Kötelező-e minden vásárló kiszolgálása a boltban?
Megtagadható-e akár ránézés alapján, hogy bármelyik vásárlót ne szolgálja ki az adott eladó, legyen az a saját boltja vagy csak alkalmazott.
Úgy emlékszem, hogy valamelyik fogyasztóvédelemmel kapcsolatos törvényben még régebben olvastam, hogy nem tagadható meg a vásárló kiszolgálása még akkor sem ha az a te boltod.
Kérlek ne menjünk bele abba, hogy részeg vagy nem elfogadhatóan viselkedik valaki vagy bármilyen szélsőséges példát hozzunk fel. Ha te bemész a boltba, jól öltözötten normálisan viselkedve, megtagadhatja-e a boltos, hogy kiszolgáljon.
Ha megtagadható ha nem kérlek a törvénnyel kapcsolatos linket szurjatok be, vagy csak tippeket hogy hol nezzek ennek pontosan utana. Koszonom
"Áruk forgalma és szolgáltatások igénybevétele
30. § (1) Az egyenlő bánásmód követelményének megsértését jelenti különösen - a 8. §-ban meghatározott tulajdonság alapján az ügyfélforgalom számára nyitva álló helyiségben, így különösen a vendéglátó-ipari, kereskedelmi, valamint a művelődés és a szórakozás céljára létrehozott intézményekben -
a) megtagadni vagy mellőzni szolgáltatások nyújtását vagy áru forgalmazását,"
A 8-as §-t itt találod - meg amit bemásoltam, azt is:
Már nem azért, de ha a saját pénzemből alapítok egy üzletet, a saját vagyonomat kockáztatom, befizetem az állambácsinak a baromi magas közterheket (a semmire), akkor ugyan hogy a kisebbik rossz az, hogy még azt is megszabja nekem, kivel kell szerződést kötnöm? A saját pénzemről, termékeimről, időmről van szó, milyen alapon szól bele az állam?
Egy kicsit továbbvezetve: ha szerződéskötési kényszered van, akkor kötelező munkát végezned olyan esetekben is, amikor nem szeretnél. Hogy hívják más szóval a kötelező munkavégzést? Kényszermunkának. Magyarul az állam nemcsak egy maffia, amely védelmi pénzt szed (közterhek), hanem egy kvázi rabszolgatartó szervezet is
#Lonely Island - tetszik az érvelésed. A kisebbik rossz alatt nem Te hanem az állam nézőpontját értettem. Neked mint boltosnak nyílván ez a rosszabbik megoldás. De Te egyszemély vagy, míg a vásárlók nem, ezért az állam inkább annak kedvez akik többen vannak. így értettem.
"Szerződéskötési kényszer"-t én nem látok a dologban. Te azt mondod, hogy 100ft-ért eladsz valamit. Vagyis Te ajánlod fel a szerződést, nem kötelez rá senki. Ha mondjuk azt nézzük, hogy Te "felajánlod" valaki "elfogadja" majd Te "visszavonod", ez érdekes kérdés, hogy melyik kategóriába esik. De értem amit mondani szeretnél.
Ha pedig nem boltban dolgozol hanem felmérés után Te határozol meg egy árat, mondhatsz rá csillagos eget vagy azt, hogy nem vagy képes elvégezni a munkát, itt sem vagy kötelezve semmire. Én ezt inkább így látom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!