Persze a tanárok és a felszerelés valószínűleg legalább egy kicsit jobbak lesznek. (A felszerelés biztosan)
A képzés maga sokkal diákbarátabb, mint a BME, ELTE esetében, ami szintén egy nagy plusz pont.
A későbbi szakmai kapcsolataidra szintén tekinthetsz befektetésként, akár egy-két ismerős is jelentős segítséget jelenthet később.
Hogy megér-e ez neked Európában 20-30-40000 eurót, vagy Amerikában 100-200000 dollárt az már a te döntésed, de az összegek abszolút konzervatívnak mondhatóak, 6-7 félév alatt ennél jóval többet is el lehet tapsolni akár csak a tandíjra.
#5. Az általam felsorolt egyetemek közül a 2 svájci egyetem talán a legrangosabb, s mindkettő teljesen ingyen van az európaiaknak (és persze a svájciaknak)...
Ez nem biztos, de asszem' a német egyetem esetében is hasonlóan van.
Az Edinburghi Egyetem pedig nem ingyenes, de nem annyira magas a tandíj, a diákhitel pedig a magyarnál is korrektebb, szinte ingyen pénz...
A rangsorok leggyakrabban az intézményből származó kutatások mennyiségén és minőségén alapszanak.
A válasz nagyban függ attól is, hogy mik a hosszútávú terveid, de általánosságban elmondható, hogy külföldön nincs teljesen értelmetlen szívatás, az Elte-n lesz. Külföldön kicsit újabb lesz a tananyag, de CS esetén ez majdnem jelentéktelen, 2-3 év múlva ugyanolyan "elavultnak" nyilvánítják az iparban megtalálható cégek "szakértői".
Oxfordba ugyanúgy felvesznek itthonról, mint külföldről, a Googlebe szintén, viszont nem lesz elég a külföldi papírt lobogtatni, az szintén biztos.
Itthon az ELTE képzése erősen matekos, a BME mérnökinfoja pedig kicsit gyakorlatiasabb, sajnos a szó rossz értelmében.
99%, hogy bárhogy is döntesz elég lesz neked a BSc, itthon meg fogod unni a felesleges szívatást, külföldön pedig rájössz, hogy inkább dolgozol bruttó 50-60-100k euróért és nem fizetni szeretnél 10k-t plusz a lakhatást és önfenntartást még 20k-ért...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!