Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TB-t meddig fizeti az állam?

TB-t meddig fizeti az állam?

Figyelt kérdés
Be vagyok jelentve a munkanélkülibe és 1 évig fizetik a TB-t. Lassan már lejár ez az 1 év és azt szeretném megkérdezni, hogy ilyenkor ha még mindig munkanélküli vagyok akkor újra lehet kérelmezni, hogy megint fizesék 1 évig?

2018. jún. 22. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezt az önkormányzat fizette szerintem, nem az állam. Nem, nem lehet kérni.
2018. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor is úgy kérelmeztem, nem csak úgy járt.
2018. jún. 22. 19:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem nem az önkormányzat fizette mert BP-ről küldték a papírt én meg pécsi vagyok.
2018. jún. 22. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet újra kérelmezni.

"Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság


54. § * (1) * A járási hivatal az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát, *


a) * akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,


b) aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át


nem haladja meg, és családjának vagyona nincs. *


(2) * A szociális rászorultságról a járási hivatal hatósági bizonyítványt (a továbbiakban: bizonyítvány) állít ki. A bizonyítvány hatályossága 1 év. A bizonyítvány tartalmazza a rászoruló személy nevét, lakcímét - tartózkodási engedéllyel rendelkező hontalan személy esetén szálláshelyét -, társadalombiztosítási azonosító jelét, a rászorultság tényét, valamint az igazolás hatályosságát. A bizonyítvány az (1) bekezdésben megjelölt feltételek fennállta esetén ismételten kiállítható.


(2a) * A bizonyítvány a szociális rászorultságot a kérelem benyújtásának napjától igazolja.


(3) * A szociálisan rászorult személyekről a járási hivatal nyilvántartást vezet és a külön jogszabály szerint bejelentési kötelezettséget teljesít az egészségbiztosítási szerv felé."


1993. évi III. törvény

a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról

2018. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszadónak. Akkor is jogosult voltam rá csak nem voltam benne biztos hogy még egyszer lehet, de akkor lehet.
2018. jún. 22. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!