Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha hirtelen...

Mit tennél, ha hirtelen multimilliárdos lennél?

Figyelt kérdés

Ez csak egy felvetés, nem kell lepontozni, vagy beszólogatni, ha nem szeretnél válaszolni, akkor csak görgess tovább!

A kérdésre visszatérve, én például elsősorban adnék a szüleimnek egy nagyobb összeget. Mindig igérgetem, hogy segítem őket, és próbálom is, de nagyobb összegeket sosem sikerül félre tenni. Utána kivennék pár hét szabit, és elutaznék párommal külföldre, Egyiptomba szerettem volna mindig eljutni, valószínűleg oda. Aztán lenyugodnék, mert ha elkezdenék fényűző életet élni, hogy mindig mindenem meg van, akkor lassan belebolondulnék, ahogy ismerem magam. Úgy értem, hogy veszélybe sodornám magam, ha eszeveszett költekezésbe kezdenék, nem lenne már kihívás az életemben, nem lenne mire rádolgozni, célokat elérni, stb, ettől szerintem magamba fordulnék. Egy vállalkozást vagy hasonlót még indítanék szerintem, hogy majd a gyerekeimnek is jól menjen a sora, a többi pénzt pedig félretenném egy időre, amíg nincs semmi komolyabbra szükségem.



2019. febr. 25. 22:43
 1/7 davidka1155 válasza:
Valószínűleg a hobbimnak élnék és élvezném az életet. Valamint utaznék is sokat mondjuk főleg ilyen nagyobb amerikai városokba a keleti partokon vagy akár Japánt is szívesen megnézném. Nem lennének túl nagyratörő vágyaim vagy ilyesmi csak mert sok pénzem van és inkább megpróbálnám azokat kisegíteni akiknek nem sikerül megvalósítani az álmaikat. Persze ezalatt olyanokat értek akik meg is érdemlik, meg van a tudásuk, akaratuk és nem mások ak akarnak ártani az álmaikkal. Ezeken kívül pedig megtámogatnám a jövendőbeli kisunokáimat is :D
2019. febr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ehhez elég egy lottó ötös is, abból meg már rengeteg kérdés volt.

Utaznék, pihennék, támogatnám a családomat, meg azt a két kórházat, ahol a gyerekeket kezelték.

A pénz nagy részét befektetném, hogy lehetőleg a gyerekeimnek se kelljen majd dolgozni, de azért egy jó kocsit vennék, amivel pályára lehet menni, és megtanulnék komolyabban vezetni.

2019. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A többiekhez hasonlóan én is utazgatnék pl. Latin-Amerikában.Meg zenei karriert építenék, vennék egy nem túl hivalkodó házat.Ékszereket, ruhákat vásárolnék.

És talán egy latin-amerikai állampolgárságot is megvennék.

2019. febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vennék magamnak egy topmodell barátnőt, egy jachtot személyzettel, és körbeutaznánk a világot.
2019. febr. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

@előző: azzal sokat érsz, ha 'veszel' barátnőt, mert testileg lehet, hogy elérhető lesz, de lelkileg sose fog igazán szeretni, csak az illúziója lesz meg.


Én a kezdeti formaiságokat félretéve vennék irdatlan sok lakást az ország számos pontján, de többnyire Pesten, ahol ki lehet őket adni. Eme lakások menedzselését egy saját cégre bíznám, saját megbízható emberekkel.


A nyert összeg egy bizonyos összegét fixen lekötném különböző bankokba, további bizonyos összeget aranyba fektetném. Hogy a mindennapokba legyen mit csinálni, nyitnék egy saját kis lokális boltot, ahol vígan elkereskednék magamnak (ott nem a bevétel lenne a lényeg, az ugyanis a kiadott lakásokból fixen adott - itt csak úgymond elfoglalnám magamat).


Apróbb megjegyzés, hogy a barátoknak nem konkrétan pénzt adnék, hanem befektetési lehetőséget - konkrétan pénzelném a saját cégeiket bizonyos porciójú részesedéssel. Így mindenki jól járna, én azzal, hogy nem kezdenek el konkrétan lehúzni engem (ugyanis van rálátásom a kiadásaikra befektetési partnerként), ők meg azzal, hogy azt csinálhatják, amit akarnak. És kapnak egy elviselhető hátrányú ajánlatot. Persze az oltári nagy partikra meg kirándulásokra vinném őket a Lamborghini konvojban :D

2019. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felkeresnék több pénzügyi tanácsadót. Diverzifikálnám a pénzem, ingatlanba, részvényekbe, kötvényekbe, állampapírokba és saját cégbe. Egy része menne svájci bankszámlára és aranyba. Több ingatlant is vennék befektetési céllal, esetleg irodaházat.


Én a csendes gazdagok táborát erősíteném. Mindenből minőségi holmikat vennék, de senki ne vegye észre, hogy mennyi pénzem van. Átlag autómárka, de minden extrával. Szépen megbújnék mindenki között. Legfeljebb külföldön élnék nagyobb lábon, de erre sincs igényem.


A pénzköltés része meg, új lakóingatlan, egy cuki családi ház a 12. kerületben. Semmi feltűnősködés, csak jómód. Műtárgyakat vásárolnék, mert azt szeretjük. Ízlésesen berendeznénk. Hobbiautóként vennék egy szép veterán sportkocsit. Utaznék.

2019. márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aludnék rá egyet.

Rövid idő alatt nagyon sok "barátod" lenne. Megtalálnának a kölcsönkérők is.

Ekkora összeg megfalalő komolyságot is igényel, ha ez nincs akkor könnyen elúszna a pénzed, te meg lentebb találnád magad mint voltál azelőtt

2019. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!