Paks 2 ha drága mért nem választja Magyarország azt mint Ausztria?
A zöld energia nem elég semmire. Nincs más megoldás csak az atom (sajnos). Mivel nincsenek (tudomásom szerint) nagy szél mezők magyarországon a szélerőművekhez. A napenergia nagyon keveset termel, a telek miatt mégkevesebbet.
Van még vízerőmű, amivel szétgórnánk azt a kis vizi élővilágunkat, a szén erőmű a legszennyezőbb. Van még asszem a termikus energia, hát az még inkább nulla, ahogy én én tudom.
Szóval ja, nem azért használnak az országok atomot mert szeretnek veszélyesen élni, nincs más és ezt kevesen értik meg. Plusz az atom alig szennyezi a környezetet (persze csak ha nem pukkan mert akkor annál inkább) viszont egy szénerőműhöz képest (ami asszem a 2. Legerősebb erőmű fajta), ami egész nap ontja a füstöt magából,sokkal környezet kímélőbb az atom, még a sugarzó hulladékot hozzá adva is.
Egyébként az erőművek egyre modernebbek, plusz ha jól tudom, mostanában hidrogén erőműveket szeretnének kifejleszteni a fejlett országok.
(Hidrogén bomba sokkal erősebb mint az atom bomba, így erőműben is sokkal hatásosabb lenne)
Csak nem tudják jelenleg mivel korrigálni a folyamatot az atommal ellentétben, így azt csak bombákhoz tudják használni egyenlőre sajnos. Pedig az biztonságosabb lenne olyan szempontból, hogy sokkal kevesebb kéne belőle, kb. 2 db komolyabb hidrogén erőmű kitudná tenni kelet európa jelenlegi áramfogyasztását.
Itt van részletesebben a hidrogén, az az a fúziós reaktor ha érdekel. Kissé tévedtem az áramtermelésével kapcsolatban (túlbecsültem) de így is erősebb és mint kiderült, környezet kímélőbb az atomnál. Pl: Paks 2 egy reaktora 1200 megawatt energiát képes majd leadni, a franciák kisérleti erőműve már alapból majd 1500 - at. Csak hát 2050 messze van még :D.
utolsó, ostobaságokat beszélsz. A fúziós energiától olyan messze vagyunk, mint az Orbán kormány a demokráciától.
A megújuló energiákkal a legnagyobb baj a kiszámíthatatlanság. A szél nem mindig fúj, a nap nem mindig süt (sőt, éjszaka soha nem süt..) pedig áramra folyamatosan szükség van. És ilyen mértékben az energia nem tárolható. A Dunán pedig nem azért nincs vízerőmű, mert annyira védenénk a haza halállományt hanem mert nem alkalmas rá.
Mert kevés a hegy a vízesés. Alföldünk se olyan szeles mint az Alpok
És kevés a szeneromu mert ugye 1 egységnyi telj. napelem vagy szélerőmű hoz kell ugyanannyi gyorsreagálású erőmű.
Más helyen vagyunk így más megoldást kell választani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!