Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ugye a törvény tiltja az...

Ugye a törvény tiltja az emberektől való pénz kérést, azaz koldulást. Mi a helyzet azzal, ha valaki áruház parkolókban akarja visszatolni a bevásárlókocsit?

Figyelt kérdés
Végül is az is koldulás, csak közvetetten. Ez is tilos lenne?
2010. júl. 5. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú, ne is mondd, én már lassan ezek miatt nem járok a Lidl-be, mert annyira erőszakosak és idegesítenek. A múlkor kerekperec megmondtam neki, hogy nem adom, menjen el. Rátette a kezét a kocsira, és addig fogta, amig kipakoltam. A végén nagyot koppant, mert kirántottam a kocsit a kezéből, és mondtam neki, hogy segítséget hívok, ha nem tűnik el...


Ha nem lenne erőszakos, nem is lenne velük nagy bajom... 100 Ft.. nem egy nagy pénz, de az erőszakosságuk nagyon zavar.

2010. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nálunk mekkorát koppannak, mert mi azt a kis érmét használjuk, ami minden kocsiba jó.:)
2010. júl. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy törvény tiltja. Melyik tiltaná? Legfeljebb önkormányzati rendeleteknél tudom ezt elképzelni, de hát akkor is, mi a szankció? Pénzbírság? Hát, az ilyeneknek úgysincs semmi behajtható jövedelmük, szóval sokat nem érnek vele.


Az áruház parkolójában viszont már sokkal könnyebben fel lehet lépni ezek ellen, mivel az magánterület. Szóval minden további nélkül ki lehet onnan zavarni a koldusokat. Ez történt a Keleti pályaudvaron is, mióta biztonsági őrök állnak minden bejáratnál. Azelőtt tele volt csövessel, jó 10 éve egy kolbászt nem lehetett úgy megenni ott, hogy 5 koldus rád ne akaszkodjon, de mióta jegy nélkül be se engednek, valahogy megcsappant a kolduspopuláció...

2010. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is a kis bilétát használjuk a kocsikban bevásárláskor, néznek is ránk véres szemekkel a néha (!) előforduló kéregető. A Cora parkolóban nincsenek. A Lidl-nél viszont igen. Auchannél is.

Vajon mi alapján választanak?

2010. júl. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az alapján, hogy honnét zavarja el őket a biztonsági őr ill. hol hagyja maradni őket az őr százalékért ;)


hála istennek kisvárosban laknunk, teszkó, lidl, 2 spar, penny, profi...nincs kéregető, szomszéd nagyváros teszkójában viszont akad pár :S

2010. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!