Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Áruház felülbírálhatja a...

Áruház felülbírálhatja a garanciatörvényt?

Figyelt kérdés
Cipőt vettem, ahol ki volt írva, hogy a garanciális árú értékét nem adják vissza pénzben, hanem le kell vásárolni. A törvényben meg úgy van, hogy ha nincs megfelelő cseretermék, akkor vissza kell adniuk a pénzt. Holnap visszaviszem a szétszakadt cipőt, de ha nincs megfelelő méretű cipő, akkor nem kéne visszaadniuk a pénzem? Nem az van, hogy kiírhatnak bármit, a törvényt nem módosíthatják? Mellesleg ha csereárut kaptam, akkor arra is újra indul a garancia ideje, 0-ról, nem?
2011. jan. 16. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen hogy garanciatörvény. Törvény az ami törvénykönyvben le van írva.Rendeletek vannak.De egy külföldi gyártóra az nem kötelező.
2011. jan. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak javaslom úgy általában is, de különösen válaszadás előtt, illetve az helyett a magyar jogrendszerben való minimális elmélyülést. Van "garanciatörvény", még ha nem is ez a neve. Törvények is vannak a rendeletek mellett, és azok igenis vonatkoznak külföldi gyártók termékeire is, azok magyarországi forgalmazóján keresztül. Egyébként is, magyar termék esetén is a forgalmazó felel a fogyasztó felé, nem a gyártó.


Ha nincs megfelelő cseretermék, (praktikusan ezt azt jelenti, hogy ugyanabból a cipőből másik példány) és a cipő nem is javítható, akkor a vételár visszajár. És nem utalvány formájában! Egyéb esetben udvariasan el kell kérni a vásárlók könyvét. És igen, újraindul a "garancia".

2011. jan. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
OK, nem garanciatörvény, de értitek mire gondolok. Akkor jól emlékeztem, köszi!
2011. jan. 17. 07:21

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!