Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért számítanak a pénzügyi...

Miért számítanak a pénzügyi szakértők arra hogy a Bitcoin ára fel fog menni ha az egyszer globálisan elterjedt fizetőeszköz lesz?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasgatom a bitcoinról szóló híreket, és sokan vélekednek úgy, hogy a bitcoin azért fog nagyon sokat érni mert ez lesz a világ fizetőeszköze. (Lightning Network és társai)

Amit értek az az, hogy a bitcoin értéke felmehet, mert a világ kormányai nem tudják olyan szinten befolyásolni, mint más hétköznap pénzeket mint a dollárt, eurót vagy éppen a forintot. A másik, hogy a maximálisan valaha is forgalomba kerülő Bitcoinok számának van egy felső határa, ami 21 millió. De ne feledkezzünk meg a már elveszített coinokról, amit kb 6 milliós nagyságra becsülnek (kidobott számítógép, elveszített jelszó, elhunyt tulajdonos stb stb.) Szóval összesen kb 17 millió bitcoin lehet valaha is forgalomba. Ez megint csak felfelé viheti az értékét.

De hogyan lesz ebből világi szintű fizetőeszköz? Az én véleményem szerint ahhoz az kell, hogy a bitcoint az emberek úgy használják mint a most elterjedt valutákat, de miért vasárolna bárki is a közértben bitcoinnal ha tudja, hogy holnap többet fog érni a pénze?

Nagyon sok helyen olvastam azt is, hogy 1 bitcoin 750000 USD-t, vagy akár 1 millió USD-t fog érni.

Namármost, csak példakeppen ha mondjuk 2022-ben már lehet fizetni bitcoinnal szinte mindenhol és az értéke mondjuk 50000 USD, te fizetnél az új mobilodért, vagy az új bakancsodért vagy a karácsonyi ajándékokért bitcoinnal, tudva azt hogy pénzügyi szakértők 1 milliós árat jósolnak 2025-re?

Szerintem erre mindenki nemmel válaszolna, de akkor meg mi haszna van a bitcoinnak ami az értékét növeli?

Szeretném megismerni a ti véleményeteket erről a témáról, valaszaitokat előre is köszönöm.



2019. márc. 11. 08:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Namármost, ha én azt mondom, hogy a dollár 2020-ra 450 ft lesz és az lesz a fizetőeszköz, akkor ez már rögtön igaz is lesz? :D

A pénzügyi elemzők is tévednek - csak senki nem kéri rajtuk számon.

Kb. 15 évvel ezelőtt a dollár halálát jósolták, az euró lenyomja, csak az lesz, stb. - no, én ekkor vettem dollárt 200-ért. Simán hülyének néztek. És lám, a dollár nem ment tönkre, ezzel szemben már kis híján beéri az eurót :-)

Egy-egy fizetőeszköz élete vagy "halála" sok mindentől függ - megjósolhatatlan, mi merre megy?

2019. márc. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Vajon miért van olyan érzéesem, hogy egy "bukott" bitcoinos akarja most ezzel a kérdéssel vételre ösztönözni az embereket, hogy egy kicsit feljebb menjen az ára... :-) (első válaszoló vagyok)
2019. márc. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem látunk a jövőbe. Ha így lenne, akkor itt mindenki milliárdos volna. Látod, a többség hitt abban, hogy a 18-20 ezer USD érték után már csak felfelé vezet az út és utána mi lett? Hamar elkezdett nagyot zuhanni. Pedig minden az emelkedés mellett szólt úgy, ahogy írtad a kérdésed alatti részben. A Lightning network, a bányászás nehézsége, stb. De mégis sokan kiszálltak.

De pár cégnél most is fizethetsz bitcoinnal, ez már megvalósult.

A bitcoinnal a probléma egyrészt az, ahogy te is írtad, hogy ha az értéke mondjuk egyszer 5000 USD lesz, utána majd mindenki megint arra számít, hogy nőni fog az értéke és inkább ül rajta. Ezért kezelték eddig is inkább befektetésként, mint fizetésre. Másrészt ennek az ellenkezője is nagy probléma, hogy egyik nap 5000 USD, utána lehet, hogy esik 10-20-30%-ot akár egy-két nap alatt is. Tegyük fel, hogy a fizetésedet bitcoinban kéred. Megkapod hétfőn, amikor 5000 USD, utána lehet, hogy ha ülsz rajta, akkor később lesz az 6-7000 is, de az is lehet, hogy lecsökken 3000-re és akkor várhatsz az elköltésével, amíg visszamegy 5000-re, mert nem akarsz belőle veszíteni. Mi van, ha hamarosan kell a pénz és nem tudsz sokáig várni? Akkor vesztettél abban az esetben, ha esett az árfolyam a fizetésnapihoz képest.

Ha a bitcoin válna világpénzzé és megszűnne a többi pénz, azaz nem lesznek már keresztárfolyamok, akkor lehet, hogy stabilizálódik, de az is lehet, hogy akkor is az lesz, hogy hétfőn megvehetsz X egységért egy pár sportcipőt, kedden meg már lehet, hogy két párat, de az is lehet, hogy egy párat sem. Ez az egyik gond, a változó értéke. Sokkal stabilabbnak kellene lennie.

Másik gond éppen a magas értéke. Képzeld el, bemész egy üzletbe és ki van írva, hogy egy termék 0.0000000334234 BTC. Szóban ez már nyelvtörő. Értem, hogy utalhatsz a bitcoin aprópénzével, a satoshival is, de ott meg fordítva van, 1 satoshi jelenleg 0.0000386833 USD, annak sem örülnének az emberek, ha az eredetileg 1 dolláros termékre ki lenne írva hogy 25 854 satoshi.

Most egy kicsit idekeverem a politikát is. Most a nemzeti elszigetelődéspártiak korszaka van, ez sem kedvez egy világpénz létrejöttének. Mert egyes nemzetek nagyon elleneznék (igen, az USA is, a petrodollárjaik miatt). Pedig gazdasági értelemben lehetne folytatni a teljes globalizációt, attól még megmaradhatnak a nemzetek úgy, ahogy vannak, a kultúrájukkal, vallásukkal.

Van még egy akadály, ezúttal éppen a kriptopénz fanok miatt. Egy világpénz jelöltet integrálni kellene minden gazdaságba és bankrendszerbe. De ezt eleve ellenzik a kriptopénz pártiak (mert a gonosz pénzrendszer és bankok). Amíg ez van, addig a bitcoin nem lesz elfogadott mindenhol, hanem a kriptopénzek mindig is mostohagyerekként lesznek nyilvántartva és a többség inkább csak befektetésként fogja tartani továbbra is.

2019. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
mert véges a mennyisége és egyre több ember közt lesz ugyanannyi szétosztva.
2019. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

a bitcoin instabil, bezzeg a dollár jó stabil!


[link]

2019. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
# 3/5 Válaszoló. Köszönöm az átfogó válaszod!
2019. ápr. 13. 09:50
 7/17 anonim ***** válasza:

Minden pénz ingadozik valamennyit, de nem mindegy, hogy milyen mértékben, gyorsasággal, rendszerességgel.

Szintén nem mindegy, hogy egy pénznem mennyire elterjedt és termékek vásárlásakor mennyire mérik egy másikhoz a vásárlási értékét. Például ha Bitcoinért (is) árulnak egy webes boltban egy terméket (nem gyakoriak az ilyen shopok de van néhány, még Magyarországon is), akkor is az adott ország pénznemében fogják meghatározni a termék árat (mert sokkal stabilabb ez az ár), utána ezt számolják át a pillanatnyi (a lekérdezés pillanatában érvényes) árfolyammal BTC-re (a legtöbb cég a BTC-ért eladott termékeket gyorsan át is váltja az adott ország pénznemére, csak a vevőkörüket próbálják növelni). Nem beszélve arról, hogy ez már két árfolyam kockázat (amit sokszor már a gyártó beépít az áraiba a nagy és kiskereskedők felé, egy adott ország pénznemével kapcsolatban és még erre jön rá a még ingadozóbb kriptopénzzel kapcsolatos kockázati tényező).

Egy világpénznél meg éppen az lenne a cél, hogy eltűnjenek az árfolyam kockázatok (ne kelljen országonként pénzt váltogatni és ezzel rossz esetben pénzt veszíteni) és a vásárlóérték kockázat is: ha egy pro monitor ma 1000 egységbe kerül egy adott pénznemben, akkor biztos lehessek benne, hogy egy hónap múlva is körülbelül ennyiért tudom majd megvenni, tehát a pénznem értéke konstans legyen.

De jelenleg senkinek nem érdeke, hogy egy pénznem világpénzzé váljon. A kriptopénz fanoknak sem (a #3. válasz végén miért), a bankároknak sem, mert nem tudnának az árfolyamokon nyerészkedni, ugyanígy a forexezőknek sem.

Egyébként ha létrejönne egy világpénz, korántsem biztos, hogy az a Bitcoin lenne, vagy bármelyik másik ismert kriptopénz. Inkább csak a technológiája nyugodna hasonló alapokon, de már a blokkláncra is vannak jobb, gazdaságosabban üzemeltethető elméleti alternatívák ezért lehet, hogy még az alap is más lenne. Egyszer úgyis eljön egy világpénz ideje és majd meglátjuk, mi lesz az. Addig még sok minden változhat és fog is változni.

2019. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A #3 meg #7-es valasz semmitmondo mellebeszeles es spekulacio, nulla valos informacioval.


"Miért számítanak a pénzügyi szakértők arra hogy a Bitcoin ára fel fog menni ha az egyszer globálisan elterjedt fizetőeszköz lesz?"


Jelenelg a penz a semmibol teremtett adossag, csak a hit tartja fent. 300 billiard dollarhoz kozelit a globalis adossag. Ez fenntarthato csak nem orokre. Ha osszeomlik akkor kell valami helyette, ott az arany, de az egy elavult technologia. A bitcoin mint tud amit az arany, de kikuszobli annak legfobb hibait (nehezen oszthato, nem tudod megvizsgalni valodi-e, csak fizikailag lehet atruhazni). Az arany utodja.

2019. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
*A bitcoin mindent tud amit az arany
2019. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

#9 "A bitcoin mindent tud amit az arany"


Ez egy óriási tévedés: az aranyat megfogod és háború esetén a zsebedbe rejted és - ha életben maradtál - akkor a háború után előveszed és cserekereskedelemben hozzájuthatsz ételhez, stb.

A bitcoint meg hiába "birtokolod", ha nincs áram, szétlőtték a bankokat, stb.


Lehet, hogy szerinted ez "elavult" felfogás, de táplálékot sem az interneten keresztül veszünk magunkhoz, hanem fizikai valójában betoljuk a szánkba :D

És igen, van bankkártyám, netbankom, szeretem is a bankkártyás vásárlásokat és nem az őserdőben élek :D

2019. máj. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!