Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakás vásárlásakor mire...

Lakás vásárlásakor mire ügyeljünk vevőként? elvileg rendben van a lakás!

Figyelt kérdés

Jó tanácsokat, esetleges buktatókkal kapcsolatosan intő példákat szeretnék!

Mire figyeljünk?

Tulajdoni lap és , hogy mi visszük az ügyvédet az alapvető!



2019. jan. 21. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdoni lap foglaló előtt. Foglaló 20%--tól max 70%-ig.Tulajdoni lap adásvételi előtt ismételten. Adásvételibe belefoglalni a birtokba adás időpontját és a teljes vételárból birtokba adásig visszatartani minimum 10%-ot. mérőórák jegyzőkönyvezése szolgálatonal átírás , kulcsok átadásakor kerül kifizetésre az utolsó 10% ,arról elismervény .Ha nem költözik ki időre akkor napi kötbér amit az adásvételibe bele kell írni. Ez ketyeg lefelé a maradék 10%-ból.Ha elfogy akkor elállás és az eredeti állapot visszaállításának költségei az eladót terhelik.
2019. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
Mellékes, de közkeletű félreértés és nincs olyan ki KELL VIGYE az ügyvédet. Mindenki szabadon fogadhat ügyvédet a saját maga részére.
2019. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:

Ja és legyen belefoglalva minden mérőóra adat mellett az is, hogy se közüzemi, se közös költség, se egyéb tartozás, teher nem kapcsolódik az ingatlanhoz és tulajdonlásához, és eladó teljes felelősséget vállal minden a szerződésben nem szereplő anyagi és egyéb teherért, pénzbeli és egyéb követelésért. (pl bankhitel, társtulajdonos, haszonélvezet...)


-pl-


Az Eladó az ingatlan per-, igény- és tehermentességéért szavatosságot vállal. Kijelenti továbbá, hogy az ingatlant semminemű köz- vagy díjtartozás nem terheli. Eladó kijelenti, hogy kizárólagos tulajdonában áll ... és jelen szerződés megkötésekor 1/1 arányú, kizárólagos tulajdonát képezi...


-vagy-


Eladó szavatosságot vállal a jelen szerződésben meghatározott Ingatlan per-, teher- és igénymentességéért. Eladó kijelenti, hogy a teljes vételár hiánytalan megfizetését követően harmadik személynek nem lesz olyan joga az ingatlanon, amely korlátozná, vagy akadályozná, hogy Vevő az ügyleti ingatlan 1/1 arányú per-, teher- és igénymentes tulajdonjogát szerezze meg.


Meg az épület műszak állapota is legyen benne és, hogy rendeltetésszerű használatra alkalmas.


Aláíráskor ténylegesen nézd is meg az igazolványait, illetve ezt az ügyvéd/ek úgyis megteszik és egyeztetik azzal ami a szerződésen is van.


Amikor keresel ügyvédet akkor, mivel a jogi szakma nagyon specializálódott és szakterületei vannak, ezért olyan ügyvédet keress aki kimondottan ingatlan joggal foglalkozik.

2019. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit nehézkes, mert előbb eladunk egy ingatlant.

Vevő már van rá.DE

Fundamenta-val fizetne ütemezetten..

És , ha esetleg nem kapja meg a kölcsönt? Akkor állítólag, mivel nem az Ő hibája, így a foglaló visszajár..Viszont addigra mi is kifizetnénk az általunk vásárolt ingatlant, legalábbis a foglalót! Nekünk vissza kellene adni, ugyanakkor mi elveszítenénk a sajátunkat.

Hagyjuk inkább? Nagyon rizikós így párhuzamosan, két ügyet intézni?

Várjunk a megvásárlandóval? Vagy rizikó nélkül nincs üzlet?

Esetleg kössük ki, hogy ha a bank nem ad neki(ezt Ő körbejárta és elvileg kap)akkor nem kapja vissza a foglalót? Mert gondolom, akkor nem menne bele esetleg egy vakmerő üzletbe.Természetesen nem akarok a pénztárcájába turkálni. De csak óvatos az ember.

2019. jan. 24. 13:50
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
Egyszerű. Meg kell várni amíg megkapja a hitelt és azt igazolja egy közös megjelenésnél a bank ügyintéző. Azzal kell szerződni akinek van pénze, ez mindkét fél érdeke is.
2019. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:

Szóval érted. Meg kell mondani, hogy rendben ha lesz pénze, akkor mentek a bankba és kötitek az adásvételit. Miért kellene előtte?


Bele lehetne foglalni olyanokat, ami biztosítja a foglaló sorsát a jogszabályok amúgy is érvényes volta mellett, de jobb elkerülni a fölösleges rizikót.


Amúgy is benne kell legyen minden pontokban az adásvételiben, hogy foglaló eddig átadva-összege, foglaló mikor és hogyan jár és nem jár vissza, fizetési határidő és menete, nyilvánvalóan vételár, átadás feltételei és menete... egy ingatlan adásvételi jó esetben nem 2-3 oldal, mert benne van minden.


Szóval lehetne fizetési határidő a szerződésben, de ha tudod, hogy még nincs meg az összeg a vevőnek, akkor ebbe ne menj bele. Bár jogilag érvényesíthető pontok vonatkoznának rád, de azok is idő és huzavona ha mégsem jön be.


Az alábbi jelleget tartom megfelelőbbnek (példa).


14. Felek megállapodnak abban, hogy a fizetés napjának az a nap tekinthető, amikor az összeget az Eladó bankszámláján jóváírják. Felek rögzítik, hogy Vevő határidőben tesz eleget fizetési kötelezettségének abban az esetben, ha a határidő utolsó napján visszavonhatatlan átutalással átutalja az esedékes vételárrészletet Eladó bankszámlájára.


16. Eladó kötelezettséget vállal arra, hogy az adásvétel tárgyát képező lakást a vételár teljes megfizetésekor adja át a Vevőnek legkésőbb 2019.XX.XX. napjáig.


17. Eladó az utolsó vételár-részlet kiegyenlítéséig a tulajdonjogát fenntartja a vétel tárgyát képező ingatlanon.


Ezért is fordulj ingatlan jogászhoz, és ezt is mindet beszéld meg vele.

2019. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Huhh!

Köszönöm szépen a választ,

Én is így gondoltam, hogy kikötünk feltételeket.

Ügyvéd ismerősünk, nem kifejezetten ingatlanos és fundamentára csóválta is fejét..Hosszadalmas stb.

A vevő ügyvédjénél írnánk szerződést és kértem előre egy tervezetet, amit átnéznénk az én ügyvédemmel!

2019. jan. 25. 09:37
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:

Bármi ami aggályos arról lehet és kell is beletenni egy pontot. A jogszabályok alapvetően szabályozzák ezeket, és van amiben el lehet térni a jogszabályitól egy szerződésben, van amitől meg nem. Tehát nem lehet bármit belefoglalni, mert lehet érvénytelen is, de vannak lehetőségek.


Egyébként semmire sem mennétek, egyikőtök sem azzal, ha előre íródik meg a szerződés és csak később kapja meg a hitelt a vevő, mert úgyis akkor válik érvényessé a szerződés amikor a vételár átadásra került. A szerződést egyeztetni viszont időtakarékos megoldás, mert ha megjött a hitel már le lett tárgyalva minden.

2019. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!