Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Járt már valaki úgy, hogy...

Járt már valaki úgy, hogy csedet megalapították és gyedet valamiért nem? Munkanélkülin keresztül mentem!

Figyelt kérdés

2018. nov. 26. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Kevés az infó. Csed lejárta után vissza kell menni legalább 1-2 álláskeresési járadékra, hogy gyedet tudj igényelni.
2018. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-2 nap álláskeresési járadékra. 1-es
2018. nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Minden megtörtént munkanélkülibe már megkaptam azokat a papírokat amit vinnem kellett a gyed igényléséhez . Amikor azt be vittem azt mondtak 8 nap és utalnak nem történt MEg hívtam őket írtam e-mailt hogy miért nem kaptam azt mondtak nem tudjak . Kérdeztem hiányzik papír azt mondta hogy az nem mert azt láttna a rendszerbe ! Már nem tudok most gondolni azt mondta majd 7 nap múlva hív valaki hogy miért nem utaltak ! Csak nekem tudnom kene mert ha nem kapok akkor más megoldást kell találnom arra hogy a csekkeket hogy is fizetem be. :( ezért kérdeztem hogy létezik h valaki kapott csedet de mondjuk gyedre nem jogosult ! A munkanélküli azt mondta jár nekem a GYED is
2018. nov. 26. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Simán előfordulhat, csak a szabályt kell ismerni.


Jár a csed, ha az álláskeresési lejártát követő 42 napon belül szülsz. Viszont ebben az esetben nincs gyed, mert annak a feltétele, hogy a folyósítás alatt keletkezzen a csedre való jogosultság.

2018. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hiába megy vissza, a jogosultság a gyermek születése (vagy a csed első napja). Ezért jár egy napig párhuzamosan a csed és az álláskeresési, hogy a gyedre is meglegyen a jogosultság, ez az egyetlen párhuzamos ellátás álláskeresési esetén.
2018. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez rendben van is is volt hogy biztosítva voltam és kaptam csedet is meg munkanélkülit is egy napon és így az egyiket vissza is kell utólag fizetnem ! De akkor tehát jár nekem a gyed is ! Végig biztosítva voltam meg volt a vissza jelentés is munkanélkülire 2 3 napra Akkor nem értem miért nem kuldtel ki :(
2018. nov. 26. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!