Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért adózunk, miért nem...

Miért adózunk, miért nem csiálja ezt az állam? :

Figyelt kérdés
Miért nem ver magának folyamatosan pénzt az állam és akkor nem kéne adózni, lehetnénk a leggazdagabb ország bármit megvennénk külföldről importálva stb? Miért nem lehet ezt igy?

2018. aug. 25. 19:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

És miből verne? Nem ismert, hogy lenne valahol egy végtelen kapacitású aranybánya az ország tulajdonában, vagy a semmiből valamit elő lehetne állítani ingyen.

A fedezet nélküli pénzkibocsátás inflációhoz vezet, azt pedig pont nem akarod elérni. Lásd a magyar hiperinflációt a történelemben a 40-es években.


Ugyanitt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__257..

2018. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, hány éves vagy, kérdező, de ezt nem gondolhatod komolyan!

Tekintsünk most el a rögtön bekövetkező inflációtól és az ezzel járó katasztofális következményektől, azt gondolod, hogy akkor a többi ország nem csinálná ugyanezt?

És akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad...

2018. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Fhu nekem ez még kicsit magas de kezdem érteni azért, köszönöm a kommenteket🤗
2018. aug. 25. 20:28
 4/21 A kérdező kommentje:
Egyébként azt hogy miből verne azt nem értem kb csak papír, meg egy kevés fém
2018. aug. 25. 20:42
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Ami korlátlanul rendelkezésre áll, annak nincs értéke. Ha kontroll nélkül bocsát ki pénzt az állam, senki nem fog érte adni semmit, kb. olyan lenne, mintha most falevéllel szeretnél fizetni valahol.
2018. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%
Mi van, ha a kérdező nem arra gondolt, hogy az állam forintot nyomatna, hanem eurot, vagy dollárt szinte korlátlan mennyiségbe. Intézményesített pénzhamisítás, nem is lenne rossz. Persze tudom egyik diktatórikus állam sem merné megtenni akkor sem, ha technikailag képes lenne rá, mert rögtön lebukna:D
2018. aug. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

Nekem 7 éves koromban volt egy ilyen házim: "Te milyen király lettél volna?"


Kedves kérdező én ott írtam ilyeneket, mint te :)

Vicces volt a ház kitakarítása közben az őskori dolgokat olvasgatni, annyi régi levél, papír, doboz stb. össze lett szedve a házban + nagyszülőknél, hogy idénre nem is rendeltem tüzelőt.


Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2018. aug. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
"papír és egy kevés fém" - papírod és fémed is csak úgy van, ha előállítod vagy megveszed. Mindkettő pénzbe kerül. Pénz nélkül pénzt sem tudsz emiatt csinálni. Ha nincs pénzed arra hogy pénzt állíts elő, akkor viszont adósságban maradsz valaki felé, így a nem létező pénzedből értéket előállítani nem kicsit kockázatos dolog.
2018. aug. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
De én nem úgy gondoltam hogy az állampolgároknak adná hanem az állami kincstárba lenne, az se jó sehogy se?
2018. aug. 26. 12:57
 10/21 A kérdező kommentje:
16 vagyok méghozzá rendészetis szóval lehet hülyének tűnök de nem nagyon értem ezeket
2018. aug. 26. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!